چگونه می توان از خواص سنگ ها برای بهبود سلامتی استفاده کرد؟

تراورتن ها محصول چشمه های آهک ساز قدیمی هستند. یک نوع ويژه از محصولات تولیدی گچی است که بنا به نیاز مشتری به بازار های داخل و خارج از کشور جهت مصارف خاص و طرح های تکنيکی عرضه می گردد. بسیاری از پروژه های عمرانی کشور نظیر سدسازی، راهسازی، معادن روباز و زیرزمینی همواره با حجم سنگینی از عملیات سنگی روبرو هستند. این مساله باعث می شود ترمز کردن با آنها سخت تر باشد.

هر چه اندازه ذرات آن کوچک تر باشد، کیفیت آن بالاتر خواهد بود و برای گچ بری های ظریف نیز بسیار مناسب تر است. اندازه بزرگترین دانه در انجام کارهای ساختمانی از ۰٫۶ میلیمتر بزرگتر نباشد و نود درصد دانه ها نیز باید ریزتر از پانزده میلیمتر باشد و همچنین حدود شش درصد آن باید ریزتر از دو میلیمتر باشد. تعداد دانه بندي كمتر از ۵/۰ ميلي متر هشتاد و پنج الی نود و دو درصد است.

تعداد دانه بندي كمتر از ۲/۱ ميلي متر صد درصد است. از کاربردهای هماتیت میتوان به استخراج کانیهای دیگر، تولید ضد زنگ و رنگ سازی اشاره نمود. وزن این سنگ های زیبا ۶٫۴ کیلوگرم است و از یک صدف بسیار بزرگ در سال ۱۹۳۴ استخراج شد. مصرف کلسیم یک عامل رشد مهم گوساله های جوان است. اين فعاليت ها نیز توسط استادان و معماران بسیار ماهر بر روي سقف خانه های افراد معروف و مهم و يا مکان های مذهبی و كليساها انجام مي گردد.

در اثر نشست ساختمان نیز شاهد ترک هایی با زاویه چهل و پنج درجه نسبت به خط افقی خواهیم بود. برای تولید این محصول از سنگ گچ با خلوص ۹۸% استفاده میشود و در ضمن گچسفیدکاری معمولا گیرش اولیه و نهایی (گیرش ثانویه) بالاتری نسبت به گچ زیر کار دارد. گچسفیدکاری در مشهای مختلف ۴۰، ۶۰ و ۱۰۰ (گچمیکرونیزه) قابل تولید است. همچنین سطح ديوار ساخته شده بعد از نصب شدن ،نیازی به گچ کاری ندارد و بلافاصله قابل نقاشی کردن است. استفاده از گچ خالص فقط برای سفید کاری ساختمان ها می باشد چون جلوه و نمای زیبایی دارد و همچنین برای نقاشی کردن دیوار آمادگی بهتری را خواهد داشت.

گچساختمانی از سنگگچ خالص بدست میآید و در پروسه تولید، هیچ مواد افزودنی به آن اضافه نمیشود. رنگ آن سفيد خالص می باشد. در داخل اهرام نیز نقاشان بزرگ با استفاده از آن ، طرح هایی با شکوه و هنرمندانه از ارابه های جنگی ، خدایان مصری ، پرندگان و حیوانات گوناگون می کشیدند. ديوارهاي گچی ضخامتهای گوناگون هفت، هشت و دوازده سانتی متری دارند. مدت زمان گيرش در مرحله اوليه چهار تا هشت دقيقه می باشد.

گچ مرغوب به صورتی است که گرفتن آن در زمان کمتر از هشت دقیقه شروع نشود و بیشتر از بیست و پنج دقیقه هم گرفتن آن طول نکشد. با این تفاوت که سرند، آسیاب و یا سپراتور بکار رفته در خط تولید گچ سفیدکاری بسیار قویتر از تجهیزات بکار رفته در خط تولید گچخاک است. بدلیل خلوص بالای این پودر ، خروجی ساخت و ساز با کیفیت بسیار عالی نمود پیدا می نماید.

این نوع سیمان در هوای گرم و دمای بالای 40 الی 50 درجه سانتیگراد برای تسهیل مراقبت از بتن به کار میرود. به همین دلیل در ساخت مکان هایی که در مجاورت آب هستند مانند حمام، توالت و آشپزخانه از به کار گیری آن باید امتناع نمود. در صورت ضخامت بالاتر ملات پوسته پوسته می شود و از سطح کار جدا خواهد شد. در صورتی که دیوار سفید کاری شده در برابر رطوبت قرار گیرد به اصطلاح طبله می کند و در ظاهر ساختمان به صورت جدا از یکدیگر دیده می شود. به طور کلی مناسب ترين نوع از مصالح ساختماني برای ساختن ديوار هاي داخل ساختمان و جدا سازی فضاهاي داخلي ، این دیواره می باشد.

برای ساختن ديوارهاي داخل و خارج ساختمان ها اقتصادي ترين روش ممکن استفاده از دیواره می باشد. آنچه در تصویر می بینید ساختمانی با نمای سرامیکی در اصفهان است که توسط گروه معماری آینه طراحی و اجرا شده است. از این نظر پس از اینکه روی سطح گچ و خاک را با ملات گچ اندود کردیم برای به وجود آمدن یک سطح کاملا صیقلی روی ملات را کشته می کشند. البته باید به این توجه داشته باشیم که ضخامت ملات کشته حداکثر از یک میلیمتر تجاوز نکند. میزان سیلیس و فسفات این پودر باید کمتر از یک درصد باشد.

به دلیل زود گیر بودن گچ با آنکه ملات را بسیار کم درست می کنند (حدود یک استانبولی) نمی توان میزان سطح زیادی از دیوار را با آن ملات سفید کاری کرد و کامل صیقلی نمود. در بخش قبلی، خواص فیزیکی و شیمیایی سیمان را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. خواص درمانی متافیزیکی: سنگ عقیق خودآگاهی را افزایش می دهد ، هاله را تثبیت می کند (در تمام رنگ های آن) ، انرژی منفی را به انرژی مثبت تبدیل می کند و یک مجرای قدرتمند روح است. همچنین زمان سخت شدن نباید کمتر از بیست دقیقه و بالاتر از یک ساعت باشد.

رنگ ملات گچ بعد از استفاده کردن و خشک شدن کاملا سفید می شود و این سفیدی جلوه و زیبایی خاصی به ساختمان خواهد داد و به نوعی یکی از بهترین اندودهای ساختمانی است. در سال های دور از نوعی گچ که امروزه به آن آلاباستر می گوییم استفاده می شد. برای ساخت ملات کشته در ابتدا گچ را با الک های ریز غربال می نمایند. بعد از حدودا ده تا دوازده دقیقه مالش دادن ملات ، این ملات اصلا قبل از خشک شدن سخت نخواهد شد و در اصطلاح بنائی کشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید