بهترین سنگ نمای ساختمان در ایران

استفاده از این نوع سیمان دائماً در حال گسترش بوده و جایگزین بسیاری از دیگر مصالح ساختمانی شده است. ویژگی های سنگ ساختمانی خوب چیست؟ به شکل کلی میتوان گفت که مهمترین ویژگی و خصیصه بارز در سیمانهای هیدرولیک، مقاومت و نفوذپذیری آنها در برابر آب و رطوبت است. به طور کلی انبار کردن فله ای سیمان در سیلوهای مخصوص که برای این کار ساخته شده اند نه تنها به حفظ کیفیت سیمان کمک می کند بلکه مقرون به صرفه تر نیز هست.

کیسه های سیمانی که به انبار منتقل می شوند، حتما با روکش پلاستیکی پوشانده شوند. سیمان پرتلند نوع 5 سیمانی بسیار مقاوم در برابر حمله سولفات ها است و در مقایسه با سیمان نوع 1 به میزان کمتری حرارت تولید می کند. با توجه به این موضوع می توان گفت استفاده از سیمان نوع 4 که حرارت کمتری ایجاد می کند، در کاهش این تنش مؤثر است. با هر یک از این سنگها از نظر نوع ساختار، بافت و همچنین نوع کاربری در مقالات دیگر سایت آشنا شدهاید.

این سنگها معمولاً دارای هدایت حرارتی پایین بوده و تقریباً به صورت عایق حرارتی عمل میکنند. در صورت عدم انجام اقدامات پیشگیرانه در زمان ایجاد سنگ کلیوی، خطر تشکیل مجدد و عود سنگ در آینده افزایش مییابد. مصرف بیش از اندازه SO3 باعث عدم سلامت سیمانها میشود. زمان گیرش، به میزان آلومینای موجود در ترکیب سیمانها بستگی دارد. سیمان نسوز نیز همانطور که از نامش پیداست مقاومت بالایی در برابر حرارت و آتش دارد. به شکل کلی سنگ آهک، خاک مارون و بوکسیت، مهمترین و اصلی ترین ترکیبات( مواد اولیه) سازنده سیمان در کارخانجات تولیدکننده این محصول به شمار می آیند.

سازه های دریایی، کانال های فاضلاب، سدهای آبی و پل های بزرگ، ترین و اصلی ترین سازه های کاندید ساخت با سیمان پوزولانی به شمار می آیند. این ماده معمولاً با دیگر مصالح ساختمانی مثل گچ , سیمان و سیمان سفید ترکیب میشود و به دلیل چسبندگی زیادی که دارد باعث افزایش مقاومت و استحکام سازه میشود. روش تهیه سیمان سفید نیز مانند سیمان پرتلند معمولی است و برای تولید آن از خاک رسی که مقدار منیزیم و سولفات آهن آن بسیار کم و زیر 8 درصد است استفاده می شود. سیمان پرتلند نوع 2 در مقایسه با سیمان معمولی حرارت هیدراتاسیون پایین تری دارد و در مکان هایی که حمله سولفات ها به مقدار کم صورت می گیرد مصرف می شود.

، برای سیمان های هوا گیر (MH) برای حرارت متوسط آبرسانی ؛ و (LH) برای حرارت کم هیدراتاسیون. سیمان فقط به خاطر خاصیت چسبندگی محبوب نیست بلکه قیمت آن نیز بسیار مناسب است و یکی از کم هزینه ترین مواد در سراسر جهان است. اما در مورد قیمت سیمان می توان گفت به دلیل افزایش 60 الی 65 درصدی هزینه های تولید سیمان، قیمت آن نیز افزایش یافته است. پودر سنگ را می توان برای نتیجه گیری گچ، کاهش هزینه گچ کاری گچ و استفاده از آن را به مهندسی عملی، و منافع اقتصادی خوبی به دست آورد. که در زمینه احداث صنایع معدنی به دلیل فاصله اندک با معادن و هموار بودن مسیر دسترسی نقش بارزی در کاهش هزینه های تولید دارد.

سیمان سرباره: سیمان سرباره با آسیاب کردن کلینکرها در حدود 60 درصد سرباره به دست میآید و از نظر خواص به سیمان پرتلند کم و بیش شباهت دارد. سیمان پوزولانی معمولاً حاوی حدود 45٪ خاکستر بادی سیلیسی (V) است و دارای کلاس 32،5 با مقاومت اولیه طبیعی (N) است. همانطور که دیدید تعیین قیمت سنگ به عوامل مختلفی وابسته است. یکی دیگر از عوامل تغییر رنگ سنگ وجود کانی های ناپایدار در آن است که به سهولت به کانی های دیگر تبدیل شده و این تغییرات باعث تغییر رنگ سنگ مخصوصا سنگ های سفید و روشن می گردد.

یکی از انواع سیمان های گرانقیمت و پرکاربرد به منظور طراحی و ساخت بناهای مرتبط با اصول معماری و تولید بتن های سفید، سیمان سفید است. به خصوص رنگ سفید آن. دقت کنید که هنگام تخلیه و انتقال کیسه ها، از پاره شدن آن ها جلوگیری کنید. نگهداری از سیمان کیسه ای باید به صورتی باشد که سیمان در برابر هوا و رطوبت محافظت شود و بنابراین به مکانی مسقف نیاز است. نوعی سنگ کوارتز است که به دلیل شفاف بودن، عموماً آن را سنگ آبدار مینامند در صورتی که شفافیتش به دلیل وجود سیلیس درون آن است.

در حال حاضر با وجود سیمان مازاد بر مصرف، متاسفانه صادرات سیمان به کندی صورت میپذیرد، لیکن باید اذعان داشت براساس اقدامات اخیر که برمبنای آن محدودیت قبلی صادرات کیسهای سیمان حذف و صادرات فلهای آن نیز امکانپذیر خواهد شد. طبق پیشبینیهای صورت گرفته، مهاجرت کاری سنگ کار و میزان استخدام این شغل تا سال ۲۰۲۰ در کشور آمریکا، رشد ۳۶ درصدی خواهد داشت. انواع مختلف سیمان در صورت ترکیب با آب به ماده ای سخت تبدیل می شوند که در برابر عوامل مختلف مقاومت بالایی دارند.

هدف فینیشینگ می تواند علاوه بر رسیدن به زیبایی و جلوه های خاص ظاهری، تغییر فیزیکی سطح سنگ برای استفاده از آن در شرایط و کاربردهای مختلف باشد. اما به طور کلی کیفیت سنگهای مرمریت را بر اساس موارد زیر بررسی میکنند. این یک سیمان کلی است که در بتن برای ساخت روسازی، کف، ساختمانهای بتنی مسلح، پل، مخازن، لوله ها و غیره استفاده میشود. از این سنگ میتوان در سطح کف داخلی ساختمان نیز استفاده کرد.

بنابراین زمانی که سطح بتن محکم شده است، همچنان در قسمت های داخلی گرما وجود دارد، که منجر به ایجاد تنش حرارتی می شود. هنگام ترکیب با سیمان، ملات خوبی به وجود می آید. برای اطمینان از کیفیت سیمان، باید تست های صحرایی و تست های آزمایشگاهی مناسب انجام شود. سنگ مرمریت نسبت به سنگ تراورتن ساختار آهکی تری دارد و از این رو استفاده از سنگ مرمریت در فضاهایی که در مجاورت رطوبت قرار دارند مناسب نمیباشند. سنگ مرمریت دهبید از بهترین و زیباترین سنگ های مناسب کف و نما در ایران است. از بین سنگهای مرمریت با زمینه رنگی قهوهای میتوان سنگ مرمریت مهکام را نام برد.

سطح رنگی این سیمان ها نور خورشید را یا جذب و یا تشدید می کند. برای حفاظت از سازه های بتنی در برابر سولفات ها علاوه بر اهمیت نوع سیمان مورد استفاده، باید سولفاتی بودن خاک و آب های نزدیک به سازه نیز بررسی شود. علاوه بر آن برای سفیدتر شدن رنگ سیمان و افزایش مقاومت و دوام آن هنگام آسیاب کردن سیمان کمی پودر سنگ گچ به آن افزوده می شود. برای خرید پودر سنگ و یا آگاهی از قیمت این محصول با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. از درست کردن ملات، بیش از حد نیاز و خیلی قبل تر از زمان استفاده خودداری نمایید.

قیمت این محصول بر اساس نوع آن مشخص می گردد زیرا از کیفیت های متفاوتی برخوردار است. اجتماعی هر کشور بر عهده دارد. اجتماعی کشور بر عهده دارد. صنعت سیمان به عنوان یکی از صنایع پایه، نقش اساسی را در توسعه زیرساختهای اقتصادی- اجتماعی کشور بر عهده دارد. تمامی ترکیبات و مواد نام برده شده از معادن مختلف در سراسر کشور استخراج گردیده و در نسبتهای مشخصی مانند الگوی زیر، با یکدیگر ترکیب خواهند شد. لازم به ذکر است بیش از 12 کیسه سیمان روی یکدیگر قرار نگیرند، چرا که وزن سیمان های رویی، به کیسه های زیرین فشار وارد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید