انواع سنگ های ساختمانی با عکس و کاربردی که هریک دارند

سیمان کم حرارت: سیمان کم حرارت با حفظ درصد آلومینات تری کلسیم زیر 6 درصد با افزایش نسبت C2S تولید میشود. مقدار کمی آلومینات تری کلسیم باعث میشود که بتن حرارت کمی از هیدراتاسیون را تولید کند. سیمان زودگیر کننده: تفاوت بین سیمان زودگیر و سیمان سخت کننده سریع این است که زودتر خودش را میگیرد. این یک سیمان سخت کننده سریع با زمان گیرش اولیه و نهایی به ترتیب حدود 3.5 و 5 ساعت است.

همچنین می تواند برای تقویت تکانه های عصبی مورد استفاده قرار گیرد ، این سنگ به مغز کمک می کند تا با سرعت و شدت بیشتری فعالیت کند. بتن تقویت شده با الیاف پلی پروپیلن PP دارای جذب آب کمتر و نفوذ ناپذیری بهتر، مقاومت در برابر کلراید، مقاومت در برابر سولفات، مقاومت در برابر کربناسیون و مقاومت در برابر آتش است. به علت مقاومت بالا در برابر گرما از آن برای زیبا سازی فضای خارجی شومینهها استفاده میشود.

ماسه سنگ به رنگهای سفید، خاکستری، قهوهای مایل به قرمز، زرد، قرمز و قهوهای وجود دارد و به دلیل تطبیقپذیری بالا یکی از انواع سنگ های ساختمانی است که در داخل و خارج ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. الیاف PP دارای ویژگیهای عالی با وزن سبک، استحکام کششی بالا است. سیمان سخت کننده سریع: سیمان سخت کننده سریع در روزهای اولیه از استحکام بالایی برخوردار است. سیمان ضد آب: سیمان ضد آب با مخلوط کردن مواد شیمیایی دفع آب تهیه میشود و از قابلیت کارکرد و استحکام بالایی برخوردار است.

نتایج آزمایش نشان میدهد که بلوکهای سیمانی با زبالههای کشاورزی مطابق استاندارد ASTM از استحکام لازم برخوردار بودند، اما دوام مسئله اصلی این بلوکها است. تحمل پذیری و استحکام مناسبی داشته باشد. آزمایشات برای تعیین ویژگی های فیزیکی، استحکام و دوام انجام شده است. معمولاً حرارت کمتری از هیدراتاسیون را با سرعت کمتری نسبت به نوع I ایجاد می کند و بنابراین می توان از آن در سازههای جرمی مانند پایه های بزرگ، تکیه گاههای سنگین و دیوارهای حائل استفاده کرد. سیمان ضد آب عمدتا برای ساخت سازههای آبی مانند سدها، مخازن آب، سرریزها، سازههای نگهدارنده آب و غیره استفاده میشود.

در سازههای دریایی، فاضلاب، برای بتن ریزی در زیر آب، مانند پلها، اسکلهها، سدها و غیره استفاده میشود. سیمان سخت کننده سریع در ساخت بتن پیش ساخته، کارهای جاده ای و غیره استفاده میشود. آنها به طور گسترده ای برای کارهای تزئینی روی کف استفاده میشوند. به معنای وسیع کلمه، اصطلاح سنگ تزئینی شامل سنگها در هر شکل می باشند که به طور مستقیم و پس از برش، سائیده شدن و صیقل کاری در نماهای داخلی و خارجی ساختمانها به کار می روند.

در قسمت فوقانی، آب یا رطوبت مواد در دمای 400 درجه سانتی گراد تبخیر میشود، بنابراین این فرایند به عنوان منطقه خشک شدن شناخته میشود؛ یعنی قسمت مرکزی. انقباض خشک شدن را میتوان با افزودن الیاف مسلح کننده کاهش داد زیرا الیاف PP تأثیر مثبتی بر جلوگیری از تغییر شکل دارد. این سیمانها بتن با مقاومت بهتری در برابر یخ زدن و ذوب شدن و پوسته پوسته شدن ناشی از مواد شیمیایی برای حذف برف و یخ تولید می کنند. در مواردی که احتیاط در برابر حمله متوسط سولفات مهم است، مانند ساختارهای زهکشی، که ممکن است تحت غلظت متوسط سولفات آبهای زیرزمینی قرار گیرند، استفاده میشود.

ضایعات نه تنها برای محیط زیست مفید است، بلکه عملکرد فوق العاده ای را نیز به همراه دارد. مقاومت بالای سولفات آن به دلیل محتوای کم C3A آن که در حدود 4 است، میباشد. سیمانهای با درصد پایین C3A به ویژه در برابر خاکها و آبهای حاوی سولفات مقاوم هستند. ساختار چند لایه ای پودرسنگ معدنی یک مشخصه بسیار خوب در آنها محسوب می شود زیرا برای مقاومت در برابر مواد شیمیایی ، گرما و اشعه ماوراء بنفش مفید است .

با این حال ، آنها ممکن است در هر بخش از دستگاه ادراری فرد ایجاد شوند. آلومینای ایران در شهرستان جاجرم، واحد تولیدی منحصر به فرد تولیدکننده پودر آلومینا است که این محصول به عنوان ماده اولیه چهار واحد تولیدی از جمله ایرالکو، المهدی، سالکو و نیز تولید شمش در جاجرم به مصرف می رسد. سقوط سنگ نمای ساختمان ها بر سر عابرین پیاده، خودروهای پارک شده و افراد ساکن در این خیابانها خطرات بسیاری را به همراه دارد . سیمان زود گیر در مواردی که کارها باید در مدت زمان بسیار کوتاهی به پایان برسد و برای بتن ریزی در آبهای ساکن یا جاری استفاده میشود.

در مواردی استفاده میشود که میزان و مقدار حرارت تولید شده از هیدراتاسیون باید به حداقل برسد. کاربرد سنگ این سنگ در مواردی مانند استفاده در کانتر آشپزخانه، استفاده در سرویسهای بهداشتی، سنگ کف، سنگ دیوار و بخشهای داخلی بسیار مناسب هستند. با توجه به مزایای گچ سازی ملات گچ، گچ گچ به عنوان ماده نقاشی دیوار داخلی در ساخت و ساز استفاده می شود. از پودر سنگ آهکی در ساخت بتن به جای بخشی از سیمان استفاده می کنند. با جذب الیاف پلی پروپیلن، ظرفیت جذب انرژی مخلوط های بتن افزایش مییابد و ترکهای جمع شدگی پلاستیک آنها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

می توان از آن برای آثاری که ملاحظات اقتصادی در آنها غالب است استفاده کرد. معمولاً در تهیه واش بتن از سنگهای نمره بندی شده با رنگ طبیعی، سیمان سفید، چسب بتن، سایر افزودنی های بتن مانند فوق روان کننده های کربوکسیلاتی، پودر سنگ استفاده می شود. به دلیل رنگ بسیار زیبا و جذاب آن، بر آورد شده که حداقل در هزاره های ششم و پنجم پیش از میلاد این سنگ های زیبا مورد توجه و استفاده بشر قرار گرفته است. البته این دست ساخته های بشر نیز همراهبا صنعتی شدن به ورطه فراموشی سپرده شدند اما میراث آنان همواره بر تاریخ، فرهنگ و همچنین زیبایی روستاها نقش آفرینی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید