مشخصات، خرید و لیست قیمت انواع سنگ ساختمانی

نام الماس از واژه یونانی «آداماس» به معنی تغییر ناپذیر گرفته شده هست. هماتیت: به انگلیسی معنی خون قرمز میدهد و نام خود را به دلیل رنگ مایل به قرمزی که دارد گرفته است. تا زمانی که این سنگ ها به طور یکنواخت، خرد نشده و دانه بندی مناسبی از آن ها ایجاد نشود، این فرایند ادامه دارد. سنگ كوارتزيت:اين سنگ با ظاهر زبر و بلوری خود قابل شناسايی است. یعنی از انعکاس ارتعاشات صوتی جلوگیری کرده و در حدود 60 الی 70 درصد از آنها را به خود جذب می کند.

به دلیل ویژگی های منحصر بفرد خود از قدیم الایام در ساختمان سازی مورد مصرف بوده است. در واقع گچ به دلیل خواصی که دارد از ابتدای ساختمان سازی، یعنی ریختن رنگ اطراف زمین تا انتها برای سفید کاری و نصب مورد نیاز است. یعنی اگر لایه ای از گچ در برابر حرارت قرار گیرد این آب تبلور دوباره از گچ جدا شده و به صورت لایه ای از آب در مقابل آتش عمل می کند.

2ـ پایدار باشند. یعنی رنگ حاصل از آنها در اثر تابش آفتاب ، شرایط جوی و … تغییر نکند. از این سیمان برای نمای ساختمان، طرح های دکوراتیو و سطوح رنگی در خیابان استفاده می شود. پس از اینکه خرد شده و به کوره منتقل شد، به شکل پودرهای بسیار ریز سفید رنگی در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. کیسه گچ باید در مکانی خشک بر روی پالت و به دور از رطوبت نگهداری شود. از گچ مرمری یا ترکیب گچ و آهک در محل هایی که رطوبت نسبی در آنجا بیش از ۶۰ درصد می باشد استفاده می گردد.

از آن برای آخرین لایه نازک کاری دیوار پس از به کارگیری از گچ معمولی به منظور ایجاد یک سطح صاف و براق مورد استفاده قرار میگیرد. از این سیمان به علت حرارت هیدراتاسیون بالا در آب و هوای سرد به منظور آزاد کردن گرمای بالا استفاده می شود. پودر سنگ در زیر سازی جاده معمولا به منظور حفاظت از سطح جاده در مقابل نفوذ آب و رشد گیاهان ناخواسته بکار می رود.

تعداد افرادی که بطور مستقیم و برای استخراج و فرآوری این سنگ مشغول به کار میباشند حدود 5000 نفر است. در ایران، شکل حلقه های رنگی که با رنگهای متضاد همراه میباشد را عقیق باباقوری هم مینامند. گچ عاج نام تجاری این محصول در بازار ایران می باشد. از این گچ بیشتر برای انجام مراحل پایانی گچ کاری یا به عبارتی مرحله پرداخت به کار گرفته می شود. هر کدام از این مراحل باید با دقت بالایی انجام گیرند تا گچ طبق استانداردهای مورد نظر برای مصارف مختلف تهیه شده و به بازار عرضه شود. حفاری با باز شدن جام و پرتاب به سمت پایین انجام شده و بعد از حفاری جام بسته شده و به سمت بالا کشیده شده و بعد از دوران در محل مورد نظر با باز شدن جام تخلیه می شود.

گچ سیوا که گاهی گچ پلیمری دستی خوانده میشود در واقع نوعی گچ است که به شیوه سنتی و از طریق دست اجرا میشود. علاوه بر آن چسبندگی بالایی را جهت گچ کاری بر روی سطوح صاف همچون دیوارهای سیمانی، بتی، فوم و …، دارد و این که به صورت دو لایه بر روی سطح گچ کاری مورد به کار گرفته می شود. این پودر بدون ترکیب با خاک و آهک، برای بندکشی محل زندگی و محل کار، کاربرد دارد.

از ترکیب گرد گچ در محلول زاج سفید و ایجاد خمیر و پخت مجدد آن این محصول تولید می شود. مقاومت سنگ گابرو در برابر هوازدگی بالا است، به همین دلیل از آن برای نماکاری ساختمان و کفپوش استفاده میکنند.۹. تولید سنگ گچ مرغوب با فرمولاسیون (Caso4 2h2o ) از جمله مواد معدنی است که به سبب کاربردهای فراوان در ساخت و ساز، هنر، پزشکی، و صنایع مختلف اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر کارگران روزی ۱۰ ساعت کار کنند، هر روز حدود ۱۴ هزار تن مواد اولیه وارد سوله خاک می شود. از این رو، گچ تا دو سه ساعت در برابر حرارت مقاومت نموده و می تواند جلوی سرایت آتش سوزی را نیز به فضاهای دیگر بگیرد.

استفاده از پودر سنگ در مجسمه سازی؟ به عبارت ساده تر می توان گفت که لایه بیرونی و جامد زمین را سنگ می نامند. هم چنین می توان از آن در جاهای مختلف استفاده کرد. همچنین از آن در قدیم برای نماسازی استفاده می گردید. جالب است بدانید که کاربرد این نوع سنگ در استفاده بهعنوان سنگ تزئینی در نمای داخلی و بیرونی ساختمان و محوطهسازی باغها است.۱۰. سنگ تورمالین اولین بار در آفریقا مورد توجه بومیان قرار گرفت و سپس به مناطق دیگر صادر گردید و دیگر معادن آن، در سریلانکا و برزیل هم کشف شد. از آنجایی که گچ در تمامی کارگاه ها به مقدار کافی وجود داشته و به طور کلی بسیار در دسترس است، ماده ای ارزان قیمت می باشد.

مزیت این نوع گچ این است که در شرایط آب و هوایی مختلف قابل اجرا می باشند. از جمله مزیت های گچ پاششی این است که یک انتخاب مناسب جهت پوشش ستون های بتنی و فلزی به شمار می آید. عمدتا در بنایی، گچ کاری، گچ بری دیوار و سقف و ستون های ساختمان از این ماده استفاده می شود. همچنین میتوان از سنگ آهک برای کاهش اسیدیته خاک برای کشاورزی نیز استفاده کرد. با کمال تعجب، تنها یک نقطه تماس بسیار کوچک بین هر دو سنگ وجود دارد، اما برای حفظ تعادل آنها کافیست. شاید این تعریفی ساده و بچگانه به نظر برسد، اما واقعیت اینجاست که این بهترین توضیح ممکن است.

سنگ آنتیک در دسته سنگ های دکوراتیو قرار دارد که از قرار دادن خرده سنگ های تراورتن در کنار یکدیگر ساخته می شود. اما این تنها کاربرد آرد سنگ نیست. اما به طور کلی معایب آن را می توان وجود داشتن محدودیت در اجرای ضخامت های کم یا زیاد، میزان کنترل کم بر سرعت و همچنین مقدار پوشش گچ به حساب آورد. مرحله دپو و آماده سازی سنگ گچ : در این مرحله پس از این که خلوص سنگ گچ توسط واحد کنترل کیفیت تایید شد، توسط کامیون ها به کارخانه منتقل شده و وارد دپوی کارخانه می شود. برخورداری از ذخایر فراوان و مناسب مارل و سنگ آهک و فاصله اندک آن تا اسکله های شهید رجایی و باهنر و دسترسی آسان به آبهای آزاد، موقعیت ممتازی به شرکت بخشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید