هرآنچه راجع به سنگ باید بدانید

برای درست کردن ملات گچ و خاک پودر گچ و خاک رس را به نسبت مساوی با هم مخلوط می کنند و نحوه ساخت این ملات همانند ملات گچ است. برای همین ، همواره توصیه می گردد که قبل از گچ کاری ، فلزاتی که در تماس با گچ قرار می گیرند ، با لایه ای از رنگ با ضخامت مشخصی پوشیده شوند تا از معرض خوردگی در امان باشند. الماس برای بیماری و مرض«عسر البول» «بند آمدن ادرار» بسیار مفید هست بنابراین توصیه میکنند آن را بر روی شکم قرار دهند.

این پودر سنگ معدنی معمولا برای تهیه رنگ های خارجی مناسب بوده و همچنین رنگ های تهیه شده از آنها دارای خاصیت ضد خوردگی می باشند . نمونه ادرار ممکن است برای علایم خون، باکتری و مواد معدنی متبلور شده آزمایش شود. بزرگترین عامل خطر سنگ کلیه ، ادرار کمتر از 1 لیتر در روز است. برخی افراد تا چند روز پس از دفع سنگ دچار عوارضی مانند تکرر ادرار میشوند. در سال های اخیر بسیاری از افراد از خاک سنگ مرداب برای کاهش تعریق و رفع بوی نامطلوع بدن و کفش خود استفاده می کنند.

افراد مبتلا به کولیک کلیوی بی قرار می شوند. خواص درمانی متافیزیکی: این کریستال خاص شامل تمام طیف رنگ ها می باشد و می تواند برای تقویت خواسته ها ، دعاها و مظاهر از جهان روح به جهان جسمی مورد استفاده قرار گیرد. در این ملات به جای خاک رس از ماسه ریز دانه استفاده می شود و بقیه مرا حل همانند ملات گچ و خاک است. طبق آیین نامه بتن ایران (آبا) کلیه سازههای بتنی قرار گرفته در محیطهای آب و خاک سولفاتی شدید بایستی از سیمان نوع V استفاده شود.

نسبت به گچ ساختمانی دیرگیرتراست، بنابراین برای اندود و سفید کاری و روکش کردن نهایی سطوح گچ کاری شده مورد استفاده قرار می گیرد. این ملات برای رویه اندودهای گچی مورد استفاده قرار می گیرد.گچ تحریر ملات خشک شده گچ کشته است و دارای درجه سختی کمتر از یک است. از گچ سفید برای سفیدکاری، نازک کازی و ابزارزنی استفاده می شود. برای سنگ گچ ۲ تا ۳ و برای گچ کشته کمتر از یک است. در یک لیتر آب ۶۷ تا ۸۸ گرم گرد گچ ساختمانی را می توان حل نمود.

نوشیدن آب در طول روز.نوشیدن 2تا 3 لیتر مایعات علی الخصوص آب میتواند از تشکیل سنگ های جدید جلوگیری کند. به صورت پیوسته گچ پزی می کند. سقف کاذب به صورت آکوستیک عمل می نماید. گچ خاصیت چسبندگی دارد و بسیار مهم است که در شرایط آب و هوایی مختلف بتواند این خاصیت را حفظ نماید. ثانیاً از نظر کمیت بتواند حداقل بین 100 تا 150 سال مواد اولیه کارخانه را تأمین نماید. مخلوط گچ وخاک با نسبت بین ۰/۹ تا ۱ است که دوغاب گچ به دست آمده را درقالبهای مخصوصی ریخته و بعد ازمدت زمان کوتاهی، بلوکها را ازقالب بیرون آورده و سپس آن را خشک می نمایند.

برای ساخت ملات کشته در ابتدا گچ را با الک های ریز غربال می نمایند. جهت رنگی نمودن پوسته رومالی گچ به آب ملات آن رنگ میزنند که از رنگهای لعابی-پلاستیکی یا روغنی جهت این کار استفاده می نمایند. ساختار اصلی سیمان، از مواد معدنی نظیر سنگ آهک، رس یا ماسه، بوکسیت و کانی آهن تشکیل میشود. مادهای است معدنی که در طبیعت به صورت سنگ گچ وجود دارد. از آن جمله می­توان به رخداد تورم در زمین­های رسی و متورم­شونده اشاره کرد.

از جمله عیوب قابل ذکر در گچ کاری ساختمان می توان به ایجاد ترک، تاول، توسعه ی یک یا چند شکاف یا درز در بدنه ی سطح گچ کاری شده اشاره کرد. گچ از جمله مصالحی است که سنگ آن به وفور در کره زمین یافت میشود و همیشه در دسترس است. پودر سنگ در بتن سازی چه کاربردی دارد؟ نسبت به سایر انواع آن مقاومت بتن را با سرعت کمتری افزایش میدهد. این نوع مقدار آهک را افزایش داده و دارای محتوای c3s بالاتر و آسیاب دقیق تر است، که باعث افزایش استحکام بیشتر از OPC در مراحل اولیه میشود.

فاز فریت داراي ترکیب مشخصی نمیباشد و ترکیب آن بستگی به مقدار آلومینیم و آهن موجود در کلینکر دارد. در فولاد سازی و صنایع ذوب آهن هم از پودر سنگ استفاده می کنند. میله های آهن و میخ به راحتی درگچ فرو می روند و مقاومت خوبی در برابر یخبندان دارد. بنابراین تنها تیغه های ۵ سانتی و تاق های ضربی را با این ملات می توانیم بسازیم.ملات گچ به وسیله پاشیدن گرد گچ در آب و همزدن آن بدست می آید. در سونوگرافی مشخص میشود، علت این درد سنگ است یا نه. ملات گچ پس از خشک شدن رنگ سفید به خود میگیرد، بنابراین با استفاده از آن میتوان جلوه خوب و تمیزی را به دیوار و یا سقف بخشید.

چاخرلو، ج.، شروانی تبار، ب.، 1397. استفاده از پودر سنگ آهک به عنوان جایگزین بخشی از ماسه سیلیسی در بتن پودری واکنش پذیر. برای اینکه زمان گیرش آن افزایش یابد در کارخانه تا ده درصد وزن گرد گچ به آن گرد آهک شکفته افزوده می شود. برای گچ کاری سطوح یادشده باید قبل ازگچ کاری این سطوح را خراشید و یا اینکه توسط تورسیمی و یا رابیتس زیر سازی شود.

گچ به صورت کیسه های ۴۰ کیلویی و یا خروار و تن فروخته می شود. از این رو بر حسب ضرورت و درزمان های مورد نیاز مصرف می شود. مخلوط آب وگچ وکمی الیاف شیشه است که درقالب ریخته و به شکل مورد نظردرمی آیند. فیشینگ سنگ گرانیت برای استفاده در فضاهایی است که شکل و شرایط خاصی دارند. به همین دلیل به طور گسترده در کار ساخت و ساز مانند حفر تراشهها، سوراخها، ساختمانها مورد استفاده قرار میگیرد. در طرف مقابل، سفت شدن سیمان غیر هیدرولیکی طی واکنشی به نام «کربوناتسیون» (Carbonatation) یا کربناته شدن صورت میگیرد.

به این گچ ،گچ کین یا گچین گفته می شود. بنابراین تنها قسمت کمی از آن به گچ ساختمانی تبدیل می گردد و بقیه گچ یا نمی پزد یا می سوزد. محصول کوره های گچ پزی به روش سنتی مرغوب نبوده ومقداری از آن نیم پخته و قسمتی سوخته و فقط حدود نیمی از آن می پزد.گچ بدست آمده ازکوره های دوارمرغوبیت بیشتری داشته و خالص تر است. لازم به ذکر است افت مقاومت سیمان به ازای افزودن تا 50% آهک ، در حدود 5% است.

دیدگاهتان را بنویسید