همه چیز درباره سنگ تراشی در ایران

در صورت عدم انجام اقدامات پیشگیرانه در زمان ایجاد سنگ کلیوی، خطر تشکیل مجدد و عود سنگ در آینده افزایش مییابد. البته هر نوع آب آشامیدنی این مشکل را ایجاد نمیکند. قبل از احداث کارخانه تولید گچ لازم است که به صورت کامل این ایده مورد بررسی فنی و مالی قرار بگیرد. سنگ گچ مورد استفاده در صنعت تهیه سولفات آلومینیوم باید حداقل ۸۵-۹۰% خالص باشد. سنگ گچ در گرماى کم پخته مى شود و جنس آن به گرماى پختنش بستگى دارد. البته، با توجه به زودگير يا ديرگير بودن گچ، ميزان خاک کم تر يا بيش تر از 50 % میشود.

قطر درشت ترين دانه ماسه نبايد از دو ميلى متر بيش تر باشد. ملات گچ و خاک: گچ و خاک يکى از پرمصرف ترين ملات هاى زودگير در ساختمان سازى است که در آن از خاک رس سرند شده و پودر گچ به نسبت يک به يک استفاده مى شود. گچبری هاى به جاى مانده از زمان اشکانيان، ساسانيان و دوران اسلام نمونه هايى از اين نوع است. يکى از راه حل ها براى پي شگيرى از ايجاد موج روى سطوح وسيع، که از گذشته به جاى مانده، قا بسازى و گچبرى است.

برمبنای این کشف، کاهش میزان C3A در سیمان و تولید سیمانهایی چون سیمان پرتلند تیپ 5 به عنوان راه حل مقابله با حمله سولفاتها ارائه شد. فروغی نیا افزود: شرکتهای فولادی میبایستی از فرصت نمایشگاه بومیسازی برای شناخت تامینکنندگان توانا بهره لازم را برده و بدینوسیله به سمت کاهش قیمت تمام شده محصولات خویش قدم بردارند. در واقع این پروسه یک روند تدریجی ، گران قیمت و یک روند پیچیده است که دلیل آن این است که تکه های میکا سخت و محکم بوده و ساختار آن صفحه مانند است .

به همین دلیل در ادامه به بررسی قیمت سنگ ساختمانی و عواملی که بر آن تاثیر میگذارند میپردازیم. به عنوان مثال، سنگهای سختتر مانند بازالت و گرانیت مروارید به دلیل استحکام و سختی بالا، بیشتر در کارهای ساختمانی اصلی – مانند کفسازی، پلهها و غیره – و سنگهای سبکتر و کممقاومتر مانند گنیس بیشتر استفاده میشوند. برای اطلاعات بیشتر نیز می توانید از متخصصین و مشاورین ما بصورت 24 ساعته مشاوره بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با این مقاله از نشریه جهان شیمی فیزیک همراه ما باشید.

همانطور که احتمالاً حدس میزنید، نام سنگ ها، بیشتر مربوط به اولین مکانی است که سنگ در آنجا کشف شده است. تراورتن تنه درختی سنگ نمایی دارای رگه هایی به رنگ سفید و پرتقالی است. سنگ شکن های چکشی قادرند تا سنگ گچ های عظیم را به کلوخه هایی ۴۰ سانتی متری تبدیل نمایند. استانهای سمنان، اصفهان، خراسان رضوی و تهران از جمله استان هایی هستند که محل استخراج این منبع گرانبها در آنها به وفور یافت می شود.

در این مرحله ابعاد سنگ گچ در حد میلی متر می شود و پس از آن خرده گچ ها را برای ذخیره سازی به سیلوهای مربوطه می فرستند. برای تبدیل سنگ گچ به گچ چندین مرحله مختلف باید طی شود تا فرآیند تولید گچ به پایان برسد. برای کاربردی نمودن آن، نیازمند طی کردن مراحلی است که پس از استخراج از معدن و در ادامه بدست کارخانجات ساخت و پالایش، قابل توزیع خواهد شد. سنگ گچ، شناخته شدهترین نمونه از مواد معدنی است که نه تنها در صنعت ساخت و ساز، بلکه در هنر، پزشکی، صنایع غذایی و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

پربازدیدترین مطالبساختمان چیست و هر آنچه درباره انواع ساختمان و مراحل ساخت آن باید بدانیدپایان کار و مراحل دریافت گواهی پایان کارزیربنای ساختمان و نحوه محاسبه آن11 مورد از بهترین ساختمان های دوره بیداری معماری ایرانیگچ و خاک و نحوه انجام آنبتن چیست؟ گچ را مى توان به صورت اندود روى ديوار يا ملات در طاق هاى خشتى يا آجرى به کار گرفت. بسته به نوع گچ، اجزاء مختلفی دارد ولی معمولاً ملات گچ از آب و پودر گچ تشکیل میشود و ملات خاک گچ نیز از ترکیب آب و خاک رس و گچ تشکیل میشود.

گچ دارای انواع مختلفی است که همه آنها از سنگ گچ استخراج شده از معادن تولید میشود. از دیگر ویژگیهای این سنگ تحمل نسبتاً بالای آن در برابر حرارت نور خورشید و تغییرات دمایی است. این تغییرات به درمان سنگ کمک میکنند. سنگ گچ بلوری، سنگ گچ غیر بلوری، سنگ گچ مرمری و سنگ گچ خالص ۴ دسته تشکیل دهنده این ماده معدنی هستند. سنگ گچ مرمری : سنگ گچ مرمری بر خلاف سه هم خانواده خود در صنعت ساختمان کاربردی ندارد و اغلب برای تولید وسایل تزئینی بکار می رود.

سنگ گچ بلوری : اولین دسته از خانواده سنگ گچ است که متشکل از هیدرو سولفات کلسیم می باشد. سنگ گچ خالص : سومین دسته از خانواده سنگ گچ می باشد که رنگ سفیدی دارد و بصورت خالص در طبیعت یافت نمی شود. سنگ گچ از ۴ نوع ماده تشکیل شده که میزان خلوص آن از درصد کانی ژیپس (سولفات کلسیم آبدار) مشخص می شود. مقدار کمی آلومینات تری کلسیم باعث میشود که بتن حرارت کمی از هیدراتاسیون را تولید کند. سدیم بخشی از نمک است و در بسیاری از مواد غذایی کنسروی و بستهبندی شده، و فستفودها وجود دارد.

در مواد غذایی با سدیم پایین این مقدار ۵ درصد یا کمتر است و ۲۰ درصد یا بیشتر به معنی سدیم بالا باشد. سنگ گچ غیر بلوری : سنگ گچ غیر بلوری از جمله موادی است که در طبیعت به وفور یافت می شود و برای تولید گچ بیشتر از مواد دیگر کاربرد دارد. این ماده بیشتر بصورت ماده ای ترکیبی با کربن یا اکسید های آن یا با آهک و خاک رس در طبیعت وجود دارد. برای این منظور ما از دستگاه های سنگ کوبی صنعتی استفاده می کنیم تا سایز مورد نظر تمامی مشاغل و کاربرد ها را تولید نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید