همه چیز درباره سنگ تراشی در ایران

سیمان سیاه فقط برای ساخت و ساز استفاده میشود. خانهای که علاوه بر ساخت و ساز درست و اصولی زیبایی ظاهری خاص خودش را داشته باشد. بر اساس تواناییها، مهارتها، سابقه کاری، شرح شغلی و همچنین نظر کارفرما، مبلغ دریافتی ممکن است متفاوت باشد. عملیات گچ کاری یا سفید کاری در نمای بیرونی یا خارجی منازل، روی دیوارهای ساختمان گاهی بدون در نظر گیری طرحها و جزئیات حکاکی نمای داخلی، انجام میشود.

گچ نوعی ماده طبیعی است که به صورت سنگ از معادن استخراج میشود. تنوع در سنگ مرمریت نیز که از سنگهای پرکاربرد ساختمانی محسوب میشود در این سنگبری به خوبی به چشم میخورد. در هر دو اینها از مواد یکسانی استفاده میشود و تفاوت اصلی گچ بری و گچ کاری این است که گچ بری اغلب در نمای داخلی منزل استفاده میشود و گچ کاری برای نمای خارجی آن اعمال میشود. روش هایی برای افزایش زمان سفت و کشته شدن ملات گچ وجود دارد که از آن جمله می توان به افزودن مقداری نمک طعام و یا زاج سفید اشاره نمود.

میزان آبی که با این ماده ترکیب می شود بسته به سفتی ملات قابل تنظیم می باشد. با این حال سیمان در تمامی کشورهای جهان تولید نمی شود و اکثر کشورها تمایل به واردات سیمان دارند. پزولانها مواد سیلیسی یا سیلیس آلومیناتی هستند که خود قابلیت چسبندگی ندارند؛ اما به صورت پودر در کنار رطوبت با آهک ترکیب میشوند و ترکیبات سیلیکات کلسیم به وجود میآورند که خاصیت چسبندگی دارند. از پودر سنگ به عنوان نمای ساختمانی، در صنایع تولید شیشه، در ساخت بتن و … استفاده می شود.

با توجه به اینکه این ماده املاح معدنی فراوانی دارد، اضافه نمودن آن به خاک باعث کمک به رشد گیاهان می شود. قبل از پرداختن به این نکته که مزیت های فراوانی برای احداث کارخانجات سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد وجود دارد؛ نگاهی به نقش این محصول در اقتصاد هر کشور و همچنین اقتصاد ملی دارای اهمیت است. این روند در دوره ایلخانی پیشرفت بیشتری نموده و آثار فراوانی از آن ساخته شد.

نتایج به دست آمده از آثار باستانی ، نشان دنده قدمت استفاده از این ماده از دوره اشکانیان دارد. شرکت آروشا که یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه ی تولید و پخش پودر سنگ جوشقان است این ماده معدنی را در مش بندی های مختلف به صورت مستقیم و بدون واسطه به مشتریان خود عرضه می کند. در کارخانههای مربوطه سنگ گچ را با حرارت به پودر گچ تبدیل میکنند. با نماشویی و کفسابی ساختمان بیشتر آشنا شوید!

در این مطلب با پینورک همراه شوید تا شما را با گچ بری و گچ کاری ساختمان بیشتر آشنا کنیم. اگر نیاز دارید که افرادی متخصص و ماهر گچ بری و گچ کاری ساختمان شما را به دست بگیرند با پینورک تماس بگیرید. ملات گچ یک ملات هوازی از پودر سنگ آن با آب می باشد. برای این منظور ، ظرف را تا نیمه آب بریزید و سپس گچ پودر شده را توسط مشت یا بیلچه طوری به روی سطح آب بریزید که به خوبی پخش شده و گلوله ایجاد نشود.

برای ایجاد هرگونه تزئین در بخشهای نظیر سقف و دیوار ساختمان باید ابتدا به گچ بری و گچکاری ساختمان پرداخت. در دوره سلجوقی ، هنر گچبری در ایران رونق زیادی پیدا کرد و بسیاری از مساجد را با این هنر تزئین می کردند. به انگلیسی پشم سنگ Rock Wool نامیده می شود. اگر خودتان قصد دارید گچ بری ساختمانتان را انجام دهید، بهتر است مراحل گچ کاری را انجام داده و سپس با ابزار ذکر شده اقدام به طرح زدن و پیاده سازی جزئیات کنید. به این معنا که باید سطح مورد نظر را انتخاب کرده و سپس اقدام به گچ کاری کرد.

و البته آنطور که به نظر میرسد نیز دشوار نمیباشد. البته میزان آبی که با آن مخلوط شده است بر زمان گیرایی تاثیر گذار می باشد. گچ ساختمانی از پختن سنگ گچ ، در دمای کم ( حدود ۱۸۰ درجه سانتی گراد در شرایط آزمایشگاهی ) ، به دست می آید . بعد کم کم گچ را ورز می دهیم و از آن استفاده می کنیم. گچ پخته شده در حرارت بالاتر از 300 درجه، میل ترکیبی خود را با آب از دست می دهد و برای فعال کردن آن مواد محرکی همچون آهک شکفته، سیمان، سولفات سدیم یا پتاسیم می افزایند.

با این روش فرصت بیشتری برای استفاده از ملات خواهیم داشت. یک سنگ کار در پروژههای ساختمانی با مهارتی که در این حوزه دارد کارهای مختلفی از قبیل سنگ کاری بر روی نمای ساختمان، پلهها، بخشهای داخلی، کف ساختمان و … انجام میدهد. در عملیات گچ بری که خود به عنوان یک هنر شناخته شده است، طرحها، تزئینات و حکاکیهای مختلف و دلخواه را روی سقف، دیوار و سایر بخشهای داخلی منزل اعمال میکنند.

معمولا همه ما دوست داریم بخشهای مختلف منزلمان دارای تزئینات خاصی باشد. در حالی که سنگ های کربنات کلسیم نظیر آهک ، سطوح مختلف را در برابر نفوذ آب مقاوم می سازند. در کارخانجات تولید اسید فسفریک از خاک فسفات ، کانی فسفات کلسیم را با اسید سولفوریک واکنش می دهند که در نتیجه سولفات کلسیم یا همان گچ تولید می گردد. به این منظور، خمیر سیمانی با اسلامپ معمولی بین دو مقطع شیشهای و به مدت 24 ساعت در دمای 20 تا 21 درجه سانتیگراد زیر آب قرار داده میشود. تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی، اطلاعات لازم برای تعیین عوامل ایجاد کنندهی سنگ کلیه و تعیین برنامهی مناسب را برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید