سیمان چیست و چگونه ساخته می شود ؟

این محصولات مقاومت فشاری بالایی دارند و در برابر ضربه دچار آسیب نمی شوند. از دیگر شیوه های تشخیص سنگ فیروزه اصل ، این است که سنگ خریداری شده را مدت زمان کوتاهی در مقابل آفتاب قرار دهید. نکته مهم این است که گچهای پلیمری را میتوان با ضخامت ۱۰ سانتی متر هم روی آجر و بتن اجرا نمود. یا این که مثلا آن را رنگ کرد یا این که کاغذ دیواری روی آن چسباند.حداقل ضخامت این نوع گچ باید 1 سانتی متر باشد و حدودا هم یک ساعت طول می کشد تا به گیرش نهایی خود برسد.

توجه داشته باشید که گچ های ساتن نه تنها دارای گیرایش اولیه و نهایی هستند، بلکه کاملاً ضد آب بوده و قابلیت شست و شو دارند. توجه داشته باشید که نوع دیگری از گچها وجود دارند که به صورت ترکیبی هستند. گچ یک ماده معدنی فراوان می باشد که از میلیون ها سال پیش به دلیل تبخیر دریاچه های شور و دریاهای سطحی و کم عمق به صورت لایه های رسوبی تشکیل شده است. در عصر زندیه و قاجاریه از وجود سنگ برای ستونهای باربر در بناهای مساجد عمومی و بزرگ و برای ستونهای پیش ایوان و موارد مشابه استفاده میشد.

استفاده از ملات گچ ، برای چسبانیدن قطعات بنایی در دیوارهای غیر باربر مجاز است . از بلوک های گچی نباید برای ساخت اعضای باربر استفاده شود . نوعی از این بلوک ها را می توان ، بسته به شرایط کاربرد ،به صورت دافع آب تولید کرد . تولید پودر سنگ به دو صورت طبیعی و صنعتی به وجود می آید. کارخانه سیمان کنگان در استان کنگان ، کیلومتر 14 جاده ی کنگان به عسلویه در ناحیه ی دو منطقه ی ویژه ی اقتصادی انرژی پارس و در زمینی به مساحت 63 هکتار ایجاد شده است .

جهت اطلاع از قیمت فروش پودر سنگ با کیفیت و مرغوب با واحد فروش کارخانه تماس حاصل فرمائید. این کارخانه دارای سابقه طولانی در تولید پودر سنگ است. هسته ی گچی ممکن است دارای مواد افزودنی برای ایجاد خصوصیات عملکردی ویژه باشد . انواع گچ ساختمانی ، اندود های گچی آماده و اندودهای گچی ساختمانی ویژه و مشخصات آنها براساس کاربرد ، در جدول ۵-۹-۱ ارائه شده است . این اتفاق در صورتی پیش میآید که عمل سرد کردن به آهستگی صورت گیرد.

این نوع سنگ هم به صورت یکدست و هم با رگههایی به رنگهای متنوع یافت میشود. این نوع گچها بعد از اینکه با استفاده از دستگاه پاشیده شوند، مانند بتن سقف و سخت شده و این مسله باعث میشود تا در برابر رطوبت مقاومت بالایی داشته باشند. بار شکست صفحات روکش دار گچی ، بسته به ضخامتشان ، در جهت طولی باید حداقل ۴۰۰تا۶۵۰ نیوتن و در جهت عرضی ۱۶۰ تا ۲۵۰ نیوتن باشد . بار شکست پنل های مرکب صفحات روکش دار گچی عایق حرارتی / صوتی در جهت عرضی حداقل ۱۶۰ نیوتن و بار شکست طولی حداقل ۴۰۰ نیوتن باشد .

در ساخت بلوک های گچی ، مواد پرکننده و افزودنی مصرفی نباید معایبی در کیفیت بلوک ها ایجاد کند . جذب آب بلوک گچی نوع دافع آب باید حداکثر ۵ درصد وزن خشک خود باشد . بار شکست صفحات روکش دار گچی با مقاومت خمشی زیاد ، بسته به ضخامتشان ، در جهت طولی باید حداقل ۷۲۵ تا ۸۷۰ نیوتن و در جهت عرضی ۳۰۰ تا ۳۶۰ نیوتن باشد . البته گچ دارای کاربردهای زیاد دیگری نظیر مصارف پزشکی، مجسمهسازی، تولید قطعات پیشساخته جهت گچبری ساختمان، نصب ایزار گچی و گچبری، قالبسازی، ساخت رنگ لعابی و … میباشد.

بدنه ی آن سبک تر و مقاوم تر است و دارای قیمت مناسبی نسبت به کیفیت است. در واقع مواد افزودنی داشته و عملیات سبک سازی روی آنها انجام شده و به عنوان عایق مورد استفاده قرار می گیرند که شامل موارد زیر هستند. برای زیر کار ها در ساختمان سازی و کاشی کاری استفاده می شود . ذخیره سازی نامناسب و طولانی مدت یا تقلب در حین حمل و نقل و انتقال ممکن است منجر به قبل از هیدراتاسیون و کربناسیون شود ، که هر دو ممکن است با افزایش از بین رفتن احتراق نشان داده شوند.

پنل مرکب صفحات روکش دار گچی عایق حرارتی / صوتی ، در دو رده ۱و۲ تولید می شود . بلوک گچی به شکل مکعب مستطیل ، با سطوح کاملا صاف ، و دارای کام و زبانه بر روی حداقل دو لبه ی مخالف آن است ، تا اتصال این قطعات بر روی یکدیگر به آسانی صورت پذیرد . چنانچه چسباننده گچی از اجزای متشكل فعال اصلی در اندود باشد، در این صورت این استاندارد این نوع اندودها را در برمیگیرد. 20 درجه سانتیگراد در آب غوطه ور می شود.

گچ ساختمانی از پختن سنگ گچ ، در دمای کم ( حدود ۱۸۰ درجه سانتی گراد در شرایط آزمایشگاهی ) ، به دست می آید . میباشد. در بعضی از کانیها ، اتم بعضی از عناصر ساختمان بلوری قابل تعویض با اتمهای هم اندازه از عناصر دیگر میباشد. این آزمایش ها عبارتند از : اندازه گیری ابعاد و رواداری ، چگالی ، جرم سطحی ، مقاومت خمشی ، ضریب جذب صوت سقف پوش های آکوستیکی .

سپس با استفاده از دستگاه های سنگ کوبی مختلف ، به اندازه های مورد نظر کوبش می شود. به علت این که این گچ از مواد افزودنی ویژهای برخوردار است، تا ضخامت ۱۰ سانتیمتر بر روی متریالهای مختلف از جمله آجر و بتن قابل اجرا است. در صورتی که گچ معمولی به علت جذب آب پایین بتن یا آهن، چسبندگی کمی با این متریالها ایجاد کند، ناچار به استفاده از توری مرغی هستید.

همچنین این استاندارد، گچ ساختمانی مورد استفاده در آجركاری را نیز در برمیگیرد. این استاندارد اندودهای گچی و اندودهای پایه گچی برای كاربردهای دستی و ماشینی را نیز، در برمیگیرد. اما گچ پاششی یا پلیمری دارای امتیازات خوبی در این زمینه هستند. حتی این نوع گچها در برابر رطوبت، خش و ترک هم دارای مقاومت بالایی هستند. الزامات مربوط به استحکام در کشورهای مختلف به دلیل تفاوت در روشهای آزمون، مستقیماً قابل مقایسه نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید