بهترین سنگ نمای ساختمان در ایران

صنایع خودرو سازی و ساخت و ساز بیشترین مصرف فولاد را به خود اختصاص دادهاند. به همین دلیل، در بازار جهانی، جزء سنگ های قیمتی بشمار میرود به طوری که بعد از الماس رتبه دوم را به خود اختصاص میدهد. علاوه بر غذاهایی که میخوریم، خوردن دوز بالای ویتامین د و برخی جراحیهای روده هم غلظت کلسیم و اگزالات را در ادرار زیاد میکند. یکی از قسمت های مهم هر ساختمانی نمای آن به شمار می آید که علاوه بر زیباتر کردن شکل ظاهری ساختمان، به ایجاد چارچوب مشخصی برای آن کمک می کند.

یکی از مهم ترین کاربردهای خاک سنگ، استفاده از آن در مصالح ساختمانی است. اما یکی از کاربرد های فراوان و مهم پودر سنگ جوشقان در ساختمان سازی و نمای سیمانی میباشد. شرکت پودرسازان یکی از کمپانی هایی است که پودر سنگ های مرغوب تولید می کند و در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می کند. از پودر سنگ برای پاشش روی قیرگونی استفاده می شود. در مورد رنگ گرانیت مشکی باید بگوییم که این رنگ از بین نرفته و به صورت ثابت بر روی سنگ باقی می ماند.

همچنین قابل ذکر است که سنگ گرانیت مشکی به دلیل ویژگی ها و کاربرد خاصی که دارد، گران تر از سایر سنگ های معدنی است. با استفاده از این روش می توانید به آسانی و در کمترین زمان ضمن ایمن سازی خانه خود، از به وجود آمدن رطوبت دیوار ساختمان و ریزش دیوار و همچنین سایر مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید. اما مرحله ی بعدی تماس با هلدینگ بهمنی است تا کارشناس و بازدید کننده برای انجام و انتخاب بهترین گزینه برای جلوگیری از سقوط سنگ از نما به محل تعیین و اعزام نمایند.

سنگ گرانیت در ردهی بعدی از نظر قیمت قرار دارد و سنگهایی همچون مرمریت و یا تراورتن شرایط نسبتاً مشابهی از این نظر دارند. پیچ و رولپلاک سنگ نما یکی دیگر از روش ها و اقدامات حفاظتی و ترمیمی در صنعت ساختمان سازی است که به شدت مورد توجه دست اندرکاران این صنعت قرار دارد. آثار هنری سنگی، «خود رنگ» هستند و نیازی به رنگ زدن ندارند، تنها گاهی، با توجه به فرسایش و آلودگی با مواد مختلف، کدر خواهند شد که با سایش سطحی، شفافیت و درخشندگی خود را باز مییابند. در روش طبیعی هم آرد سنگ، از رسوب و فرسایش طبیعی سنگ ها و یخبندان ها و حرکت لایه های زمین روی یکدیگر به وجود می آید.

سنگ های تزئینی را با توجه به خواص ژئومکانیکی از قبیل مقاومت مکانیکی به چهار دسته تقسیم می کنند. امروزه با توجه به عرضه تبرهای یخ مختلف، انتخاب یک تبر یخ مناسب بسیار سخت است و باید بگوییم که تعداد تبرهای یخ مناسب چندان زیاد نیست. این سنگ با توجه به تنوع رنگی و انکسار نور قیمت گذاری میشود و هر چه انکسار نور بیشتر باشد، سنگ اوپال قیمتی تر خواهد بود. زمرد به نگین سبز رنگ معروف است که طیف رنگی آن از سبز تا سبز مایل به آبی هم میباشد.

سنگ مرمر دارای رنگ های قرمز، زرد، سفید، خاکستری، ارغوانی و سبز است و زیبایی بی نظیری به ساختمان می بخشد. کلسیت یک ماده معدنی سفید یا بی رنگِ متشکل از کربنات کلسیم میباشد که ماده اصلی تشکیل دهنده سنگهای رسوبی مانند سنگ آهک است. رنگ آن برای ترکیب با سیمان سفید و بنا سازی ساختمان ها مناسب می باشد. ترامیت بوکان جایگزین خوبی برای تراورتن سفید است. راپل کارها با استفاده از این ابزار در هوا معلقند و دیگر نیاز نیست از داربست های فلزی برای ساختمان های بلند استفاده شود.

ترکیبات کانی شناسی آن باید در نظر گرفته شود: کانیهای مضر (کانیهای آهن) در برابر آب و هوا اکسیده شده و در نتیجه فرسودگی زودرس را به وجود می آورند. اگر کسی در معرض خطر تولید سنگهای کلیوی باشد، پزشک متخصص اورولوژی میتواند راههایی را برای پیشگیری از سنگ کلیه به او توصیه کند. سنگ کلیه میتواند از مجاری ادراری عبور کند و اگر بیش از حد بزرگ باشد، می­تواند در مثانه باقی مانده و موجب انسداد شود.

این سنگها میتوانند به سرعت بزرگ شوند و معمولا اندازه بزرگی دارند؛ به همین دلیل حرکت نمیکنند و علامت زیادی ندارند. این نوع سنگ کلیه در پاسخ به یک عفونت ایجاد میشود مانند عفونت دستگاه ادراری. اگر نوع یا جنس سنگ کلیه را بدانیم، علل تشکیل سنگ را بهتر درک میکنیم و پزشک متخصص اورولوژی بهتر میتواند برای پیشگیری از تشکیل دوباره آن ما را راهنمایی کند. اگر سنگ­های مثانه وقتی کوچک هستند، گرفتار شوند، به سادگی با افزایش مقدار آب نوشیدنی فرد می­توان آن را از بین برد.

دی اکسید سیلیس این پودر حداکثر سه درصد و مقدار فسفات حداکثر یک دهم درصد می باشد. در این نوع پودر سنگ درصد کربنات منیزیم کمتر از هفت دهم درصد می باشد. برخی تغییرات در سوخت و ساز بدن، برخی سردردهای میگرنی و یک داروی ضدصرع به نام توپیرامات ممکن است موجب ایجاد این نوع سنگ کلیه شوند. در این روش، ابتدا یک شکاف کوچک به کلیه باز میشود سپس توسط وسیلهای به نام نفروسکوپ سنگ مجاری ادراری جابجا و حذف میشود. هنگامی که با ایجاد درز و یا شکاف هایی در نمای ساختمان خود روبرو شدید، می توانید با برقراری تماس با شرکت ایمن کار مشکل به وجود آمده را با آن ها در میان بگذارید.

این سنگ سطح بسیار انعکاسی دارد و رنگ آمیزی یکنواخت آن به شما امکان می دهد تا عمیقاً به درون خود نگاه کنید و روح خودتان را پاکسازی کنید. مقدار سدیم مصرفی خود را یادداشت کنید. برخی سبزیجات، میوهها، مغزیات و شکلات حاوی مقدار زیادی اگزالات هستند. به خوردن غذاهای سرشار از کلسیم ادامه دهیم اما در خوردن مکمل حاوی کلسیم محتاط باشیم. کسانی که غذاهای سرشار از پروتیین میخورند یا اسید اوریک خون بالا (نقرس) دارند هم ممکن است به این نوع سنگ کلیه دچار شوند.

معمولا از این نوع سنگ ها در سنگ فرش ها، پیاده روها و فضای داخلی و خارجی (نمای ساختمان) استفاده می کنند. سنگ گرانیت مشکی از مقاومت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و برای سطوح داخلی و خارجی و نمای ساختمان قابل استفاده است. بر روی سنگ گرانیت مشکی پرداختهای مختلفی انجام میگیرد که در وبسایت سنگ سروش انواع پرداخت سنگ قید شده است. سنگ گرانیت مشکی در محیط های مختلف از جمله پاساژها و مراکز خرید، اسکله ها و پیاده روها، نمای داخلی و خارجی ساختمان نیز قابل استفاده است. سنگ نما سنگی مناسب برای پوشش دیوارهای داخلی و خارجی یک ساختمان است.

دیدگاهتان را بنویسید