کاربردهای پودر سنگ در ساختمان سازی

سیمان زود گیر در مواردی که کارها باید در مدت زمان بسیار کوتاهی به پایان برسد و برای بتن ریزی در آبهای ساکن یا جاری استفاده میشود. بدلیل میل ترکیبی شدید فاز آلومینات با آب و براي جلوگیري از گیرش سریع سیمان، مقداري سنگ گچ (سولفات کلسیم) بعنوان عامل بازدارنده و کند کننده گیرش به سیمان افزوده میشود. این سیمان مقاومت بیشتری در برابر سولفاتها دارد و کمتر واکنش پذیر است و زمان گیرش اولیه بیشتر از OPC است. نانوذرات با تحریک واکنش هیدراتاسیون و پر کردن ریز حفره ها در ساختار خمیر سیمان، استحکام و دوام بتن را بهبود میبخشد.

توزیع تصادفی الیاف پلی پروپیلن در مخلوطهای بتنی منجر به افزایش مقاومت در برابر سایش و یخ زدگی و کاهش گسترش حجم ایجاد شده در نتیجه حمله سولفات و واکنش سیلیس قلیایی میشود. سیمان پرتلند از ترکیب به نسبت وزنی حدود 3 به 1 تا 4 به 1 سنگ آهک و خاک رس بدست میآید. سیمان پرتلند پوزولانی: از اختلاط گرد سیمان پرتلند و پوزولان طبیعی و سپس آسیاب کردن مخلوطی از این دو با سنگ گچ بدست میآید.

خواص درمانی متافیزیکی: با تعمیق مراقبه و باز شدن کانال هایی به حوزه معنوی ، توانایی های روانی را می توان با سنگ کیانیت تقویت کرد. در سازههای بتنی عظیم، مانند سدهای بزرگ، مناسب است که در آن افزایش دما ناشی از حرارت ایجاد شده در طول سخت شدن باید برای کنترل ترک خوردگی بتن به حداقل برسد. هنگام افزودن الیاف PPF ها، بتن دارای تخلخل کمتری و مقاومت بیشتری در برابر ترک خوردگی نسبت به بتن بدون الیاف PP دارد. در برخی از آنها گوش ماهی نیز دیده میشود و به رنگهای لیمویی و صورتی خوشرنگ نیز یافت میشود.

سنگ یشم یک سنگ پویای دیگری است که در بسیاری از رنگ ها در سراسر جهان یافت می شود. هر نوع از آن بر اساس مواد ترکیبی مورد استفاده در طول ساخت، خواص، مصارف و مزایای خود را دارد. سیمان انبساطی: سیمان انبساطی با گذشت زمان اندکی منبسط می شود و در طول و پس از زمان سخت شدن منقبض نمی شود. C3A: مقدار زیادی گرما را در چند روز اول هیدراتاسیون و سفت شدن آزاد میکند. این سنگ شباهت زیادی به سنگ گرانیت دارد اما از آن سخت تر می باشد. عمل جراحی سنگ کلیه یکی از راه های موجود برای درمان سنگ کلیه ای است که به روش های دیگر پاسخ نداده است.

این سیمان عمدتا برای تزریق پیچ لنگر و مجاری بتنی پیش تنیده استفاده میشود. علاوه بر فعالیتهای ساختمانی، بلایای طبیعی مانند زلزله و جنگ منجر به تخریب بسیاری از زیرساختها میشود و تقاضا برای سیمان و مصالح سیمانی مانند ملات و بتن را افزایش میدهد. در خانمها گاهی اوقات امکان دارد، دیواره مثانه ضعیف شده و به واژن کشیده شود. گاهی سنگ ها مانع جریان ادرار می شوند. اگر این امر به تنهائی کمک نکند، پزشک ممکن است دارویی برای کاهش میزان سیستین ادرار تجویز کند.

ادرار روشن و شفاف نشان دهندهی نوشیدن آب کافی است. نتایج نشان داد که استفاده از ذرات نانوMT تا 1 درصد وزنی به عنوان درصد مطلوب، ساختار و خواص مکانیکی را افزایش میدهد و انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش میدهد. نتایج آزمایش نشان میدهد که بلوکهای سیمانی با زبالههای کشاورزی مطابق استاندارد ASTM از استحکام لازم برخوردار بودند، اما دوام مسئله اصلی این بلوکها است. در نتیجه با توجه به این امر پیش بینی میشود، طرح از بازار مناسبی برخوردار باشد. دلیل ایجاد سنگ کلیه با توجه به نوع سنگ متفاوت است.

در حال حاضر خاکستر پوسته برنج به عنوان مناسب ترین جایگزین شناخته شده است. مرمریت نجف آباد که رنگ مشکی آن بسیار شناخته شده است هم یکی دیگر از انواع سنگ مرمریت است که درخشندگی و زیبایی آن زبانزد همه کارشناسان ساختمان است. پلی پروپیلن (PP)، همچنین به عنوان پلی پروپن شناخته میشود، یک پلیمر ترموپلاستیک است که کاملاً مقاوم است. با نزدیک شدن سنگ به مثانه ممکن است دردی در شکم و کشاله ران ایجاد شود.

C2S: هیدراته شدن و سفت شدن یه آرامی رخ میدهد. کریستالی میدهد و از فرم معروف به بتا به فرم معروف به گاما تغییر شکل میدهد. تصور میشود که آنها خواص مواد را افزایش داده و پدیده های منحصر به فرد را به کاربردهای بدیع تبدیل می کنند. از این تبدیل و افت کیفیت کلینکر میتوان با اضافه کردن یونهاي خارجی و یا تسریع در سرد کردن کلینکر جلوگیري کرد. قالب بندیها در هر دو مورد را میتوان زودتر حذف کرد. الیاف کوتاه پلی پروپیلن در درصدهای حجم پایین بین 0.5 تا 15 مورد استفاده تجاری در بتن. مقدار الیاف اضافه شده به مخلوط بتن به عنوان درصدی از حجم کل کامپوزیت (بتن و الیاف) درصد حجمی اندازه گیری میشود.

حدوداٌ ترکیب فاز فریت در کلینکر سیمان پرتلند نزدیک به C6AF است. سیمان پرتلند روباره آهن گدازی: از آسیاب کردن کلینکر سیمان پرتلند به همرا سرباره کوره آهنگدازی که سریعآ سرد شده با کمی سنگ گچ بدست میآید. سنگ کلیه شاخ گوزنی: به دلیل شکل ظاهری این نوع سنگها، به آنها شاخ گوزنی میگویند. یکی از این سنگها، سنگ بت است که به آن «بت دروید» نیز میگویند که حدود ۴.۵ متر ارتفاع و ۲۰۰ تن وزن دارد. این رایج ترین نوع سیمان تولید شده و مورد استفاده در سراسر جهان است، با تولید سالانه جهانی حدود 3.8 میلیون متر مکعب در سال.

سیمان رنگی: با مخلوط کردن 5 تا 10 درصد رنگدانههای معدنی با سیمان معمولی تولید میشود. پسماندهای کشاورزی میتوانند بعنوان جایگزین پوزولانهای سازگار با محیط زیست و پایدار برای بتن آینده عمل کنند. این محصول در معادن استخراج زغال سنگ و میادین استخراج نفت و گاز به عنوان یک ماده سولفورزدا برای ممانعت از انتشار گازهای سمی مانند گاز دی اکسید گوگرد در هوا استفاده می شود. بنابراین، می تواند انتقال آب و مواد مضر در بتن را کاهش داده و منجر به افزایش دوام شود. سپس سنگ را بر روی کبد و یا کلیه و دو عدد از برگ ها را نیز برروی چشم سوم خویش به مدت پانزده دقیقه قرار داده و پس از آن سنگ را درون یک لیوان آب سرد بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید