خاک سنگ چیست و چه کاربردهایی در صنعت و ساختمان سازی دارد

برای مهاجرت بهعنوان گچ کار بهجز روش امتیازبندی اکسپرس اینتری روش دیگری وجود دارد؟ البته نوع دیگری از ملات به نام ملات گچ و خاک نیز وجود دارد که مورد مصرف محدودی دارد. سنگ کیانیت به ذهن کمک می کند تا مسیرهایی را ایجاد کند که قبلاً وجود نداشته است ، خصوصاً قدرت این سنگ از نظر رشد عاطفی و مراقبه بسیار قوی است . سیمان نسوز اگر با آب ترکیب شود و در مجاورت هوا یا آب قرار گیرد مقاومت و سختی آن به مقدار زیادی افزایش پیدا می کند. در حالت ایده آل، ادرار شما باید:شفاف و زرد رنگ باشد، اگر بدنتان به خوبی هیدراته شده باشد ؛ به عنوان یک قاعده کلی، به میزان نصف وزن بدن خود ،در روز آب بنوشید.

گزارشات حاکی از آن است که غواص مورد نظر بین دو کفه قدرتمند صدف گرفتار شده و به علت اینکه شکل آن سر آدمی با عمامه را تداعی می نمود صیادان آن را ” مروارید الله ” نامیدند. این ملات که حدود بیست درصد هم خاک رس در آن می ریزند ، دیرتر سفت می شود و همچنین شکل پذیری بهتری خواهد داشت اما رنگ آن سفید نیست. ایراد ملات گچ نسبت به ملات سیمان ، زودگیر بودن آن است و نمی توان آن را مانند سیمان صیقلی کرد زیرا پیش از استفاده از ماله ، ملات کشته (سفت) می شود.

همچنین مدعی شده است که این سنگ (فیروزه) می تواتد تاثیرات هر سم و زهر را بی اثر کنند. قابلیت ذوب مجدد دارند؛ و اما برخی از دیگر عناصر، که در حفرههای زمین حبس شده و در اثر حرارت درونی و فشار بالا، تشکیل کریستال میدهند توسط ماگما جامد شده و تبدیل به سنگ میشوند. در اثر این واکنش شیمیایی و سپس جذب اکسیژن هوا ، گچ سنتزی تولید می شود. در کارخانجات تولید اسید فسفریک از خاک فسفات ، کانی فسفات کلسیم را با اسید سولفوریک واکنش می دهند که در نتیجه سولفات کلسیم یا همان گچ تولید می گردد.

در تولید فلورید هیدروژن ، کلسیم فلوراید با اسید سولفوریک واکنش داده شده و سولفات کلسیم به دست می آید. به این صورت که محلول تهیه شده از آن را به عنوان فیلتر در دودکش استفاده نموده و این محلول ، گاز های حاوی گوگرد را خنثی می نماید. همچنین باید لایه نازکی از این ملات را بر روی دیوار اعمال کرد در غیر این صورت پوسته پوسته خواهد شد. پزولانهای طبیعی ، شامل خاکسترهای آتشفشانی است که از دهانه کوههای آتشفشان خارج میشود و در اطراف این کوهها به صورت پوکه جمع میشود.

گرانیت جزء سنگهای آذرین با منشأ آتشفشانی است که از سختی و استحکام قابلملاحظهای برخوردار است. این سنگ جزء سنگ هایی می باشد که به تازگی کشف شده است. گچ ساختمانی در صورت تماس با آب طبله می کند یعنی لایه های آن به صورت جدا از هم درامده و دیگر به حالت اولیه باز نمی گردد. اسکلت حیوان را محکم نموده و از نرمی و شکستن استخوان پیشگیری می کند.

امکان تغییر رنگ آن در صورت وجود ناخالصی های خاک رس و اکسید های فلزی نیز وجود دارد که می تواند رنگ آن را به خاکستری ، آبی ، صورتی یا زرد متمایل نماید. گچ، مادهای است معدنی که در طبیعت به صورت سنگ گچ وجود دارد. البته اکثر سیمان تولید شده در مقادیر بالا توسط کامیون، قطار یا کشتی به محلهای مورد نیاز انتقال مییابند و فقط مقدار کمی از آن به صورت بستهبندی شده به مشتریان تحویل داده میشود. این متریال ارزشمند خاصیت میکروب کشی دارد به همین دلیل از این ماده در تصفیه فاضلاب های شهری استفاده می شود.

میدانستید بعضی از مجسمه سازان ازاین متریال ارزشمند برای مجسمه سازی استفاده می کنند؟ همانطور که گفته شد این متریال زودگیر است اما برای کندگیر کردن آن می توان میزان آب را زیادتر کرد و ملات ایجاد شده را ورز داد. امکانات بی نظیر این متریال طیف گسترده ای از راه حل های خلاقانه را در اختیار معماران قرار داده است. به دلیل اینکه ملات تهیه شده با آن در برابر آتش مقاوم است ، پادشاه فرانسه در قرن هفدهم و پس از آتش سوزی عظیم شهر لندن ، دستور داد تا تمام سطوح چوبی را با این ماده بپوشانند.

فاکتورهای غذایی، مقادیر بالای ویتامین D، عمل جراحی بای پس روده و نارسایی های متابولیکی متعدد دیگر غلظت کلسیم و یا اگزالات در ادرار را افزایش می دهند . بهتر است طوری آن را پخش کنید که یک ظرف ، آب قرار داشته باشد و طرف دیگر گچ قرار داشته باشد. برای این منظور ، ظرف را تا نیمه آب بریزید و سپس گچ پودر شده را توسط مشت یا بیلچه طوری به روی سطح آب بریزید که به خوبی پخش شده و گلوله ایجاد نشود. ترکیب این ماده با آب خالص بسیار زود گیر است و به اصطلاح ، گچ به سرعت کشته می شود اما می توان با افزودن برخی مواد نظیر نمک طعام (سدیم کلراید) زمان گیرش آن را افزایش داد.

سرعت گیرش گچ بسیار بالاست و هنگام گیرش حجم آن به اندازه یک درصد افزایش پیدا میکند. اما اگر آن را به سرعت سرد کنیم، به صورت آمورف یا شیشه ای در می آیند که پس از پودر شدن، در صنعت سیمان کاربرد دارند. در صورتی که به میزان پنج درصد از وزن کل ، نمک طعام از نوع NaCl را به آن اضافه نماییم زمان گیرش تندتر شده و به پنج دقیقه خواهد رسید. علت به صرفه بودن کناف این است که می توانید آن ها را به صورت آماده در بازار خریداری کنید و در مقایسه با گچ نیاز به مکمل ها و پیش نیازهای کمتری دارد.

از شفاف ، تا رنگی و باند دار می توان آن را یافت کرد ، سنگ عقیق مظهر دنیای درونی ما و همه حالات ما است. پس با ما همراه شوید. معمولا همه ما دوست داریم بخشهای مختلف منزلمان دارای تزئینات خاصی باشد. در حالی که سنگ های کربنات کلسیم نظیر آهک ، سطوح مختلف را در برابر نفوذ آب مقاوم می سازند. خمیر کرده و دوباره به کوره برده و تا 500 درجه سلسیوس حرارت میدهیم، سپس آن را به آسیاب برده و به گرد گچ تبدیل میکنیم که در مقابل آب مقاوم بوده و طبله نمیکند.

دیدگاهتان را بنویسید