خرید پودر سنگ فله از قم یا کمترین قیمت و بالاترین کیفیت

سنگ لایم استون:این گونه سنگ ها به نسبت سنگهای تراورتن و مرمر به لحاظ زمین شناسی جوانتر بوده و در معرض فشار و دمای بالا قرار نگرفته اند. بعضی از ترکها در گچ کاری بعلل فوق نبوده و در اثر نشستهای ساختمان بوجود می آید این ترکها معمولا با زاویه 45 درجه نسبت به افق ظاهر می شود. در این مقاله ما به بررسی تاریخچه آرد سنگ و روش های فروشاین متریال ارزشمند خواهیم پرداخت.

در روش طبیعی ، سنگ های پودر شده که معمولا در اثر سایش لایه های مختلف سنگی مختلف بر روی هم در محیط های خاصی مانند رودخانه ها ایجاد می شود ، جمع آوری و سرند می گردد. برخی از ترکها در گچکاری بر اثر نشستهای ساختمان بوجود میآید. با شکل گرفتن تمدن و ساختن سر پناه از این ماده برای اتصال آجرها جهت رج های دیوار و بعد ها به صورت گسترده تر در بنا ها مورد استفاده قرار گرفت. اين سنگ گچ به نام (متورق) و يا (سر نيزه اي) مشهور است گر چه نوع لايه اي از نوع ابريشمي آن جدا است ولي در کل اين دسته جزء خانواده دسته سوم هستند.

آب گرم در زمان گرفتن تاثیری چندانی ندارد. هرچه آب ملات گچ بیشتر باشد زمان گیرش آن افزایش یافته و مقاومت آن بسیار کم میشود. هر چه آب ملات گچ بیشتر باشد زمان گیرش آن افزایش یافته و مقاومت آن بسیار کم میشود. هر گرم از سیمان تقریبا 120 کالری حرارت آزاد میکند. دوغ آب گچ را قبل از ازدیاد حجم گچ مصرف می کنند و ملات گچ را تقریبا بعد از ازدیاد حجم گچ.

فراوانی و در دسترس بودن: گچ از لحاظ فراوانی در طبیعت در ردیف پنجم قرار دارد و تقریبا در تمام نقاط روی زمین به وفور پیدا میشود. یکی از مصالح ساختمانی کلسیم دار که از نظر فراوانی در طبیعت نیز در رده پنجم قرار میگیرد سنگ گچ میباشد. مصرف غذاهایی مانند سوپهای کنسرو شده، غذاهای آماده و بستهبندی و نوشیدنیهای انرژیزا نیز باید محدود شوند. به همین علت از بکار بردن گچ در مکانهایی که با آب در تماس است مانند سرویسهای بهداشتی، حمام و آشپزخانه و همچنین در مناطق مرطوب باید خودداری شود. براى اندودکارى در جاهاى مرطوب و مکانهايى که در معرض آبرطوبت و شست وشو قرار دارند از ملات گچ مرمرى استفاده مىشود.

همچنین جهت مقاومت گچ در مناطق مرطوب میتوان از چند لایه رنگ روغن روی آن استفاده نمود. البته میتوان گچهای مقاوم در مقابل رطوبت نیز تولید نمود، مانند گچ مرمر. شکل ۱. گچ یکی از پرکاربردترین مواد ساختمانی است که کاربرد اصلی آن اندود سطوح دیوارها و نیز سقف است. این ماده یکی از کانی های معدنی می باشد که معمولا از معادن روباز استخراج می شود. وزن مخصوص گچ در کل ton/m30.85 تا 1.4 است، ولی این عدد برحسب ریزی و درشتی دانهها و همچنین لرزیده و نلرزیده آن فرق میکند. وزن مخصوص گچ برحسب ریزی و درشتی دانههای آن و همچنین لرزیده و نلرزیده آن متفاوت است و به طور کلی بین ۸۵/۰ تا ۴/۱ تن بر متر مکعب میباشد.

وزن مخصوص گچ بر حسب ریزی و درشتی دانه و همچنین لرزیده و نلرزیده ان متفاوت است و بطور کلی وزن مخصوص گچ از 0.85تا 1.4 تن بر متر مکعب می باشد. خلوص سنگ گچ بر مبنای درصد کانی ژیپس در آن تعریف میشود. معمولا در این روش، نیاز است تا فرد چند شبانهروز در بیمارستان بستری شود. گچ عاج دارای ج دارای دانهبندی بسیار نرم و میکرونیزه است. پس از حرارت دادن، زمان نرم کردن گچ فرا میرسد که معمولاً به وسیله دستگاههای تمام اتوماتیک انجام میشود.

