پودر سنگ چیست و کاربردهای آن در پروژههای ساختمانی!

برآورد شده است که پس از پودر سنگ با توجه به 200Kg / T مخلوط، هزینه متوسط برای هر تن گچ حدود 20 یوان کاهش می یابد و شرایط مطابق با الزامات عملکرد را کاهش می دهد. با این کار باید مراقب بود و احتیاط کرد تا از بروز هر نوع تخریب به آن خصوصیات جلوگیری شود . همانطور که گفته شد، از این ماده میتوان در صنایع گوناگون استفاده کرد. همانطور که در ابتدا گفته شد، پودر سنگ در رنگ های متفاوتی وجود دارد و به فروش می رسد.رنگ های مختلف پودر سنگ عبارتند از: قرمز، لیمویی، قهوه ای، گردویی، سیاه، سفید، سبز، طوسی و غیره.

شش مثقال از عاقرقرحا، وج، کزمازک و سُعد را با سه مثقال از پوست انار، مازوی سبز، کندر، گلنار، گل سرخ و چهار مثقال از ریشه سوسن کبود و نشاسته کتیرا و گشنیز خشک بو داده پودر و مخلوط کنید. پودر سنگ جوشقان در صورت مصرف در موارد ساختمانی ، بسیار شبیه به سیمان سفید می باشد با این تفاوت که قیمت مناسبی داشته و پس از خشک شدن ترک نمیخورد.

استفاده میشود. دلیل استفاده از پودر سنگ علاوه برچسبندگی بسیار بالا و ممانعت از ترک خوردن سیمان پس از خشک شدن، بالا بردن استحکام سازه میباشد. به همین دلیل از پودر سنگ در بتن استفاده می شود تا مقاومت و کارایی آن را افزایش هند. بیشترین کاربرد خاک سنگ در صنایع ساختمانی است که از آن برای ترکیب با سایر مصالح ساختمانی مانند گچ، سیمان و سیمان سفید استفاده میشود زیرا علاوه بر اینکه دارای چسبندگی بسیار زیادی بوده و استحکام سازه را افزایش میدهد.

بیشترین کاربرد های پورد سنگ معدنی می توان به استفاده از آن به عنوان پر کننده در صنعت رنگ و چسب و رزین اشاره کرد . بد نیست بدانید که پودر سنگ دارای دانه بندی گوناگون است و با استفاده از آسیابهای مختلف، شکل ساختاری و مش بندی دسته بندی میشود.میتوان برای از بین بردن ناخالصیها و آلایندهها از سنگ آهک استفاده کرد. انواع پودر سنگ را می توان به دسته های پودر سنگ سفید ، پودر سنگ رنگی و سوپر تقسیم بندی کرد.

از مزایای ملات سیمان سیاه و پودر سنگ میتوان به: مقاومت خمشی بالا، نشت آب پایین، پایداری، مقاومت فشاری بالا و یکنواختی اشاره کرد. پودر سنگ جوشقان به دلیل کیفیت بالا، استحکام زیاد و رنگ سفید آن که یک دست و بدون هیچ رگه ای از رنگ های دیگر است محبوبیت بسیاری دارد. از نظر جذب دوغاب سیمان هم در سطح بالایی قرار دارد به همین دلیل نمای اجرا شده توسط آن کاملا یکپارچه می­باشد.

این پودر سنگ کاربرد فراوانی دارد و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد های فراوانی برای این پودر وجود دارد. این کار باعث میشود اسید فراوانی همراه مواد غذایی به حلق و دهان بیاید که باعث پوسیدگی دندان میشود. میکا فلوگوپیت به طور کلی نرم تر از میکا موسوییت است . به طور کلی، محتوای کلسیم کمتر از 0.01٪ است و محتوای Na20 و K20 ترجیحا کمتر از 0.06٪ است. خاک سنگ دولومیت از سنگی که در ساختار آن علاوه بر کربنات کلسیم عنصر منیزیم نیز وجود دارد، به دست می آید.

این نوع پودر سنگ آهک ها مقدار زیادی کربنات کلسیم (بیشتر از 95درصد) دارند. خوشبختانه در کشور ما کارخانه های پودر سنگ زیادی مشغول به تولید پودر سنگ هستند و پودر سنگ های متنوع و مرغوبی تولید می کنند. وی افزود: در گذشته، طرح تولید آلومینیوم جاجرم نیمه کاره و با مشکلات تامین ارز و ریال مواجه بود که خوشبختانه با تلاش و همت نیروی انسانی افتتاح شد. وی اظهار داشت: بوکسیت مورد نیاز آلومینای ایران از معادن بخش خصوصی در استان های مختلف از جمله خراسان شمالی، تهران، یزد، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد تامین می شود. تعدادی از کارگران نگهبان شاغل در معدن تعطیل شده زغال سنگ سنگرود در استان گیلان گفتند: الان چند وقت است که منتظر پرداخت حقوق از طریق مسئولان هستیم که هنوز انجام نشده است.

بدون هیچ گونه افزودنی کافیست پودر META را با آب مخلوط کنید و آنرا قالب بگیرید پس از تنها چند ساعت محصول سنگی شما اماده است. خرید پودر سنگ قرمز توسط افرادی که در مشاغل هنری مثل مجسمه سازی و تولید سنگ های آنتیک و زینتی مشغول هستند انجام می شود. برای این منظور ما از دستگاه های سنگ کوبی صنعتی استفاده می کنیم تا سایز مورد نظر تمامی مشاغل و کاربرد ها را تولید نماییم.

پودریا همان آرد سنگ کاربردهای صنعتی زیادی دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. تکرار این کار هم هزینه زیادی دارد و هم سلامت دندان را از بین میبرد. پودر سنگ ها می توانند به صورت طبیعی وجود داشته باشند و هم به صورت مصنوعی توسط کارخانه ها تولید شوند. خاک سنگ مصنوعی از پودر کردن سنگ های معدنی و آسیاب کردن آن تولید می شود. در شکل طبیعی سنگ ها در اثر فشار و حرکت کردن دچار فرسایش می شوند و سنگ های زیرین تبدیل به پودر می شوند.

عموما پودر سنگ طبیعی به علت حرکت یخچال های عظیم تولید میشود به این شکل که یخچال ها، صخره های جانبی و زیرین خود را ساییده و خوردایش می کند. زیرا هم به دلیل رنگ سفید آن زیبایی بسیاری دارد و هم به دلیل کیفیت بالای آن رطوبت را به خود جذب نمی کند. بخشی از خاک سنگ نیز صنعتی به وجود می آید؛ در این روش سنگها به ماشینآلات خاصی برخورد می کند و به پودر سنگ تبدیل میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید