کاربردهای پودر سنگ در ساختمان سازی

تحمل پذیری و استحکام مناسبی داشته باشد. شکل پذیری : گچ شکل پذیری فوق العاده ای دارد و به هر شکلی درمی آید . این خاصیت شکل پذیری باعث می شود که در بسیاری از صنعت ها مانند چینی سازی ، گچ به عنوان قالب مورد استفاده قرار گیرد. این سایش متقابل باعث تولید آردسنگ میشود. اگر بخواهم در مورد تولید اپوکسی مرغوب بگویم، اکنون هزینه کارخانههایی که بتوانند اپوکسی مرغوب تولید کنند خیلی سنگین است؛ برای اینکه به هر حال دستگاهها و مواد اولیهای که نیاز دارند باید وارد میشد.

تاثیر حرارت بر گچ: ضریب هدایت حرارت گچ ناچیز است ولی اگر ملات گچ در گرمای بیش از 50 درجه ی سانتی گراد بماند تاب مکانیکی خود را به تدریج از دست می دهد. اندود گچ در برابر آتش: سطح بیرونی روکش در برابر آتش آب شیمیایی خود را از دست می دهد و این لایه ی بخار آب بین سطح روکش و آتش مانع از بالا رفتن حرارت می شود. مقاومت گچ در برابر آتش سوزی : از جمله دیگر مزایای گچ این است که این ماده در مقابل سوانج آتش سوزی مقاومت کرده و می تواند به عنوان یک لایه عایق در برابر فولاد عمل نماید.

دبیر دومین نمایشگاه بومیسازی صنعت فولاد با اشاره به مزیتهای اقتصادی منطقه جنوب تصریح نمود: صنعت فولاد از جمله صنایعی است که در کشور ما میبایستی از مزایای ۱۸۸۰ کیلومتر دسترسی دریایی در جنوب کمال استفاده را ببرد. در سالهاى گذشته رنگ کردن ديوارها مرسوم نبود و با اضافهکردن سريش به ملات گچ آن رابه گونهاى تهيه مىکردند که هنگام تکيهدادن به ديوار لباسها سفيد نشوند. از اين رو در پوششهاى طاق ضربى براى پيش گيرى بايد تير آهن را به خوبى با ضد زنگ رنگ کرد. سنگ گچ از سنگهاى رسوبى با درجهى سختى ٢ است که به دليل ميل ترکيبى شديد به طور خالص يافت نمىشود و بيشتر به صورت مخلوط با آهک و خاک رس يا ترکيب با کربن يا اکسيدهاى آهن يافت مىشود.

وجه تسمیه سیمان سرباره استفاده از سرباره کوره های ذوب آهن می­ باشد، چرا که سنگ آهن همراه مقداری ناخالصی که شامل سنگ آهک نیز هست وارد کوره شده و به علت سبکی، این مواد روی آهن مذاب قرار میگیرند. آهک در کشاورزی و به عنوان گندزدا کاربرد دارد. این ماده اغلب در صنعت ساختمان و ساختمان سازی به عنوان مهم ترین ملات به کار می رود. سنگ فیروزه اغلب برای بالابردن تفاهم زن و شوهری هم استفاده می شود.

در صورتیکه سیمان و سرباره با هم مخلوط شوند، بنا به دلایل فوق، ذرات سیمان نرمتر از سربارهها خواهد شد. زمان گرفتن گچ کارخانهاى معمولى در ايران ٩ تا ١٠ دقيقه است، اما با افزودن جسمهاى کانى، گياهى و دامى به گرد گچ، مىتوان زمان گرفتن آن را کنترل نمود و آن را تندگير يا کندگير کرد. از این رو می توان از آن در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. علاوه بر این ، مشکل دیگری که برای گچ ذکر می کنند ، این است که گچ در تماس با فلزات ، به علت بروز برخی واکنش های شیمیایی باعث خوردگی فلز می گردد.

همجواری گچ با ملات های دیگر: به کار بردن روکش های گچی بر روی سطوح سیمانی و آهکی هیچ گونه اشکالی به وجود نمی آورد و به طور معمول انجام می گیرد. صرفا از طریق گروه صنعتی کارخانجات آروشا انجام می پذیرد. ازمهمترین موارد برتری دراگلاین نسبت به سایر ماشین آلات میتوان به بازوی طویل آن برای حفاری و تخلیه اشاره کرد.حفاری از طریق کشیدن جام بر روی مواد حفاری است. از طریق این پایگاه اطلاع رسانی می توانید پودر سنگ مورد نیاز خود را خریداری نمائید . خود در دسته سنگ های گرانیت قرار می گیرند. از این سنگ می توان در سرویسهای بهداشتی، دستشویی، آشپزخانه و حمام استفاده کرد.

با توجه به این مزیت می توان از گچ در طاق زنی و ساخت تیغه های نازک که باید قبل از چیدن هر ردیف آجر، (ردیفی که قبلا چیده شده است) سخت شده ودر جای خود ایستا شود، استفاده کرد. نوع گچ : این که نوع گچ شما چیست و از کدام کارخانه تهیه می گردد ، عاملی بسیار مهم است ، چرا که هر کارخانه نوع پخت خود را دارد و بالتبع مقاومت حاصله متفاوت خواهد بود. فراوانی و در دسترس بودن : گچ از جمله مصالحی است که از لحاظ فراوانی در طبیعت ، در رتبه پنجم قرار داشته و به فراوانی در جای جای کره زمین مشاهده می گردد.

این سیمان محتویات C3A و C4AF را کاهش داده است. سنگ گچ، هیدارتاسیون C3A را کاهش داده و میزان حرارت آزاد شده در مراحل اولیه گیرش را افزایش میدهد. فرآیند سوزاندن در کوره دوار انجام میشود در حالی که مواد اولیه در محور طولی آن در 1-2 دور در دقیقه میچرخند. پس از حرارت دادن زمان نرم کردن گچ فرا می رسد که یا بوسیله دستگاههای تمام اتوماتیک انجام می شود و یا بصورت دستی آن را می کوبند.

گچ خواص گوناگونی دارد که این خواص باعث نقش آفرینی این ماده تقریبا در تمام مراحل ساختمان سازی می شود. در مواقع نادر برخی سنگها در صورت عدم درمان باعث ازکارافتادن کلیهها میشوند. گاهی اوقات برخی از سنگها بهدلیل اینکه کوچک هستند، هنگام ادرار کردن دفع میشوند. سنگ گچ را در سنگ شکن به کلوخههاى کوچک تبديل و سپس آسياب مىکنند تا پودر شود. اين گرد را در محلول زاج ٥ خمير مىکنند.

براى ساختن گچ کشته گرد الک کرده، آن راوارد آب مىکنند و با دست هم مىزنند و مالش مىدهند تا به هنگام سفت شدن مانع از ايجاد کريستال شوند. اين گرد را در تاوههاى بزرگ گرما مىدهند (مانند بو دادن تخمه و آجيل) و گرد سنگ گچ را به طور پيوسته هم مىزنند تا به صورت يکنواخت بپزد. به طور کلی به عنوان خمیری استفاده میشود که سایر مصالح معمول بنایی از جمله آجر، بلوکهای بتنی و سنگ را در کنار هم نگه میدارد. براى اندود کارى فضاهاى مرطوب علاوه بر گچ مرمرى مىتوان از ملات گچ و آهک هم استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید