همه چیز درباره سیمان

بقیه سنگ ها سایه تقریباً مشابهی دارند. 4- اکوستیک و ضد صدا بودن: گچ تقریباً بین 60 تا 75 درصد ارتعاشات صوتی را میتواند جذب کند. ابتدا سنگ گچ را به صورت کلوخه نموده و سپس وارد این کوره می شود.این کوره به شکل استوانه است که حول محورخود که ۴ درجه با افق شیب دارد می گردد وکلوخه ها را به جلو هدایت می کند. در صورتی که حین انجام عملیات گچ بری ناهمواری هایی روی سطح ایجاد شد، با پنبه خیس روی آنها بکشید تا از بین بروند.

سپس، پیستون دستگاه را پایین میآورند تا نوک سوزن دستگاه به سطح بالایی سیمان برخورد کند. ضخامت گچ کشته نباید از 1 mm تجاوز کند چون در غیر این صورت پوسته پوسته شده و از سطح کار جدا میشود. برای سفیدکاری ساختمان و پوشش روی آن و خاک اغلب از ترکیب گچ و آب استفاده می شود زیرا سطحی سفید رنگ ایجاد می کند اما برای تولید ملات گچ خاک رس را با آب ترکیب می نمایند. به همین خاطر است که اغلب پیمانکارهای ساختمانی با تشخیص خود از انواع کناف برای طراحی ساختمان استفاده می کنند.

کناف پانل های گچی می باشند که از آن ها در طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان های تجاری استفاده می شود. تصویری را با بالا بردن صدا از اندامهای داخلی ایجاد میکند. استفاده از کناف در ساختمان سازی و طراحی داخلی ساختمان باعث می شود که سرعت کار شما افزایش پیدا کرده و به خاطر تنوعی که دارند دست شما را برای طراحی داخلی ساختمان نیز باز گذاشته اند.

برای طراحی دیوار و کف ساختمان هم می توانید از کناف مخصوص دیوار و یا کفپوش های کنافی برای زیباتر کردن کف ساختمان استفاده نمایید. لایههای سفیدکاری اگر در مجاورت رطوبت قرار گیرند، طبله کرده و بهصورت جدا از هم روی دیوار ظاهر میشوند (پس از خشک شدن رطوبت نیز این حالت در گچ باقی مانده و گچ به حالت اولیه خود باز نمیگردد) . اگر قصد عملیات گچ بری و گچکاری ساختمان را دارید به نکات گفته شده دقت کنید.

آیا داروی خاصی مصرف می کنید؟ نمای ساختمان به دلیل قرار گرفتن در معرض شرایط جوی (باران، یخبندان، آفتاب و آلاینده ها) از اهمیت خاصی برخوردار است. گچ پلیمری نوع خاصی از گچ است که در ساختمان سازی در بخش گچ بری و گچ کاری ساختمان مورد استفاه قرار میگیرد. گچ پاششی یا گچ پلیمری که به آن اشاره شد، در گچ کاری توسط این دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد.

اما به طور کلی کیفیت سنگهای مرمریت را بر اساس موارد زیر بررسی میکنند. امروزه عمده ترین سیمانی که مورد استفاده قرار می گیرد، سیمان پرتلند می باشد که به طور مشروح در ادامه مورد بحث قرار می گیرد. اما گچ که از مصالح بسیار قدیمی می باشد نسبت به کناف از هزینه و قیمت بسیار بیشتری برخوردار می باشد و این اولین و شاید مهم ترین تفاوت کناف و گچ است.

یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی که این روزها بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد کناف است. یکی از کارهای مهم و کاربردی در پایان ساخت یک بنا و یا بازسازی یک ساختمان گچ کاری دیوار ساختمان می باشد. وی در این خصوص ادامه داد: تراورتن به علت تخلخل رابطه خوبی باسیمان داشته و محکم به دیوار میچسبد و در نتیجه ماندگاری خوبی دارد. به علت تخلخل بالای سنگ تراورتن این سنگ از انواع سنگ های ساختمانی مناسب برای کفپوش ساختمانی است زیرا مانع از سر خوردن میشود. بهترین دما برای گچ کاری،دمای بالای ۴درجه سانتیگراده؛ بهتره بدونید که در دمای زیر صفر درجه، گچ یخ میزنه و دیگه به درد گچ کاری نمیخوره!

بهتر است ملات گچ را در دماهای کمتر از 5 یا 6 درجه بالای صفر مصرف نکنیم. از مزایای استفاده از دستگاه گچ پاش میتوان به سرعت بالای آن اشاره کرد. در این دستگاه گچ و آب با نسبت مناسبی ترکیب شده و میتوان به راحتی آن را روی سطح مورد نظر پخش کرد. سنگها، به دلیل تراکم بافت ساختمانیشان، رنگپذیر نیستند ولی سطح آنها را میتوان با مواد رنگی رنگ کرد (که البته پایدار نیست).

به همین دلیل ، تراکم فله سیمان خیلی مهم نیست. سنگ مورد نیاز این پودر سنگ مهم صنعت ساخت و ساز از بهترین معدن منطقه میمه اصفهان تامین می گردد. وجدان کاری داشته باشه؛ البته که این مقوله لازمهی انجام هر کار و شغلی هست، اما یکی از نکات مهم در گچ کاری، پیدا کردن یک گچ کار باوجدانه. این کار توسط گچ کار انجام می شود و هدف از انجام آن رسیدن به یک سطح هموار و کاملا یکدست است.

بعد از انجام گچکاری که اصطلاحا به آن سفید کاری هم گفته می شود، سطح مورد نظر آماده رنگ آمیزی و یا نصب کاغذ دیواری خواهد بود. به عبارت دیگر در اکثر مواقع، انجام گچکاری و صاف نمودن سطوح پیش از اجرای نقاشی و یا نصب کاغذ دیواری کاملا ضروری است. گچ کاری در دو مرحله انجام میشه: اول زیرسازی با گچ و خاک و البته با ضخامت بالا انجام میشه؛ و مرحلهی بعد روسازی که با گچ سفید انجام میگیره.

دیدگاهتان را بنویسید