لذا کاربرد این سنگها در مناطق سردسیر توصیه نمیشود

در صورتی که عناصر کنگلومراها از قطعات آهکی بوده و زمینه سیمانی آنها نیز آهکی باشد و بین رنگ قطعات و سیمان زمینه تباین مناسبی وجود داشته باشد، این گونه کنگلومراها ایده آل تر خواهند بود. دانه های ریز یا متوسط دارند، وزن مخصوص متوسط و رنگ روشن و مصارف راهسازی دارند. سنگهای مورد استفاده برای مصارف خاص صنعتی به صورت زیر تقسیم بندی می شوند. کلنگهای بدون نوک تیز دسته معمولاً کوتاهتر هستند و به همین دلیل به ندرت به عنوان عصا مورد استفاده قرار می گیرند. نخستین نکته ای که باید در انتخاب سنگ نما موردتوجه قرار گیرد، استحکام آن است.

هرچقدر مقدار بارش برف و باران در منطقه ای بیشتر باشد، باید سنگ نمای آن منطقه محکم تر و دارای روزنه های کمتری باشد. در صورتی که بنا به اظهار بیشتر صاحبان سنگبریها، با روش استخراج فعلی از هر تن سنگ قواره که به کارخانجات تحویل می شود حداکثر 8 الی 12 مترمربع سنگ پلاک حاصل می شود. از سنگ مرمریت بیشتر در پوشش نمای داخلی ساختمان استفاده می شود. همچنین برای نماسازی نیز می توان از ترکیب سيمان سفيد و خاک سنگ استفاده کرد. ممکن است پودر سنگ معدنی به صورت ورق های نازک یا به عبارتی به شکل ساختار صفحه صفحه وجود داشته باشد و همچنین قابل ذکر است این ترکیب دارای خصوصیات فیزیکی مختلف و متفاوتی است .

همچنین عوامل مربوط به هوازدگی بعضاً شیمیایی می باشند. بسیاری از کارخانجات در سراسر کشور اقدام به کوبش سنگ جوشقان اصفهان می کنند زیرا به نسبت دیگر معادن سنگ کشور ، کیفیت بالاتری دارد. معادن چینی تنگ حنا(نیریز-استان فارس)، نجف آباد، کریستال و چینی الیگودرز و لای بید و گدار سرخ ناحیه موته، از معادن معروف سنگهای چینی ایران هستند. وزن مخصوص آن 2670 کیلوگرم بر متر مکعب و چگالی کمتری نسبت به سنگ مرمر کریستال و ابری دارد. این سنگ متعادل یک سازه خلاقانه در کلرادو اسپرینگز است و تقریباً ۷۰۰ تن وزن دارد.

این صخره متعادل در هایدا گوایی در کانادا، مدتها است که گردشگران را به خود جذب میکند. پودر سنگ از طریق جذب انرژی گرمایی ، گرمایش ذرات زغال سنگ مقابل شعله را کاهش می دهد، که این عمل باعث دفع و جلوگیری از انفجار ذرات زغال سنگ می گردد . آردسنگ یا پودرسنگ (Rock Flour) مواد به شکل پودر و بسیار ریزی می باشد که از سنگها که بر اثر نیروی سایش یخچالها بر کف یخچال به وجود میآید.

همچنین می توان پودر سنگ آهک زنده را به همین روش کوبیده و به اندازه های دلخواه جهت مصرف در صنایعی مانند ذوب آهن و تولید فولاد دراورد. برای اینکه دچار چنین مشکلی نشوید، حتیالامکان سعی کنید خمیردندانهایی در اندازههای کوچک تهیه کنید که زود مصرف و تمام میشوند. این سازه عظیم در بالای یک قاعده هرمی کوچک قرار دارد. ناگفته نماند که رنگ نمای بیرون ساختمانها که ناشی از نوع مصالح بکار گرفته شده (سنگی و یا غیرسنگی) می باشد، خود تحت تأثیر عوامل جوی قرار دارد.

ساختمانها به جهت رنگ نمای بیرون آنها، به زیبایی شهر می افزایند. پاسخ منفی است. دندانها براساس مزاج هر فرد، رنگ خاصی دارند؛ بنابراین اینکه بعضی میگویند هرچه مسواک میزنم و بهداشت دهان و دندان را رعایت میکنم ولی باز هم دندانهایم زرد هستند، حقیقت دارد. توصیه اکید این است که به صرف داشتن دندان و لثه سالم و تمیز اکتفا کنید و از چاله به چاه نیفتید! این کار باعث میشود اسید فراوانی همراه مواد غذایی به حلق و دهان بیاید که باعث پوسیدگی دندان میشود.

کلسیم موجود در این سنگ ها از نوع قابل جذب است که از آن جهت غنی سازی جیره غذایی دام و طیور استفاده می شود. تعداد دفعات مسواک زدن را وعدههای غذایی تعیین میکند. سپس با تهیه نمونه استاندارد از هر نوع سنگ، مقاومت آنها قبل و بعد از چرخه های ذوب و انجماد بر اساس استاندارد ASTM C175 تعیین شد. از نمونه های سنگ تراورتن می توان سنگ تراورتن عباس آباد را نام برد که رنگ سفید با رگه های قهوه ای و عسلی دارد.

رنگ ها و بافت های مختلف و زیبای این سنگ نما در اثر وجود کانی های آن است. سالم و بدون پوسیدگی، همچنین بدون مواد و کانی هایی باشد که در برخورد با عوامل جوی و هوازدگی آسیب پذیر هستند. این پودر با ماهیت سیلیکاتی با درصد های مختلفی از عناصر گوناگون دارد . این ماده که با نام های دیگری مانند پودر سنگ نقره ، پودر سنگ مردار یا مردار سنگ نیز شهرت دارد از کوبش سنگ اکسید سرب تولید می شود.

این سنگ با تابش مستقیم آفتاب دچار دگرگونی می شود و کیفیت و ظاهر اولیه خود را از دست می دهد. محکم و مقاوم باشد و به آسانی دچار ترک خوردگی و فرسایش نشود. سپس سرد و محکم شد تا سنگها فعلی تشکیل شود. بافت آنها از حالت شیشه ای تا لانه زنبوری متفاوت است. به همین دلیل، از این پودر سنگ به عنوان ماده پُرکننده برای سازههای خاکیِ تقویت شده با توجه به نوع طراحی آنها متریالی مناسب است.

مزیت دیگر، همانطور که در مدل Black Diamond Venom مشاهده می شود، این است که بسته به ناحیهی صعود، میتوانید از یک تیغه با انحنای کلاسیک به تیغه با انحنای معکوس سوئیچ کنید. از طریق این پایگاه اطلاع رسانی می توانید پودر سنگ مورد نیاز خود را خریداری نمائید . برای تولید پودر سنگ ، پس از استخراج سنگ های معدنی اقدام به خردایش آنها توسط دستگاه های سنگ شکن می نمایند و با آسیاب پودر می کنند. 5-گروه پرفیری ؛ خرده سنگهای آذرین بیرونی با اختصاصات آتشفشانهای قدیمی و سنگهای اسیدی و نیم اسیدی دانه ریز میباشد و به گروه گرانیت شباهت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید