کاربردهای پودر سنگ در ساختمان سازی

کره زمین، سرشار از شگفتی ها و زیبایی های گوناگون است؛ بخشی از این شگفتیها، درون زمین جای دارند وبخش دیگر آن، بر روی زمین قابل مشاهده اند . به شکل کلی منابع این نگین روی کره زمین بسیار فراوان است. بقیه سنگ های توپاز هم قابلیت ارتقا خلوص رنگ، با حرارت دادن را دارند اما چون به طور کلی سنگ آبی کمیاب است، بیشتر این رنگ را روی توپاز بهسازی میکنند.

زمرد به نگین سبز رنگ معروف است که طیف رنگی آن از سبز تا سبز مایل به آبی هم میباشد. این زمرد از دل سنگ های سیاه استخراج میگردد. اسکان نيوز: آسیابها علاوه بر تاثیر در زندگی روزمره و معیشت البرزنشینان، بخشی از فرهنگ کهن این مرز و بوم را نیز ساختهاند. اما شاکیه دلباختگان بسیاری دارد و زرعه باید راهی پیدا کند تا بتواند دل او را به دست آورد.

وی تأکید کرد: زمانی بومیسازی و حتی بهبود دانش عملی خواهد بود که دانش به دست آورده شود و اشراف لازم بر آن پیدا شود. بدلیل خلوص بالای این پودر ، خروجی ساخت و ساز با کیفیت بسیار عالی نمود پیدا می نماید. هزینه بالای نقل و انتقال به دلیل گستردگی زیاد معادن و کارخانجات تولید این ماده موجب شده تا معادن نزدیک به مراکز صنعتی بیشتر به بهره برداری برسد.

هرچه حفره های میزبان بزرگتر و درشت تر باشند احتمال تولید این سنگ زینتی در ابعاد بزرگتر بیشتر است. سنگ های کلسیمی در شکل فسفات کلسیمی نیز وجود دارند . آیا علائم با خواب، گرسنگی و غذا خوردن ارتباط دارند؟ معمولاً یاقوت های کبود و آبی خلوص بالایی دارند به همین دلیل در بین یاقوت ها جزء یاقوت های قیمتی به شمار میروند. لاجورد در اصل واژه عربی شده لاژورد است. کلمه اپال از واژه ای هندی به معنی سنگ گرفته شده و به سه گروه اصلی تقسیم بندی می شود.

لاجورد در میان اسم سنگ های قیمتی با ارزش بسیار زیادی جای گرفته و جایگاه ویژه ای در این گروه داد. انگشتر یشم در میان مسلمانان، پر طرفدار است. محبوب ترین سنگ در جهان است که رنگ سرخ آن، در میان پادشاهان بسیار محبوب بوده است این سنگ از ترکیب اکسید آلومینیوم و اتم اکسیژن ساخته شده است. در ساخت این کلنگ استفاده از آبکاری فلز به بهبود کاربرد و سخت کاری آن موجب می شود.

دومین دلیل کاربرد آن هم خنثی سازی و جدا سازی مواد شیمیایی مختلفی است که در پروسه کاغذ سازی به کار رفته اند. جالب است بدانید این سنگ از خاورمیانه به اروپا معرفی شد و نام جاسپر هم نام انگلیسی گیاه یشم به معنای همچون یاس میباشد. ارزش آن نیمه قیمتی است با این حال، خریداران زیادی داشته و به همین دلیل به اروپا صادر میشود. نام این سنگ هم به این دلیل توپاز نام گرفت که اولین بار، در جزیره ای در دریای سرخ به نام توپازوس کشف شد. هرکدام از گیاهان کزمازک، سُعد، گل سرخ و سنبلالطیب را به میزان مساوی بکوبید ، الک و با هم خوب مخلوط کنید.

اپالهای گرانبها و قیمتی که پدیده زیبای «اپالسنس» دارد، رنگ های بسیار زیادی را در طیف نوری به وجود می آورد و از جهت های مختلف به شکل های متفاوت مشاهده می شود. سنگ عقیق اولین بار در خاورمیانه مورد توجه قرار گرفت که به صورت زینتی استفاده میشده است. دانشمندان تا به امروز معادن بسیار زیادی برای لاجورد عنوان کرده اند ولی تنها تعداد اندکی از آنها به وسیله آزمایشات سنگ شناسی مورد تایید قرار گرفته است.

گزارشات حاکی از آن است که غواص مورد نظر بین دو کفه قدرتمند صدف گرفتار شده و به علت اینکه شکل آن سر آدمی با عمامه را تداعی می نمود صیادان آن را ” مروارید الله ” نامیدند. بهترین و با کیفیت ترین گونه آن از معدنی از نیشابور به دست میآید و آن را فیروزه بواسحاقی نیز میگویند که امروزه انواع انگشتر آن تولید میشود. برندهای داخلی و خارجی زیادی به تولید این تجهیزات پرداخته که نباید از کیفیت برندهای داخلی نیز درکنار برندهای محبوب خارجی غافل شد. مروارید سنگی سفید با درخشش بسیار زیاد است که درون صدف رشد میکند.

اپال های معمولی گونه ای مات و بدون درخشش هستند که به صورت رنگ های مختلف می باشند. میکا به دلیل درخشش طبیعی ، موجب بهبود رنگ و کیفیت و همچنین حفظ این خصوصیات در مواد شناخته شده است . الماس کولینان با وزن ۵۳۰٫۲۰ قیراط که از آن در قسمتی از برج لندن نگه داری و محافظت می شود و به آن ستاره آفریقا گفته می شود. این سنگ در سال ۱۸۸۳ در قسمتی از کوه Soktui استخراج شد.

یک کلنگ کوهنوردی با انحنای کلاسیک همان شکلی است که در اغلب کلنگ ها میبینیم. ضرورتا نه. یک کلنگ دارای درجه T فقط محکمتر خواهد بود. گوهر مروارید دارای سفتی و سختی ۳ تا ۴ در مقیاس موس می باشد و شکل شکستگی صدفی یا به صورت پولکی شکل و اساسا بدون کلیواژ می باشد. در حال حاضر، انواع فیروزه در نقاط مختلف جهان یافت می شود. این سنگ شفاف است و در رنگهای زرد، آتشی، بنفش و آبی آسمانی یافت میشود.

دیدگاهتان را بنویسید