شرکت فرآورده های سیمان شرق

امروره شیوه کلی تولید سیمان پرتلند بدین صورت است که پس از استخراج مواد اولیه (سنگ آهک و خاک رس) و آماده کردن آنها، مخلوط را تا دمای بیش از حرارت می دهند. شلتون نشان داد در مناطقی که مواد سولفاتی وجود دارد، سولفاتها پس از نفوذ به درون بتن با C3A ترکیب شده، ماده ای به نام اترنژیت یا اترینگات به وجود می آورند. این ماده جدید در اثر جذب آب متورم و باعث ایجاد ترک در بتن می شود که به این روند، حمله سولفاتها گویند.

به موازات آنها از میزان مصرف سیمان در بتن نیز تا حد امکان می کاهند. جهت استخراج سنگ آهک معمولاً از عملیات آتش باری استفاده می شود. اما پس از سرد شدن، پدیده انقباض بتن را تحت کشش قرار می دهد و باعث ایجاد ترکهایی در آن می شود. نفرولیتوتومی از طریق پوست: این روش زمانی استفاده میشود که از روش لیتوتریپسی با شوک امواج نتوان استفاده کرد. این نوع سیمان با جایگزینی ۶۰ درصد از کلینکرهای سیمان با سربارهی کوره تولید میشود و تمام ویژگیهایش تقریباً شبیه سیمان پرتلند معمولی است. در صورتی که نمونه های مورد نظر آرمایش به صورت مغزه نباشد، در آزمایشگاه از قطعات بزرگ سنگ مغزه گیری می شود.

یکی از مهم ترین مشکلات سیمان گلی (اولین نوع سیمان مورد استفاده در گذشته)، عدم مقاومت در برابر آب بود. آب انار ،یکی دیگر از داروهای مهم ،در این لیست دفع سنگ کلیه است.8 تا 12 اونس از آب انار را دو بار در روز، مصرف کنید. این سیمان دارای مقدار C3S بیشتری نسبت به دیگر سیمانهاست که همین موضوع باعث میشود تا سرعت کسب مقاومت آن بالاتر باشد. ماده امید است بشکل گرد که یکی از مهمترین مصالح ساختمانی و اساساً مخلوط تشویه شده ٔ سنگ آهک و خاک رس گرد شده است ، و مخلوط آن با آب مانند سنگ سخت میشود.

این ماده شگفت انگیز یکی از رایجترین اجزای سازنده در هر سایت ساختمانی است، بنابراین درک ویژگیهای این ماده هنگام تصمیم گیری مناسب برای احداث یک پروژه خاص مهم است. برای اطمینان از سلامت سیمان میتوان آزمایشهایی نظیر آزمایش لوشاتلیه یا آزمایش اتوکلاو را بر روی آن انجام داد. طی این فرایند، مواد مذکور به نسبت های مشخصی که پیشتر بر مبنای نوع سیمان تولیدی به تایید آزمایشگاه کنترل کیفیت رسیده است، ترکیب شده و در نهایت در سیلوهای خوراک کوره ذخیره می شود.

استفاده از سیمان تندگیر برای بتنریزی در آبهای ساکن یا جاری معمول و مرسوم است. الماس کوه نور با وزن ۱۸۶ قیراط که در قسمتی از تاج ملکه الیزابت انگلستان قرار گرفته است و در برج لندن نگه داری و محافظت از آن به عمل می آید. عموما ارزش نگین زبرجد در وزن بیشتر از ۲۰ قیراط کاملا گران قیمت و نادر می باشند و در اندازه های بیشتر از ۵۰ قیراط صعود و افزایش قیمت چشمگیری در قیمت خود دارند.

در صورت وجود فاصله مناسب بنی سطح چوب و زمین، جریان هوا زیر کیسه ها برقرار شده، از مرطوب شدن آنها جلوگیری می کند. میزان C3S در سیمان را افزایش می دهند. سیلیکاتهای C3S و C2S مهمترین ترکیبات سیمان در ایجاد مقاومت خمیر سیمان هیدراته میباشند. سیمان تیپ 2 معمولاً کندتر از سیمان تیپ 1 می گیرد و در گرفتن حرارت کمتری تولید کی می کند. پس از استخراج ماده معدنی مورد استفاده، آن را در کارخانه خُرد میکنند (غربالگری) تا اندازه ذرات مورد نظر تولید شوند. مواد رایج مورد استفاده برای تولید سیمان شامل سنگ آهک و گچ یا مارن است که با شیل، خاک رس، سنگ، سرباره کوره بلند، ماسه سیلیس و سنگ آهن ترکیب میشود.

پزولانها مواد سیلیسی یا سیلیس آلومیناتی هستند که خود قابلیت چسبندگی ندارند؛ اما به صورت پودر در کنار رطوبت با آهک ترکیب می شوند و ترکیبات سیلیکات کلسیم به وجود می آورند که خاصیت چسبندگی دارند. اکثر سنگ های فراوان در طبیعت همچون سنگ آهک و کربنات کلسیم ، دارای پودر سنگ سفید یا مایل به کرم و خاکستری هستند. پودر سنگ آهک برای کوره های بلند ذوب آهن دارای حداقل 95 درصد کربنات کلسیم و حداکثر 5 درصد کربنات منیزیم می باشد.

حداقل مقاومت 28 روزه سیمان پرتلند معمولی 4251، 425 است. سیمان سیاه دارای بافت درشت است و از ضریب شکست کمتری برخوردار است. یکی از مهم ترین خواص این سیمانها مقاومتشان در برابر حمله سولفاتها می باشد. کوره های دوار در صنعت سیمان یکی از عظیم ترین، سنگین ترین و داغ ترین راکتورهایی است که بشر ابداع و از آن استفاده می کند. متداول ترین روش برای تست خزش اعمال یک بار محوری ثابت در فشار یا کشش به یک میله یا استوانه از ماده مورد نظر است.

در تهیه سیمانهای پرتلند پزولانی، درصد مشخصی از مواد پزولانی را به سیمان پرتلند می افزایند و با سیمان حاصل، خواص جدیدی را تأمین می کنند. در فرآیند تولید سیمان پرتلند از منیزیا به عنوان ماده اولیه گیاهان فرایند خشک استفاده می شود. سیمان یکی از به عنوان یکی از مواد تشکیلدهندهی بتن، نقش مهم در ایجاد ویژگیها و خصوصیات مختلف برای آن داراست. بهرهبرداری از خط تولید کارخانه که از ثمرات تلاش بیشائبه متخصصین داخلی میباشد، ظرفیت تولید سیمان کشور را یک میلیون تن در سال افزایش داده و رشد و شکوفائی منطقه را در پی داشته است.

رژیم غذایی سرشار از پورین، سطح اسید ادرار را افزایش می دهد. اگر کیسه ­ها به اندازه کافی رشد کنند، می­توانند ادرار را نگه داشته و از تخلیه کامل مثانه جلوگیری کنند. معادن انواع مرمریت ایران در استانهای اصفهان، آذربایجان، خراسان، کرمانشاه، لرستان و مهمتر از همه شیراز مشاهده میگردد. این سیمان در رده سوم از انواع سیمان تیپ یک قرار دارد و دارای خصوصیات نرمی یا بلین بالا ، درصد باقیمانده روی الک 90 میکرون پایین در حد صفر و مقاومت فشاری بسیار بالا است. در گذشته، بسیاری از پادشاهان تلاش کردند تا سنگ را جا به جا کنند، اما بی فایده بود.

دیدگاهتان را بنویسید