انواع گچ ساختمانی

سیمان ضد آب: سیمان ضد آب با مخلوط کردن مواد شیمیایی دفع آب تهیه میشود و از قابلیت کارکرد و استحکام بالایی برخوردار است. از ویژگی های گچ ساتن گیرش یا گیرایش اولیه و نهایی بالای آن و ضد آب، ضد خش، ضد رطوبت، ضد ترک و قابلیت شستشو آن است. از ویژگی های گچ سیوا گیرش یا گیرایش اولیه و نهایی بالای آن است. گچ ساتن : گچ ساتن هم مانند گچ سیوا از ترکیب گچ با مواد افزودنی خاصی مانند پرلیت و… بدست می آید که مناسب سفید کاری به عنوان لایه نهایی گچ کاری میباشد. گچ گیپتون پس از آنکه در کوره پخته شد با انواعی از افزودنی ها مخلوط می گردد تا مناسب برای استفاده بر روی سطوح بتنی شود.

گچ کوره های دوار ، مرغوب تر و خالص تر است . کوره دوار از لولههای فولادی با قطر2.5-3 متر تشکیل شده است و طول آن بین 90-120 متر متفاوت است. سخت شدن ملات گچ در مکانهای نمناک تا چند ماه طول میکشد و در این صورت مدت مقاومت ملات بهتدریج افزایش مییابد. گچ ساختمان، گچ اندود و انیدریت با آب ترکیب شده و مجدداً به سنگ گچ با دو ملکول آب شیمیایی تبدیل می شوند، ولی محصول به دست آمده هیچ گاه مقاومت مکانیکی سنگ گچ اولیه را ندارد . تمام پوست اطراف گچ را وارسی کنید. از دو لایه پلاستیک محافظ ضد آب استفاده کنید برای اینگه گچ و آتل در حین حمام در حین حمام خشک بماند.

گیرش و سخت شدن سیمان یک فرآیند مداوم است اما دو نقطه برای اهداف آزمایش از یکدیگر تفکیک میشوند. از این سیمان میتوان در بتنریزیهای حجیم استفاده نمود. این نوع از گچ ها را می توان به صورت یک و یا دو لایه بر روی سطح مورد نظر استفاده کرد. ثابت بودن رنگ سنگ بستگی به مکان مورد نصب آن دارد. فقدان حرکت فعال انگشتان دست یا پا: این به یک ارزیابی فوری توسط پزشک شما نیاز دارد . در این صورت برای ترکیب گچ با آب به کاتالیستهایی مانند زاج سفید Al , K(SO4) Al , K۲ سولفاتهای سد یم، پتاسیم، روی، کلسیم، گرد آهک یا ، سیمان نیاز خواهد بود.

هنگامی که این مواد در دماهای بالا گرم میشوند، یک ماده سنگ مانند تشکیل میدهند که سپس آسیاب میشود تا به پودر نرمی که ما به عنوان سیمان میشناسیم تبدیل گردد. مرحله آسیاب و دانه بندی: در این مرحله سنگ گچ پخته شده به منظور دانه بندی مجدد، سرند می شوند، سپس ذرات باقی مانده بر روی سرند دوباره به آسیاب برگردانده می شوند تا عمل سیکل مجدد تکرار شود. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی مینویسم. سنگ عقیق اولین بار در خاورمیانه مورد توجه قرار گرفت که به صورت زینتی استفاده میشده است.

این عقیق به رنگ قهوه ای و نارنجی دارای دانه های ریزروشن شبیه به شن است که آن را بسیار جذاب کرده و بیشتر در زیور آلات زنانه مورد استفاده قرار میگیرد. سنگ های بهادار دو دسته اند: آنهایی که منشأ آلی دارند؛ مثل مروارید، مرجان، کهربا و شبق و آنهایی که معدنی اند و جزو کانی ها محسوب می شوند مثل الماس، یاقوت، توپاز و بریل که بسیار قیمتی اند. سنگ گچ مرمری: این سنگ جزو سنگهای زینتی میباشد و در گچپزی کاربرد ندارد. خاکش از سنگ و گرچ کافور و سنگش گوهر است .