گيرایی اين گچ به کندی انجام شده و براي پوشش طاقها و قوسها و همچنين در سفيد کاری به صورت دستي به کار ميرود. از این محصول می توان به عنوان تک لایه و جایگزینی برای لایه گچ و خاک و لایه سفیدکاری روی سطوح بلوک های متخلخل سیمانی، آجری و به طور کلی کلیه پوشش های سیمانی استفاده کرد. فرآورده ای مستطیل شکل و مسطح ، متشکل از یک هسته ی گچی که با ورقه های کاغذ صنعتی (کرافت) پوشش داده شده و به خوبی به آنها چسبیده است . ۲- ایجاد خوردگی در فلزات: گچ در مقابل فلزاتی مانند آهن، سرب، روی واکنش نشادن داده و تولید سولفات میکند و باعث خوردگی و زنگ زدگی فلز میشود.

برای ساخت گچ ساختمانی معمولاً از سولفات کلسیم آبدار یا همان ژیپس استفاده میشود. یکی از دلایل رنگ شکری گچبری ها همانا مالیدن و یا کشیدن ماده لعابدار بر روی آنهاست. یکی از کاربردهای مهم پودر سنگ در کشاورزی و رشد گیاهان می باشد. برای ساخت ملات گچ و خاک ابتدا پودر آن را داخل میزان تعیین شده ای از آب میریزیم تا جایی که تمامی دانه های گچ به طور کامل در مجاورت آب قرار گیرد.

ملات گچ و خاک دیر گیر تر از ملات گچ می باشد . مقاومت گچ: گچ در مقابل نیروهای فشاری و کششی مقاوم بوده که برای استفاده در ساختمان کافی است. گاهی فقط کافی است مقدار زیادی مایعات مصرف کنید و داروی ضد درد تا نهایتا سنگ دفع گردد. یک ماده معدنی بسیار نرم با عناوین “ژیپس” و “سولفات کلسیم آب دار” است که با فرمول شیمیایی CaSo4, 2H2O شناخته میشود. مثلاً گچ عاج همان گچ معمولی است که بسیار نرم شده و میکرونیزه شده است. پس از حرارت دادن زمان نرم کردن گچ فرا می رسد که یا بوسیله دستگاههای تمام اتوماتیک انجام می شود و یا بصورت دستی آن را می کوبند.

مقاومت تیپ چهار به صورت آهسته انجام میشود. به دلیل اجرای این گچ توسط دستگاه گچ پاش، گچ کاری با سرعت بالا انجام می شود و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد. برای اینکه دچار چنین مشکلی نشوید، حتیالامکان سعی کنید خمیردندانهایی در اندازههای کوچک تهیه کنید که زود مصرف و تمام میشوند. همان طور که گفته شد ، ملات تهیه شده به سرعت سفت می شود و زمان کمی برای صاف و مستطح کردن آن وجود دارد. گچ معمولی (سفید) که از پختن و پودر کردن سنگ گچ بدست میآید.

همچنین در صنایع ذوب آهن و فولاد سازی ، تولید رنگ و رزین هم از پودر خاک سنگ به عنوان پرکنی مناسب استفاده می شود. اگر به ملات گچ از 10 تا 50 درصد وزن آن خاک رس اضافه کنیم ( ملات گچ و خاک ) آغاز گرفتن ان حداکثر تا 12.5 دقیقه به تاخیر می افتد. بعد از ریختن گچ به داخل آب، حدود دو دقیقه صبر کنید (بسته به نوع گچ متفاوت است). اگر به ملات گچ از 0.1 تا 0.5 در صد وزن گچ سریشم اضافه کنیم زمان آغاز سخت شدن آن از 10 دقیقه تا 2 ساعت به تاخیر می افتد.

نیم ساعت بعد هندوانه را همراه با پوست له کرده و دوباره روی شعله قرار دهید. سنگ گیوتین از قرار گرفتن تکه سنگ های تراورتن به وسیله ملاتی که پایه رزینی دارد، ایجاد می شود. صنعت سیمان به عنوان یکی از صنایع پایه نقش اساسی را در توسعه زیرساختهای اقتصادی- اجتماعی هر کشور بر عهده دارد. یکی از ویژگیهای خاص سنگ گرانیت قابلیت استفاده در کنار سایر مصالح نظیر فولاد، چوب و شیشه است. البته با این کار نمیتوان گچ را به طور کامل در مقابل آب مقاوم نمود. البته برخی از مردم به علت رنگ ورگههای خاص تراورتن و سنداستون مایل هستند از این سنگها در داخل ساختمان استفاده کنند که این مورد بههیچعنوان اشکالی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید