شرکت فرآورده های سیمان شرق

هر دو نوع پرتلند پوزولانی و پرتلند روباره با توجه به مقدار مواد پوزولانی و روباره ای در برابر سولفاتها مقاوم هستند و بتن آنها نفوذپذیری کمتری دارد و این دو نوع سیمان نسبت به پرتلند معمولی دیرگیر تر هستند. همچنین این سیمان نسبت به سولفاتها مقاومت بیشتری دارد (در مقایسه با سیمان معمولی) و زمان گیرش اولیهی آن نیز طولانیتر است. ترک در سطح ملاتهای گچی: در ملات گچ زنده ساختمانی، در زمان سخت شدن، نزدیك به 1 درصد حجم آن ازیاد میشود و پس از سخت شدن تغییر حجم دیگری نمیدهد. نگهداری از ملات گچی: ملاتهای گچی را باید در مقابل رطوبت، محافظت نمود.

هرگز خودتان گچ خود را باز نکنید. که این خود یکیدیگر از مزیتهای ملاتهای گچی است. گچی که از کوبیدن نخاله گچ بهدست میآید، تنها یکبار برای آستر گچ و خاک قابل استفادهاست. دراین شغل باید توان اندازه گیری خوبی برای تخمین میزان گچ لازم برای کارتان داشته و از قدرت بدنی خوبی برخوردار باشید. در ادامه برای آشنایی بیشتر با شغل گچ کاری اطلاعات کاملی در زمینه وظایف، مهارت و دانش مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، فرصت های شغلی و بازار کار و میزان درآمد گچ کار ارائه می شود.

برخی مواقع برای تولید برخی محصولات مورد نیاز، باید در کارگاه های گچ بری مشغول باشد. برای استعلام قیمت و مشاوره با کارشناسان با ما تماس بگیرید. به علت عدم تماس با ناملایمات جوی انتخاب مناسبی برای نمای داخلی است. همچنین برای پاسخ به سوالات کافیست با بهین صنعت یاب تماس حاصل فرمایید. این نوع گچ به صورت یک لایه بسیار نازک با ضخامت ناچیز در انتهای کار بهکار میرود و معمولا هم از آن برای سفیدکاری استفاده میشود. رایج ترین نوع خاک سنگ که معمولا به رنگ سفید عرضه شده و در بندکشی کاشی و سرامیک ، تولید بتن ، آسفالت ریزی و شفته ریزی استخر استفاده می شود.

• سنگ داغون – این سنگ دارای مقاومت فراوان است. با اینکه فلوگوپیت دارای خواص عالی تر عایق بندی نسبت به موسکویت است ، مقاومت الکتریکی و شیمیایی ضعیف تری دارد . ساختمان عالی قاپو و کاخ هشت بهشت از جمله بارز ترین جلوه های تبحر هنرمندان و استاد کاران ایرانی است. ساختمان عالیقاپو و کاخ هشتبهشت از جمله بارزترین جلوههای تبحَر هنرمندان و استادکاران ایرانی است. به گچی که سخت است و کمی سفتتر از باقی گچ ها ساخته میشود، گچ بوم میگویند.

این روکشها به همه سطوح افقی و عمودی بهخوبی چسبیده بهسرعت سخت میشوند و این مزیت مهم آنها نسبت به انواع سیمانی و آهکی است. برای ساخت گچ خوشمایه ابتدا باید گچ بهخوبی الک و نرم شود. شکلپذیری ملاتهای گچی: انواع مرغوب آن بهخوبی شکلپذیر میباشند. نوع ملات گچی: ملاتهای گچی از نوع ملاتهای هوایی هستند و پس از متبلور شدن، سخت میشوند. اصول تهیه ملات گچی: تمام ملاتهای گچی را با پاشیدن گرد گچ در ظرف آب تهیه میکنند. انواع پودر سنگ را می توان به دو دسته طبیعی و مصنوعی دسته بندی کرد. اغلب سنگ کلیه منجر به درد شدید می شود.

سنگ های مورد استفاده به عنوان مصالح ساختمانی باید سخت، بادوام و مقاوم در برابر عوامل مخرب (مانند باران، آفتاب، مه و غیره)، استحکام بالا و مقاومت کامل باشند. در این متن به معرفی انواع سنگ های ساختمانی پرکاربرد پرداخته شده که امیدواریم مفید واقع شده باشد. این کار را یا به صورت دستی انجام داده و یا گچ بری های آماده را روی سقف ها یا دیوارها نصب می کند. را آماده و روی دیوارها و سقف ها می مالد و آنها را برای رنگ زدن و یا سایر پوشش های احتمالی آماده می کند.

پودر سنگ معمولاً به رنگ سفید است. این پودر سنگ معدنی معمولا برای تهیه رنگ های خارجی مناسب بوده و همچنین رنگ های تهیه شده از آنها دارای خاصیت ضد خوردگی می باشند . اما در اثر کوبش سنگ هایی نظیر مرمریت و گرانیت ، پودر سنگ رنگی قرمز و سیاه و … تولید می شود. با آنکه نیاز کشور ایجاب میکند که واحد های زیادی در این عرصه به بهره برداری برسند اما در انتها شرایط کلی و خصوصی پروژه است که موفقیت آن را تضمین میکند. یک نوع ويژه از محصولات تولیدی گچی است که بنا به نیاز مشتری به بازار های داخل و خارج از کشور جهت مصارف خاص و طرح های تکنيکی عرضه می گردد.

گچ سفید ساختمانی به دلیل داشتن ویژگی های منحصربفردش نیاز به زیر سازی خاصی ندارد.تنها میبایست که سطح مورد نظر بدون گرد و غبار و چربی باشد. کار گچ کار در هنگامی که با مشتری قراردادکار می بندد، معمولا به صورت تمام وقت است. کنترلهای مختلف در تولید این نوع سیمان سبب افزایش قیمت آن نسبت به سیمان پرتلند معمولی شده است. با افزودن آب به ترکیب سیمان، گیرش و سفت شدن آن شروع میشود.

دانشمند برجسته اداره ملی استاندارد فارون بیتس Pharon H. Bates، برای کاهش ترک خوردگی ناشی از حرارت ، راه حلی با ترکیب کردن سیلیکات تری کلسیم (C3S) و آلومینات تری کلسیم (C3A)، به دست آورد. گچ رطوبت دیده نرم میشود و تاب خود را از دست میدهد. وزن مخصوص گچ کیسهای ۱۲۰۰ کیلوگرم در مترمکعب است و دانههای گچ ساختمانی خوب، باید از 0/2 میلیمتر ریزتر و زیر دست کاملا نرم باشد. برای ساخت آن باید نسبتهای درستی از گچ و آب استفاده شود زیرا اگر گچ زیاد شود، محصولی سفت و اگر آب زیاد باشد، نتیجه بسیار نرم میشود و بیفایده است!

نوع چرخی شامل یک چرخ دوار حاوی یک باکت استفاده می کنند و کانالهای با عرض تا 1.5متر و عمق تا 2.7 متر را حفاری می کند. این مصالح نیز مانند دیگر مصالح ساختمانی، ویژگی های خاص خود را دارد و مراحلی را طی میکند تا تولید شود. میتوان از گچ ساختمانی در اندودکاری و سفیدکاری ساختمان ، و موارد دیگر ازجمله زیرکاری با اضافه کردن مقداری خاک استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید