انواع گچ ساختمانی

سنگ گابرو:سنگ گابرو از جمله سنگ های آذرین درونی است که بافت آن درشت بوده و رنگی تیره دارد. سنگ کلیه کلسیمی: شایعترین نوع سنگ کلیه سنگ کلسیمی است. این نوع طراحی بر روی سقف و دیوار قابل اجرا است و یک سطح کلی را با نظمی خاص در بر می گیرد. و اگر شما در حال حاضر یک یا چند سنگ در کلیه دارید، شما در معرض سنگ های دیگر هستید.

وی در مورد راحتترین راه تشخیص یک سنگ خوب عنوان کرد: سنگ بدون ترک باید صدای شبیه به صدای شیشه بدهد برای این کار چند ضربه با یک شی فلزی به سنگ بزنید. این نوع سنگ کلیه در پاسخ به یک عفونت ایجاد میشود مانند عفونت دستگاه ادراری. گچ بری پیش ساخته قابلیت ترمیم پذیری داشته و به هنگام نصب ترک و درزی را ایجاد نمی کند. خاصیت رنگ پردازی بسیار بالا و امکان استفاده از انواع رنگ های ساختمان مثل رنگ اکریلیک و رنگ پلاستیک روی گچ بری موجب شده تا هماهنگی کامل با دیگر المان های طراحی را دارا باشد.

به عنوان مثال کیفیت گچ،اگر ما محصول بیکیفیت استفاده کنیم شاید در آخر مجبور بشیم که دوباره محصول با کیفیت تهیه کنیم و بنای خودمان رو دوباره عملیات گچکاری یا هر چیز دیگری رو پیاده سازی کنیم. مرغوبیت مصالح در مقابل فشار ساییدگی وصیقلی شدن،بستگی به نوع وخواص سنگ داشته از طرفی روش تهیه مصالح سنگی در مرغوبیت آنها موثر است. سیمان تهیه شده در این مرحله پس از طی کردن تمامی آزمایشات کنترل کیفی، بسته بندی شده و یا به شکل فله در بازار مصرف عرضه خواهد شد.

زمان اجرای گچبری های دستی بسیار بیشتر از گچبری پیش ساخته است و ارزش نهایی کار نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. کنده کاری ساده روی گچ و گچبری نقش برجسته از فضایی تکراری و کسل کننده، فضایی با نشاط و صمیمی به وجود می آورد. چناچه گچ کاملا جامد و سفت شود، امکان کنده کاری و نقش سازی روی آن وجود ندارد و تنها می توان طرح اصلی را پرداخت کرد. از مهمترین ویژگی های پودر سنگ معدنی می توان خواص مقاومت حرارتی و الکتریکی اشاره کرد . گچبری پیش ساخته را می توان در بخش های مختلف بنا به کار برد و محدودیتی در اجرای آن نیست.

انواع گچ کاری ساختمان را می توان در نقاط مختلف فضای داخلی به کار گرفت. با استفاده از این شیوه می توان قاب های گچی را نیز بر روی دیوارهای گچی ایجاد کرد که زیبایی خاصی دارند. با هر موقعیت آب و هوایی باید بتوان آن را اجرا کرد. 4. گچ به سرعت با آب واکنش داده ، متبلور و سخت می شود . با توجه به این مزیت می توان از گچ در طاق زنی و ساخت تیغه های نازک که باید قبل از چیدن هر ردیف آجر، (ردیفی که قبلا چیده شده است) سخت شده ودر جای خود ایستا شود، استفاده کرد.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. همانطور که در این مقاله نیز اشاره کردیم سنگها به دلیل مقاومت و پایداری در برابر عوامل مختلف در ساختمانسازی بهوفور مورداستفاده قرار میگیرند. از گچ سفید کاری برای لایه نهایی گچ کاری و پرداخت بهره میگیرند.

شما در هنگام استفاده از ملات در ساخت و ساز با گزینههای زیادی مانند ملات پایه گچ یا سیمان و ملات سفید در مقابل ملات سیاه روبهرو هستید. دوم، زمانی که رفته رفته سخت می شود، در مورد ملات گچ خالص ساختمانی این زمان حدود 10 دقیقه است. پودر سنگ، جهت استفاده کم از مصرف سیمان استفاده می شود و هنگام ترکیب با سیمان و ماسه، مقاومت ملات را بالا می برد و قیمت این پودر نسبت به سیمان و پودر سنگ های دیگر ارزان تر است.

این سبک در گذشته چندان مرسوم نبود ولی این روزها در اغلب پروژه های گچ بری از طرح های آماده و ساخته شده، استفاده می شود. اغلب کار به صورت مجزا آماده شده و بر روی سازه نصب می شود. از فاصله نزدیک نیز به ندرت بتوانید تفاوت این سازه های آماده را با گچبری های دستی تشخیص دهید. این گچبری ها قابلیت طراحی نورپردازی و نصب تجهیزات نوری از قبیل کابل سیم کشی، لوله ها و سیم های برق را دارد. این شیوه گچبری اغلب در کناره و حاشیه سقف ها، گوشه های راه پله، کناره های راهرو و همه گوشه ها و زوایا اجرا می شود.

سبک بودن و طرح های متنوع از دیگر مزایای گچبری پیش ساخته در دکوراسیون داخلی است. ثبات رنگ، عایق حرارت و رطوبت بودن از دیگر مزایای این عنصر دکوراتیو در ساختمان است. فوم های پیش ساخته یکی از متداول ترین ابزار دکوراتیو هستند که در آب و هوای مختلف، ظاهر خود را حفظ می کنند. به دلیل استفاده از صفحات فوم پلی استایرن، گچ های پیش ساخته سبک تر هستند و انتخاب خوبی برای سقف و دکوراسیون داخلی می باشند.

یکی از مهم ترین کاربردهای آن استفاده به عنوان فوم گیپس جهت گچ کاری بر روی فوم می باشد. هنرمند گچ کار و گچ بر از خلاق ترین استادکاران در معماری ساختمان است که سال ها تجربه و مهارت دارد. بهترین مکان برای استفاده از این طرح ها،سر در، دیوار بالای شومینه، سر قاب و روی ستون ها می باشد. سنگی که برای پلکان و کف سازی مورد استفاده قرار می گیرد در معرض سایش و ضربه خواهد بود، بنابراین باید بسیار سخت باشد و از مقاومت سایشی و ضربه ای بالایی برخوردار باشد. گچ دارای دو ویژگی عمده می باشد : زودگیر بودن و ازدیاد حجم به هنگام سخت شدن .

دیدگاهتان را بنویسید