در غیر این صورت ممکن است ساخت کارخانه از نظر اقتصادی به صرفه نباشد. این سنگ غیر کوارتزی بوده و شکل گیری آن، با توجه به ترکیبات منطقه ای متفاوت است. همچنین باید لایه نازکی از این ملات را بر روی دیوار اعمال کرد در غیر این صورت پوسته پوسته خواهد شد. پزشک شما هر گونه محدودیت برای استفاده از دست و یا پا آسیب دیده را در حین دوره درمان توضیح خواهد داد. پزشک شما از اره مخصوص برای باز کردن گچ استفاده خواهد کرد. اگر خارش ادامه دارد، با پزشک خود تماس بگیرید. پزشک با دوربینی که انتهای لوله نازک قرار دارد، سنگها را مشاهده و آنها را خرد میکند و قبل از اینکه سنگها را خارج کند با استفاده از لیزر یا سونوگرافی سنگها را خرد میکند، سپس آنها خارج میشوند.

این سنگ را یک سنگ کهکشانی میدانند به این دلیل که هم در شهاب سنگها مشاهده و هم در مریخ یافت شده است. پیش از این که از پزشک خود سوال کنید، لبههای سخت و سفت گچ را جدا نکنید و یا آن را اصلاح نکنید. حدود 160 تا 200 میلیون سال پیش دایناسورها به سرزمینهای مردابی و باتلاقهای دنیا مهاجرت کردند. سولفور زدایی صنایع تولید نفت و گاز و همچنین صنایعی که زغال سنگ می سوزانند ، از خاک سنگ به عنوان ماده سولفور زدا استفاده می کنند.

گچ دارای انواع مختلفی است که همه آنها از سنگ گچ استخراج شده از معادن تولید میشود. چنانچه به سنگ گچ تا حدود ۲۰۰ درجه سانتی گراد حرارت دهند ، آب بیشتری را از دست داده و به CaSO4 ,0.3H2O یا گچ اندود تبدیل می گردد . گچ ساختمانی از پختن سنگ گچ در گرمای حدود ۱۸۰ درجه به دست می آید. این نوع از گچ ساختمانی همچنین برای استفاده بر روی فوم نیز بسیار مناسب بوده و با نام فوم گیپس شناخته می شود.

گچ اندود که کندگیرتر است ، برای سفیدکاری مناسب می باشد . به این دلیل در قشر رویی سفیدکاری مصرف می شود. انواع دیگر گچ مورد مصرف در ساختمان عبارتند از گچ مخصوص سطوح بتنی و گچ درزگیری که در ایران آن را به نام گیپتون می شناسند. از تخته گچی در پارتیشن بندی فضای داخلی ساختمان استفاده می شود. مصرف گچ ساختمان در کارهای معمولی مانند ملات گچ و خاک، گ چ و ماسه، تولید قطعات پیش ساخته، بلوکهای گچی و مانند اینها است.

مصارف گچ زياد است و از گچ ريزى براى پياده کردن نقشه ساختمان تا ساختن انواع ملاتهاى گچى و سفيدکارى، سنگ کارى، مجسمه سازى، گچ برى، اجراى ابزارهاى گچى و صنعت سيمان سازى استفاده میکنند. برای ساختن ملات گچ کشته، ابتدا گچ را از الک های بسیار ریز رد می کنند؛ آنگاه آن را مانند ملات معمولی گچ می سازند. چنانچه گچ اندود بیش از اندازه به هنگام ساختن ورز داده شود ، به گچ کشته تبدیل می گردد که گیرش آن کند است و فرصت کافی برای پرداخت آن وجود دارد. حتی پودر سنگ گرانیت به رنگ سیاه هم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید