سنگ کلیه چیست؟

سعی کنید برای حفظ رنگ زرد کمرنگ یا شفاف ادرار خود به اندازهی کافی آب بنوشید، یعنی در حدود 8 تا 10 لیوان در روز. در حدود 2/0 درصد پنتا کسید فسفر 5P2O در سیمانهاي پرتلند وجود دارد. در سال 1960، پیمانکاران متوجه شدند که اگر مقاومت اولیه سیمان تیپ 2 (سیمان پرتلند تیپ 2) را افزایش دهند، و تا حد مجاز 50 درصد C3S و C3A را کاهش دهند، به سود و نتیجه مناسبی دست خواهند یافت. بنابراین سود حاصل از شکاف قیمتی میان قیمت سیمان در درب کارخانه و قیمت آن در بازار به جیب واسطه ها سرازیر می شود.

واسطه ها سیمان را به قیمت مصوب دولتی در درب کارخانه از تولیدکننده خریداری کرده و آن را با احتساب هزینه حمل و نقل و سود در بازار عرضه می کنند. این در حالی است که مصرف کنندگان واقعی، امکان خرید نقدی از درب کارخانه و به میزان بالا را نداشته و مجبور هستند تا تأمین سیمان مورد نیاز خود را از طریق واسطه ها و سپس توزیع کنندگان انجام دهند.

همانطور که میدانید، وظیفه تأمین مقاومت اولیه را بر عهده دارد. بنابراین در کشورهایی که دارای منابع معدنی مورد نیاز برای تولید سیمان هستند، احداث کارخانه سیمان برای تأمین نیاز بازارهای محلی (تا شعاع حداکثر 400 کیلومتر) است. سیمان به نوعی چسب است، عمر مفید آن 30 تا 60 سال است. اکنون وارد کوره شده و شبیه مواد مذاب می شود و سپس خارج شده و سریع سرد می شوند که با سردشدن آن کلینکر بدست بیاید.

دانه های گردی هستند که از سرد شدن سریع مواد مذاب بدست آمده است. خواص درمانی جسمی: از خواص سنگ های لاجورد برای حمایت و بهبود گلو ، حنجره و تارهای صوتی از این سنگ قدرتمند بسیار استفده می شود . نتایج نشان داد که استفاده از ذرات نانوMT تا 1 درصد وزنی به عنوان درصد مطلوب، ساختار و خواص مکانیکی را افزایش میدهد و انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش میدهد.

ترکیب شده و تشکیل سه کلسیم آلومینات میدهد. همچنین برای نماسازی نیز می توان از ترکیب سيمان سفيد و خاک سنگ استفاده کرد. این نوع سیمان اساسا زمانی استفاده میشود که خاک یا آب زیرزمینی که در تماس با ساختمان بتنی قرار دارد، مقدار زیادی املاح سولفات داشته باشد. موقعی که مقاومت در اثر شدید سولفات ها مورد نظر باشد، از این نوع سیمان استفاده میشود. در مناطقی که خطر حمله سولفات ها و کلراید ها به صورت همزمان مطرح باشد، مانند سواحل جنوبی ایران، باید از سیمان نوع دو استفاده نمود. وزن مخصوص سیمان، معمولا در محاسبات مربوط به طرح اختلاط مورد استفاده قرار میگیرد.

دراین میان سنگ تراورتن با توجه به تنوع زیاد در رنگ و طرح های زیبای طبیعی خود توانسته جایگاه ویژه ای در بین سایر انواع سنگ ها به خود اختصاص دهد. گرانیت در مقایسه با سایر سنگها از قیمت مناسبتری برخوردار است زیرا منابع آن به وفور در کشور یافت میشوند. گرانیت ها از جمله سنگ های آذرین هستند که در دهه های اخیردر بازارهای جهانی به عنوان یک سنگ تزئینی لوکس و گران قیمت مطرح گردیده اند.

همچنین پودر سنگ دارای انواع مختلفی می­باشد که با توجه به ویژگی های آن سنگ نوع استفاده متفاوت می­باشد. در سازه های مجاور آبهای زیرزمینی که غلظت سولفات بیشتری نسبت به آب های معمولی دارند ولی درجه غلظتشان خیلی شدید نیست، از سیمان پرتلند نوع دو میتوان استفاده نمود. در سازه های مجاور آب های زیرزمینی که غلظت سولفات بیشتری نسب به سیمان پرتلند نوع یک حرارت هیدراسیون کمتری تولید میکند.

مواد خام مورد مصرف برای ساخت سیمان و سیمان پرتلند عبارت است از: آهک،سلیس، آلومینا و اکسید آهنکه بیشترین ماده تشکیل دهنده آن آهک و سلیس است.. تشکیل می شود. میزان سلیس مورد نیاز بین 17 و 26 درصد وزن سیمان است. سنگهای متوسط : سنگهایی که بین 52 تا 63 درصد سیلیس دارند. با خروج کلینکر از درون کوره و تماس با هوای آزاد، دمای آن به سرعت از 2000 درجه سانتیگراد به 100 تا 200 درجه سانتیگراد میرسد. در روش سنتی از بلوک های سیمانی استفاده میشد که امروزه با تولید بلوک سبک سیپورکس جایگزین آن شده است.

امروزه از سنگ دیوریت در کف ساختمان، پله ها و نماکاری استفاده می شود. این نوع سیمان به عنوان ارزانترین و متداول ترین نوع سیمان محسوب می شود و از مرغوبیت بالایی برخوردار است و امروزه در مقیاس وسیعی در جهان استفاده میشود. در اغلب موارد از سیمان های سفید و رنگی برای کارهای تزیینی استفاده میشود. بلوک های سیپورکس،بلوک هایی اتوکلاو شده هستند و دارای مزایای زیادی هستند. هر دو این روشها دارای مکانیزمهای ساخت متفاوتی هستند که هدفشان تبدیل سنگ به پودر است.

صنعتی در کارخانه هایی که سنگ ها را به پودر تبدیل می کنند به وجود می آید. کلینکر توسط تسمه نقاله به انبار ذخیره کلینکر منتقل می شود و در این جا آماده است که به هر نوع تیپ سیمانی تبدیل شود. از نظر میزان تولید سنگ، شهرک صنعتی محمودآباد با توجه به تعداد زیاد واحدهای فرآوری مستقر در آن، مقام اول را دارا است. سنگ مالون که با نام سنگ بادبر نیز شناخته می شود، در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

از این سیمان در کارهای بتن ریزی حجیم مانند سدها و پایه های پل استفاده می شود. اما پس از سفت شدن اولیه، سرعت کسب مقاومت بتن بیشتر میشود. افرادی که در آب و هوای گرم زندگی میکنند، افرادی که زیاد عرق میکنند و افرادی که زیاد ورزش میکنند بیشتر از سایرین در معرض خطر تشکیل سنگ قرار دارند. برای کارهای معمولی و عمومی مانند اجرای اسکلت های بتن آرمه ، پل ها، قطعات پیش ساخته بتن آرمه جدول خیابانت ها ملاتها و پی ساختمان هایی که در معرض حمله سولفات ها نمیباشند، از این نوع سیمان استفاده میشود.

از سنگ مرمر شفاف به عنوان شیشه و وسیلهای برای رسانیدن نور به شبستانهای مساجد و حمامهای عمومی استفاده شده است. سیمان تیپ 2 بیشتر برای سازههای واقع در آب و هوای گرم و خاک حاوی مقادیر متوسط از سولفات و همچنین کاربردهای عمومی اعم از بتنسازی و زیرسازی مورد استفاده قرار میگیرد. فلاح گفت: افراد هیچ محدویتی برای خرید ندارند و میتوانند در هر دو روز از هر ۱۱ شرکت خرید داشته باشند، اما میزان آن از ۱۰۰ تن در هر جلسه معاملاتی در هر نماد بیشتر نخواهد بود. این محصول بیشتر در کاربردهای تزئینی مانند نمای ساختمان و ساخت مسیرهای پیاده روی رنگی در سطح شهر استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید