سیمان چیست و چگونه ساخته می شود ؟

سنگ مرمریت نسبت به سنگ تراورتن ساختار آهکی تری دارد و از این رو استفاده از سنگ مرمریت در فضاهایی که در مجاورت رطوبت قرار دارند مناسب نمیباشند. البته هر چقدر که خرید عمده تری داشته باشید و میزان فروش این ماده ارزشمند در شرکت بالا برود، تخفیف بیشتری نصیب شما خواهد شد. اگر گچی که خریداری کردید که میزان انیدیریت آن بالا است برای سفیدکاری مناسب نیست و بدون شک زرد خواهد شد.

رنگ این سنگ سفید است و جنس آن آهکی میباشد . 3- گابرو ؛سنگهای آذرین بازیک درشت دانه جزء این دسته میباشد. تعداد دانه بندي كمتر از ۵/۰ ميلي متر هشتاد و پنج الی نود و دو درصد است. هر چند این رنگ نمی تواند به طور صد درصد سطوح گچی را ضد آب کند اما تا حدی دوام آنها را بالاتر می برد. از این رو قبل از پوشش سطوح آهنی، مسی و سربی با گچ باید یک لایه ضد زنگ روی آنها قرار گیرد. در این میان، سنگتراشها و سنگفروشها میگویند، سارقان که با کارت ویزیت در سرتاسر بهشت زهرا قدم میزنند و کارتشان را به عزاداران میدهند، ظاهرا باید بخشی از یک باند باشند که سنگها را سرقت میکنند.

این ماده از آن دسته مصالحی است که در صنعت ساختمان سازی بسیار حائز اهمیت می باشد و به علت ویژگی های خاصی که دارد از گذشته تا به حال مورد مصرف قرار می گیرد. با این حال کلنگ مقنی به عنوان یکی از ابزار دستی فلزی با توجه به ساختار خاصی که دارد، به بهترین شکل می تواند فرایند چاه کنی و حفاری را برای شما انجام دهد. این یعنی ديگر شکل ملات تغییر نخواهد کرد. پودر سنگ ماده ای با قابلیت عالی قالب گیری و شکل دهی است که در عین حال، ارزان و در دسترس می باشد.

اگرچه زمان شکل گیری سیمان با افزودن بخار سیلیس طولانی می شود. معمولاً در ساخت سیمانهای رنگی روشن از سیمان سفید و در ساخت سیمانهای رنگی تیره از سیمان خاکستری معمولی استفاده میشود. از این پرداخت بیشتر در پلاک های سایز بزرگ و اسلب ها استفاده می شود. نوع بسته بندی گچ کریستالی به صورت پاکت های دو لايه ای پلي پروپيلن و همچنین ضد آب در سایز های مختلف می باشد.

حرکت ماله باید به صورت مورب نسبت به دیوار باشد زیرا تنها خط کناری ماله می تواند سطحی صاف و یکدست ایجاد نماید. گچ در صورت گیرش افزایش حجم پیدا می کند و با پر کردن سوراخ ها و منافذ، سطحی یکدست ایجاد می نماید. گرچه در بعضی از خانه هاي با معماری قديمي نوارهاي گچی به صورت برجسته دور تا دور سقف و یا به دور چراغ های مركز سقف ديده مي شوند ولي اين آثار هنرمندانه عمر طولانی ندارند.

طرح های زیبای گچی بر روی سقف خانه ها خيلي قديمي نيستند. آن زماني كه سقف و ديوارهاي خانه ها با ني و تركه درست مي شده مردم براي پركردن شكاف بين آنها نياز به يك اندود پركننده داشتند. چسباننده ها در صنعت ساختمان بیشتر جهت چسباندن سنگدانه ها، قطعات بزرگ تر سنگی، آجرها و … به یکدیگر به کار می روند. تنديس هاي بزرگ گاوهاي بالدار متعلق به تمدن آشور كه امروزه در موزه شهر لندن موجود است از همين سنگ ساخته شده اند.

ذخاير بزرگ سنگ گچ در قاره هاي آمريكا، آسيا و استراليا وجود دارد. آن را به کوره برده و در دمای ۵۰۰ درجه حرارت خواهیم داد. به همین جهت نماشویی ساختمان هر ساله انجام می گیرد. در نتیجه از این گرد گچ در نمای ساختمان ها نیز در هر منطقه ای می توان استفاده نمود و حتی در ساخت توالت و آشپزخانه و حمام ها نیز کاربرد خواهد داشت. این نوع مصالح در صنایع مختلف کاربرد دارد اما از جمله کاربردهای رایج آن مربوط به صنعت ساختمان سازی است. از جمله سنگ هایی که برای کف و پلکان مناسب می باشند، می توان سنگ های مرمریت و گرانیت را نام برد.

از جمله سنگ های ته نشستی محسوب می شود که فرمولاسیون آن میل شدیدی به ترکیبی بودن دارد و به این معنی است که به صورت خالص در طبیعت یافت نمی شود. زودگیر بودن این محصول باعث شده ملات آن را فقط به اندازه مصرف تهیه نمایند. این ماده در برابر ارتعاشات صوتی ، مقاومت و عکس العمل مطلوبی دارد و در حدود ۶۰ الی ۷۵ درصد از ارتعاشات صوتی را به خود جذب می کند و در نتیجه مانع از انعکاس آن خواهد شد.

حدود بیش از ۲۰ درصد الماس استخراج شده از معادن برای ساخت زیورآلات مناسب هست و از بقیه در صنعت به ویژه شیشه بری، حفاری و دستگاه های برنده و تراش بهره گیری می کنند. معماران مصری از ده ها قرن پیش هم برای پوشاندن دیواره های اهرام ثلاثه مصر از گچ استفاده می کردند. از انواع محصولات جديد تولیدی مي باشد كه در سال ۱۳۸۳ آن را طراحي و توليد کردند و در همان سال هم به بازار ایران عرضه شد و بسیار مورد استقبال مصرف كنندگان داخلی و خارجی قرار گرفت. اين نوع گچ از مواد اوليه با كيفيت بسيار بالا توليد مي شود و دانه بندی بسیار ریزی دارد.

5. در صنعت پزشکی برای شکسته بندی استخوان ها استفاده می گردد. در بيشتر مناطق اروپاي غربي خانه ها به اين شكل ساخته مي شده است. همچنين چنانكه ذخيره به شكل تپه يا كوه باشد و لايه هاي گچ در امتداد افق پيوسته باشند، استخراج سنگ گچ توسط ماشين هاي استخراج پيوسته امكان پذير است. نشانه اين اطلاعات مجسمه هاي بدن انسان است كه در اروپاي غربي با ملات گچ درست شده و امروزه نیز در دسترس است. در صورتی که مایل به خرید این محصول هستید، حتما باید با واحد بازرگانی هماهنگ کنید.

گچ و خاک برای تولید این ملات به میزان مساوی استفاده می شوند، اما بر اساس زودگیر یا تندگیر بودن می توان خاک رس را کمتر یا بیشتر به کار برد. سنگ گچ از مصالح ساختمانی دارای کلسیم است که در طبیعت به میزان بسیار زیادی یافت می شود و به طور تقریبی در تمام نقاط دنیا وجود دارد. همانطور که گفته شد گچ در برابر آب و رطوبت مقاومتی ندارد و بسیار ضعیف عمل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید