سنگ و بلوک ایران

در این سیمان ـ که اولین بار توسط دانشمند فرانسوی به نام لوزیه تهیه شد ـ به سیمان موادی میافزایند که هنگام مصرف منبسط شود و جمع شدگی سیمان را جبران کند. بار شکست صفحات روکش دار گچی با مقاومت خمشی زیاد ، بسته به ضخامتشان ، در جهت طولی باید حداقل ۷۲۵ تا ۸۷۰ نیوتن و در جهت عرضی ۳۰۰ تا ۳۶۰ نیوتن باشد . سقف پوش های گچی : قطعات پیش ساخته از گچ با لب ، داخلی ماهیچه دار که قبل از نصب باید خشک شده باشند . البته گچ دارای کاربردهای زیاد دیگری نظیر مصارف پزشکی، مجسمهسازی، تولید قطعات پیشساخته جهت گچبری ساختمان، نصب ایزار گچی و گچبری، قالبسازی، ساخت رنگ لعابی و … میباشد.

البته تولید پودر سنگ تا به امروز بیشتر برای مصارف ذکر شده بوده است و تعجبی ندارد که آن را به عنوان یکی از مصالح ساختمان سازی بدانند. پنل مرکب صفحات روکش دار گچی عایق حرارتی / صوتی ، در دو رده ۱و۲ تولید می شود . بار شکست پنل های مرکب صفحات روکش دار گچی عایق حرارتی / صوتی در جهت عرضی حداقل ۱۶۰ نیوتن و بار شکست طولی حداقل ۴۰۰ نیوتن باشد .

بار شکست سقف پوش ها ی گچی باید حداقل ۱۵۰ نیوتن باشد . سنگ اوپال، اولین بار در استرالیا یافت شد. برای خرید پودر سنگ غرب تهران و سراسر تهران با ما در ارتباط باشید. مزیت دیگر گچهای پاششی این است که میتوان مستقیماً روی خود سازه سقف از آنها استفاده نمود و با سرعت بالا کل سقف را پوشش داد. بهتر است بدانید که از ترکیب گچ با مواد افزودنی خاص همانند پرلیت و … میتوان گچ سیوا را به دست آورده و از آن به عنوان گچ زیر کار استفاده نمود. این نوع گچ هم مانند گچ سیوا تهیه میشود و از آن به عنوان لایه نهایی گچ کاری میتوان استفاده نمود و گزینه مناسبی برای سفید کاری می باشد.

معمول ترین نوع است که بیشترین استفاده را هم دارد. بهره بردن از این سنگ در نمای داخلی و خارجی ساختمان معمول است. برای نمای ساختمان چه نوع سنگ را انتخاب کنیم؟ کلسیم برای فعالیت های ماهیچه ای دام ضروری است. سولفات کلسیم (CaSO4)، به شکل ژیپس (سنگ گچ) با فرمول شیمیایی CaSO4.2H2O در ترکیب سیمانها ظاهر میشود. اگر آرد سنگ از پودر آهک یا کربنات کلسیم به وجود آمده باشد پودرسنگ سفید نام دارد. پودر سنگ چیست؟ ویژگیهای فیزیکی تراورتن بر اساس انواع روش های آزمون تعیین می شوند که مقادیر حداکثر و حداقل الزامات فیزیکی مصالح سنگ تراورتن در استاندارد Astm c1527 یا 13247 ملی ایران موجود میباشد.

این نوع سیمان ها با حروف داخل پرانتز به دنبال نوع سیمان تعیین می شوند. ولی با توجه به شرایط کنونی هر روز قیمت اپوکسی و قیمت سنگهای ایرانی بالاتر میرود و امیدوارم شرایط بهتر شود. از طرفی کوارتز سنگی با ظاهری شبیه مرمریت اما با مقاومت بیشتر و از طرف دیگر مشابه گرانیت ولی سختتر از آن است. در این روش پرت گچ به حداقل میرسد ولی ایراد عمده این نوع گچ که باعث عدم استقبال از آن شده هزینه بالای آن است.

این نوع گچ را برای گچ کاری روی بتن استفاده میکنند. این نوع گچ را برای سفید کاری با مش بالا استفاده میکنند. گچ ساختمانی با فرمول شیمیایی H2O½ ، CaSO4 از مواد چسباننده ی ساختمانی (چسباننده ی هوایی ) است که در صورت خالص بودن سفید رنگ است . رنگ آن سفيد می باشد. برای نمای آجری باید از آجری که برای نماسازی تهیه می شود استفاده نمود این آجرها به رنگ های بهی، قرمز، ابلق در بازار یافت می شود. بیشتر مواقع از این ملات برای محیط های بیرونی مثل نماسازی و سطوح خارجی سازه استفاده می کنند.

لبه ی تیز اغلب برای شکستن سطوح سنگی و یا دیگر سطوح سفت مثل بتن استفاده می شود. در واقع مواد افزودنی داشته و عملیات سبک سازی روی آنها انجام شده و به عنوان عایق مورد استفاده قرار می گیرند که شامل موارد زیر هستند. صنعت کشاورزی: کشاورزی، تهیه کود شیمیایی، تهویه کننده خاک، تهیه سمهای شیمیایی، تغییراتی که ژیپس در بخش کشاورزی ایجاد میکند، شامل موارد زیر است. وجود گچ در خاک (حتی تا ۲۵ درصد) از دیدگاه کشاورزی بی ضرر و در مواردی نیز مفید است. ضمن تغییرات دگرگونی ممکن است ترکیب شیمیایی کانیها نیز عوض شده و عناصری از ساختمان آن خارج و یا به آن وارد شوند.

گرچه اکثر محققان معتقدند که میزان خسارتهای وارد شده با مقدار گچ موجود در خاک تناسب ندارد، اما در اغلب موارد، وجود گچ در خاک موجب مشکلات عمدهای در ساخت سازهها و نیز کاهش عمر مفید آنها میشود. زیرا پس از تبخیر آب در توده گچی سوراخ و روزنههایی اضافی ایجاد میشود. افزودن مقدار اضافی سولفات داراي عوارض سوئی است که از جمله آنها انبساط حجمی بیش از حد مجاز بتن و ملات سیمان میباشد. در 28 روز مقاومت 330kg2/cmمی دهد و لذا میتوان آن را در تهیه بتن به کار برد. نکته مهم این است که گچهای پلیمری را میتوان با ضخامت ۱۰ سانتی متر هم روی آجر و بتن اجرا نمود.

زمان گیرش گچ پاششی برای کارهای بزرگ و سطوح بیشتر در نظر گرفته شده و با افزودنی نگهدارنده آب (کلویید هیدروفیل) از خارج شدن سریع آب محتوی در گچ جلوگیری به عمل میآورد. روش گچکاری با گچ پاششی بیشتر برای فضاهای بزرگ مقرون به صرفه است. با موج کوه همراه باشید. همچنین تیغه خمیده تر برای فرو رفتن بیشتر در برف را هم مد نظر داشته باشید. برای مثال خرید سنگ ساختمانی اصفهان زمانی برایتان هزینه پایینترین خواهد داشت که خرید سنگ ساختمانی در اصفهان انجام شود.

هزینه های تولید آن بیشتر ناشی از دستمزد کارگران و هزینه های جانبی همچون انرژی ، تعمیر ماشین آلات و … است و کمتر تحت تأثیر مواد اولیه می باشد. پاشیدن گچ به روش سنتی بر روی سطح کار، دارای ضایعات فراوانی است و این امر باعث از بین رفتن محصول و افزایش هزینه اجرا میشود. بلوک گچی به شکل مکعب مستطیل ، با سطوح کاملا صاف ، و دارای کام و زبانه بر روی حداقل دو لبه ی مخالف آن است ، تا اتصال این قطعات بر روی یکدیگر به آسانی صورت پذیرد . این فرآوردهها برای برآورده كردن الزامات كاربردی مربوط، با استفاده از افزودنیها / افزونهها، سنگدانهها و سایر چسبانندهها به صورت ویژهای تركیب میشوند.

ملاتها با توجه به فعل و انفعالاتشان به دو گروه هوازی و آبی دسته بندی میشوند. این نوع گچها بعد از اینکه با استفاده از دستگاه پاشیده شوند، مانند بتن سقف و سخت شده و این مسله باعث میشود تا در برابر رطوبت مقاومت بالایی داشته باشند. پایداری سنگ در برابر عوامل محیطی: سنگ طبیعی باید شرایط فیزیکی و شیمیایی محیط را تحمل نماید لذا باید در برابر باد، یخبندان، تغییرات دما و در صورت وجود جریان آب و همه عوامل فرسایش مقاومت کند.

دیدگاهتان را بنویسید