آشنایی با مصالح: گچ ساختمانی

رنگ صورتی و قرمز نیز حاصل وجود ذرات هموتیت یا کربنات منگنز است و رنگ زرد و کرمی این سنگ از مادهای بنام لیمونیت میباشد. وجود زغال آن را خاکستری، هیدروکسید آهن آن را زرد روشن ، Fe2O آن را کبود چرک ، Fe2O3 آن را به رنگ قرمز در می آورد . چنانچه به سنگ گچ تا حدود ۲۰۰ درجه سانتی گراد حرارت دهند ، آب بیشتری را از دست داده و به CaSO4 ,0.3H2O یا گچ اندود تبدیل می گردد .

در گرمای بیش از ۳۰۰ درجه-ا حدود ۳۲۰ درجه- گچ می سوزد و میل ترکیبی آن با آب از دست می رود . در گرمای حدود ۳۰۰ درجه تمام آب سنگ گچ بخار شده و سولفات کلسیم بدون آب یا انیدریت CaSO 4 حاصل می شود . این سیمان برای مصرف در بتنهایی که در معرض حمله سولفات ها قرار دارد، مناسب است و به همین جهت به نام سیمان ضد سولفات شناخته می شود.

در درس یکم تا هشتم این فرادرس به ترتیب به معرفی و تشریح ویژگی های فیزیکی و مکانیکی مصالح ساختمانی، سنگ های ساختمانی، ملات ها و اندودها، آهک، گچ، آجر، سیمان و آب پرداخته شده است. گچ مصرفی د ر هر پروژه باید از نظر ویژگی های فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و سایر مشخصه ها با آنچه در نقشه ها، مشخصات فنی خصوصی، دستور کارها و سایر مدارک پیمان ذکر شده است ، مطابقت داشته باشد . گچ ساختمان، گچ اندود و انیدریت با آب ترکیب شده و مجدداً به سنگ گچ با دو ملکول آب شیمیایی تبدیل می شوند، ولی محصول به دست آمده هیچ گاه مقاومت مکانیکی سنگ گچ اولیه را ندارد .

گچ خالص ، سفید رنگ است ، ولی ناخالصیها سبب تغییر رنگ آن می شوند . اما با تکنیکی تر شدن این کار شکل ابزار هم تغییر می کند. البته در شرایط مختلف می توان این نسبت را تغییر داد اما همیشه باید میزان ماسه ، حداقل 3 برابر بیشتر از پودر سنگ باشد. این نوع از گچ ها را می توان به صورت یک و یا دو لایه بر روی سطح مورد نظر استفاده کرد. ضخامت ملات گچ کشته بسیار کم است و برای پر کردن پستی و بلندی ها و خلل و فرج لایه ی اول به کار می رود.

چنانچه گچ اندود بیش از اندازه به هنگام ساختن ورز داده شود ، به گچ کشته تبدیل می گردد که گیرش آن کند است و فرصت کافی برای پرداخت آن وجود دارد. شرکت آداک تجارت لیان با بهکارگیری این تکنولوژی پیشرفته، توانسته محصولاتی بینظیر با درجه کیفی بالا تولید و عرضه کند. وکلای ما در کشور موردنظر شما از طریق شرکت کاریابی ایندید در کانادا و گلسدور در اروپا برای شما موقعیت شغلی پیدا میکنند.

در مهاجرت کاری گچ کار، قبل از هرگونه اقدامی، وکلای ویزا نیو که کارگذاران رسمی شرکتهای کاریابی معتبر در اروپا و کانادا هستند، ابتدا موقعیت شغلی را برای متقاضی پیدا میکنند. نمونهای از ادرار را ممکن است از نظر علائمی مانند خون، باکتری و مواد معدنی متبلور شده مورد بررسی قرار دهند. درواقع در بررسی قیمت سنگ، ارزان و گران بودن آن مفهوم زیادی نداشته و تفاوت قیمت به دلیل تفاوت در کیفیت و نوع سنگ است.

این سنگها به دلیل داشتن عناصر کمتر در ساختار خود، ساده ترین و محکم ترین شکل کریستالی را دارند بنابراین قیمتی تر هستند. مصرف پروتئین حیوانی ممکن است احتمال تشکیل سنگ کلیه و ابتلا به کلیه سنگساز را افزایش دهد. سنگ گچ از گروه مصالح ساختماني كلسيم دار است كه بطور وفور در طبيعت يافت مي شودو تقريباً در تمام نقاط روي زمين وجود دارد و از لحاظ فراواني در طبيعت در رديف پنجم مي باشد . سنگ گچ از گروه مصالح ساختمانی كلسیم دار است كه بطور وفور در طبیعت یافت می شودو تقریباً در تمام نقاط روی زمین وجود دارد و از لحاظ فراوانی در طبیعت در ردیف پنجم می باشد.

پس از گچ گيري ، گچ به صورت مرطوب و تا حدودي نرم باقي مي ماند و تا زماني كه كاملا خشك نشده تمام قدرت و استحكام خود را به دست نمي آورد . سپس، با اعمال حرارت به آب، در مدت 25 تا 30 دقیقه آن را به نقطه جوش میرسانند. بیشتر به دو صورت تركیب با كربن و با اكسیدهای آهن و خاك رس می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید پودر سنگ با ما تماس حاصل فرمایید.

نوعی سنگ کوارتز است که به دلیل شفاف بودن، عموماً آن را سنگ آبدار مینامند در صورتی که شفافیتش به دلیل وجود سیلیس درون آن است. افزودن خاک رس و آهک به گچ ، نیز آن را کندگیر می کند و گچ ، را برای مصرف در اندود مناسب می سازد. طرح اختلاط بتن نسبت سیمان، ماسه و آب وشن با توجه به حجم را به ترتیب تعیین می کند.

ازاینرو گچهای گیپتون برای پوشاندن این نوع از سطوح کار را ساده کردهاند و این مشکل امروزه توسط آنها برطرف شده است. 2. این گچ را میتوان بهصورت یک یا دولایه بر روی سطوح مختلف ازجمله آجر، بلوکهای متخلخل و سیمانی، سطوح بتنی متخلخل، بلوک بتن سبک و پوشش سیمانی استفاده کرد. این نوع از گچها خاصیت چسبندگی را افزایش میدهند و برای تنظیم رطوبت مصالح مناسبی هستند، پسازآنکه سطوح توسط این نوع از گچ رویه بندی شد سپس میتوان بر روی آن از هر نوع گچ و مصالح دیگری استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید