علت افزایش بیرویه سیمان – استوارسازان

چنانچه گچ یا فرآورده های گچی ، به خصوص در مناطق مرطوب ، در مجاورت قطعات فولادی قرار گیرند ، باید پیش از گچ کاری ، قطعات فولادی با رنگ های ضد زنگ پوشانیده شود . گچ یکی از انواع سنگ های کربناته رسوبی و کلسیم سولفات آبدار طبیعی یا غیرطبیعی با فرمول شیمیایی ۲CaSO4.4H2O است. هرچه حفره های میزبان بزرگتر و درشت تر باشند احتمال تولید این سنگ زینتی در ابعاد بزرگتر بیشتر است. در ادامه بحث مدیریت و درمان سنگ کلیه را در چند بخش مجزا، یعنی درمان سنگهای کوچک، درمان سنگهای بزرگ و روشهای درمان خانگی بررسی میکنیم.

گرم کردن نمونه سیمان در دمای 900 – 1000 درجه سانتیگراد (یعنی تا زمانی که یک وزن ثابت بدست آید) باعث کاهش وزن می شود. این در حالی است که رقبای منطقهای ایران در این صنعت یعنی ترکیه در جایگاه سوم، امارات در جایگاه نهم و پاکستان در جایگاه دوازدهم این رتبهبندی قرار دارد. برای ساخت ملات گچ و خاک ابتدا پودر آن را داخل میزان تعیین شده ای از آب میریزیم تا جایی که تمامی دانه های گچ به طور کامل در مجاورت آب قرار گیرد. اکثر خانه هایی که در ایام قدیم ساخته می شد از لحاظ گچ بری های خاص و متنوع با طرح و معماری های گوناگون زبان زد بوده و هست.

حتی گاها در صعودهای بلند با شرایط خاص کوهنوردان برای اجتناب از مواجه با شکستن تیغه، تیغه اضافی برای کلنگ حمل می کنند. اما بدون شک استفاده از این سنگ بدون مزایا و معایب خاص خود نیست از جمله مزایا و معایب این سنگ میتوان به موارد زیر اشاره کرد. سنگ کلیه یکی از شایع ترین بیماری های کلیه است. مشخصات انواع گچ باید روی کیسه های آنها نوشته شود .

آزمایش این بلوک ها باید براساس استاندارد ملی ایران شماره ۲۷۸۶ انجام شود . این بلوک ها باید براساس استاندارد ملی ایران شماره ۱۱۶۱ آزمایش شوند . این صفحات براساس استاندارد ملی ایران شماره ۸۰۵۰ آزمایش شوند . هر چند در بعضی از کشورها مثل بلغارستان و ترکیه نیز تراورتن لیموئی وجود دارد، ولی هیچ یک از آنها کیفیت تراورتن لیموئی ایران را که همانند تراورتن قرمز در آذر شهر آذربایجان شرقی قرار گرفته ، ندارد.

سنگ گچ شيشه اي را كه به اين شيوه سنتي مورد استفاده قرار مي گرفته، يوناني ها سلنيت يا سنگ ماه مي ناميده اند. ترکیب دی اکسید کربن موجود در دود خودروها و کارخانه ها با باران، اسید ضعیفی تولید می کند که در درازمدت می تواند به همه چیز از جمله سنگ ها آسیب برساند. معادن انواع مرمریت ایران در استانهای اصفهان، آذربایجان، خراسان، کرمانشاه، لرستان و مهمتر از همه شیراز مشاهده میگردد.

البته گرانی سنگ های قیمتی و زیورآلات مزین به این سنگ ها در همه جای دنیا وجود دارد که ناشی از خصوصیات ذاتی سنگ های قیمتی است. افزودن پودر سنگ معدنی به ترکیبات موجب بهبود خصوصیات حرارتی ، خواص دی الکتریک ، مقاومت در برابر ضربه و همچنین مقاومت در برابر حرارت می شود . احتمالا علت ایجاد سنگ در بارداری، تغییراتی است که در بدن ایجاد میشود. همچنان که پروستات بزرگ میشود، به مجرای ادراری نیز فشار وارد کرده و باعث توقف و ایجاد وقفه در جریان ادراری میگردد، همین امر موجب میشود ادرار در مثانه شما باقی بماند.

جهت تهیه دوده سیلیسی ، با استفاده از برق فشار قوی، جرقهای الکتریکی در انباشتهای از ذغال سنگ سیلیس به وجود میآورند. پودر سنگ معدنی از جمله ترکیبات معدنی از خانواده سیلیکات ها محسوب می شود که در صنایع عایق های حرارتی و الکتریکی و همچنین به عنوان افزودنی در رنگ ها بسیار پرکاربرد می باشد . این نوع مصالح در صنایع مختلف کاربرد دارد اما از جمله کاربردهای رایج آن مربوط به صنعت ساختمان سازی است. گچ از جمله مصالحی است که در صنایع ساختمان سازی از اهمیت بخصوصی برخوردار است و بعلت ویژگی هایی که دارد از زمانهای قدیم در امر ساخت مسکن مورد استفاده قرار می گرفته است.

زودگیر بودن و افزایش حجم از جمله ویژگی های بارز این ماده هستند که این ماده را به متریالی پر مصرف در صنعت ساختمان سازی تبدیل نموده اند. از جمله سنگ های ته نشستی محسوب می شود که فرمولاسیون آن میل شدیدی به ترکیبی بودن دارد و به این معنی است که به صورت خالص در طبیعت یافت نمی شود. ذخاير بزرگ سنگ گچ در قاره هاي آمريكا، آسيا و استراليا وجود دارد.

معروف ترين و مهمترين موارد كاربرد سنگ گچ در آن دوران ساخت زيور آلات و مجسمه هايي از جنس آلبسترون كه نوعي سنگ گچ نيمه شفاف بوده و احتمالا نام آن از نام شهر آلابسترون مصر گرفته شده می باشد. آنها توانستند بر روي سطوح گچي، ديوارها و سقف ها، نقش های زیبایی از انواع گل ها، شاخه هاي درختان، ميوه ها و حتي طرح آلات موسيقي را ايجاد کنند. این ماده یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی می باشد که از اشکال بلوری مختلف برخوردار بوده و به رنگ سفید و احتمالا حاوی ناخالصی های خاک رس و اکسید آهن است.

در قسمت هایی از ساختمان که سطوح گچی در معرض بخار آب قرار می گیرند باید روی آنها یک لایه رنگ روغنی کشیده شود. در شهرهایی مانند اصفهان، کاشان و دیگر مناطق کشورمان ایران شاهد ساختمان هایی بی نظیر و هنرمندانه هستیم. عموم سنگهای ساختمانی که بصورت مالن ( ارسان به سراسر ایران وجود دارد . گچ و خاک برای تولید این ملات به میزان مساوی استفاده می شوند اما بر اساس زودگیر یا تندگیر بودن می توان خاک رس را کمتر یا بیشتر به کار برد.

در نقاط مرطوب ، گچ و فرآورده های گچی را نباید مستقیما در مجاورت بتن و سایر فرآورده های سیمانی به کار برد . پودر سنگ در بسته بندی ها و وزن های مختلف و هم به شکل فله ای آماده فروش می باشد. «جلا، مات، بیرنگ» در نوع بیرنگ میتوان سنگهایی مانند سنگ گچ، سنگ آهک و سنگ نمک بلوری را ذکر کرد. اگر از این نوع گچ استفاده کنید دیگر نیازی به رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری نخواهید داشت.

از دیگر مواد و مصالح سنگتراشی میتوان به انواع چسب سنگ، سیمان، بتونه، کاغذ کالک، روغن و آب اشاره کرد. هیپرکلسیوری (کلسیم بالا در ادرار): یکی دیگر از اختلالات ارثی است، که طی آن کلسیم بیش از حد از مواد غذایی جذب شده و در ادرار دفع میشود. قبل از اینکه بخواهیم اجرا کنیم باید یک سری مواد برای آماده سازی به کار می بریم. این کار به سرعت انجام میشود و به رد علل دیگر بروز درد پهلو یا شکم کمک میکند. سنگ گچ به طور کلی یا با کربن و یا با اکسید آهن و خاک رس ترکیب می شود.

یکی از بهترین ترکیب های پودر سنگ با سیمان سفید است که برای نمای ساختمان کاربرد داشته و بسیار پرطرفدار می باشد. معماران مصری از ده ها قرن پیش هم برای پوشاندن دیواره های اهرام ثلاثه مصر از گچ استفاده می کردند. مصري ها 1500 سال قبل نيز از گچ براي پوشاندن سطوح داخلي ديوارهاي اهرام ثلاثه استفاده كرده اند . گچ یک ماده معدنی فراوان می باشد که از میلیون ها سال پیش به دلیل تبخیر دریاچه های شور و دریاهای سطحی و کم عمق به صورت لایه های رسوبی تشکیل شده است. در ايران نيز گچ رابطه نزديكي با صنعت ساختمان سازي داشته و از دوران پيش از اسلام (2500 سال پيش) يكي از مصالح ساختماني سنتي ايران بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید