کاربرد پودر سنگ در گچ گچ

از پودر سنگ ایجاد شده برای مصارفی نظیر تولید سیمان ، مجسمه سازی ، تولید سنگ مصنوعی ، تولید سرامیک و چینی ھای بھداشتی ، موزائیک ، کف پوش ، لوازشی بھداشتی و … استفاده می شود. با این حال ، آنها ممکن است در هر بخش از دستگاه ادراری فرد ایجاد شوند. با کمک آب و هوا و فرسایش، این سنگ به شکل امروزی تراشیده شده است. اگر سنگها به کاهش میزان سیترات مربوط باشند، آب میوه های سیتراتی می توانند به جلوگیری از تشکیل سنگ کمک کنند. افزایش میزان دفع ادرار به دفع سنگ کلیه کمک می کند.

این نوع هاله موجی و کوتاه ، اغلب به رنگ های گرم : مانند قرمز ، نارنجی ، صورتی ، زرد و گاه کرمی می باشد . سنگ ­های صفراوی کلسترولی: شایع ترین نوع سنگ صفرا می باشند و اغلب به رنگ زرد دیده می شوند. یکی از ساده ترین راه ها برای مشاهده سنگی که در بدن و در مسیر ادرار است، عکس رادیولوژی معمولی است که با استفاده از اشعه ایکس گرفته می شود.

روش درمان سنگ کلیه با توجه به نوع سنگ انتخاب می شود. اگر از ظاهر سنگ ها خارج از بدن بگذریم و بخواهیم آنها را وقتی هنوز در داخل بدن و در مجاری ادراری مان حضور دارند تماشا کنیم، باز هم تفاوت هایی را بین آنها می بینیم. آنها به طرق متفاوت و اغلب به دلایل متفاوتی به وجود میآیند؛ اما گاهگاهی، سنگهای کوچک کلیه از حالبها به سمت مثانه پایین رفته و درصورتیکه دفع نشوند، میتوانند به سنگهای مثانه تبدیل شوند.

اما اگر کبد کلسترول بیشتری را نسبت به صفرا ترشح کند، ممکن است کلسترول اضافی به کریستالها و در نهایت به سنگ تبدیل شوند. گوناگونی رنگ و بافت این سنگ، در کنار خاصیت ساب پذیری بالای آن، این سنگ را به یکی از بهترین سنگ های مناسب نما تبدیل ساخته است. همینطور وسایل و اشیایی که بهطور اتفاقی بهطرف مثانه شما حرکت میکنند مثل وسایل و تجهیزات پیشگیری از بارداری و یا استنت که بلورها و بلورههای معدنی بعدها تبدیل به سنگ میگردند و دورادور سطح این وسایل را فرامیگیرند. امروزه کانیها را بر اساس نحوه تشکیل ، ترکیب شیمیایی و ساختمان آنها طبقه بندی میکنند.

بسته به عناصر قرینهای که در سلول اولیه وجود دارد، اجسام متبلور را به 7 سیستم شامل سیستم مکعبی ، تتراگونال ، تری گونال ، هگزا گونال ، ارتورومبیک ، مونوکلینیک و تری کلینیک تقسیم میکنند. معادن مختلف سنگ مرمر ، گرانیت ، آهک و کربنات کلسیم در این منطقه وجود دارد. رسوب بعضی یون های ادرار در این منطقه باعث می شود سنگ هایی به شـکل چند شاخه درست شود. در نقطه مقابل، سنگ هایی هستند که در اثر رسوب در منطقه لگنچه کلیه ها ساخته می شوند.

افرادی که کمبود آب در بدن یا حالت تهوع و استفراغ شدید دارند ممکن است به مایعات داخل وریدی نیاز داشته باشند. پزشک ممکن است داروهایی برای جلوگیری از تشکیل سنگهای کلسیم و اسید اوریک تجویز کند. وی تصریح کرد: در سگمنت صفر جدید برای خنکسازی تختال از اسپری مخلوط آبوهوا (airmist) استفاده شده که علاوه بر افزایش خنکسازی شمش، موجب کیفیت سطح بیشتری در محصول نهایی میشود. به دلیل رنگ بسیار زیبا و جذاب آن، بر آورد شده که حداقل در هزاره های ششم و پنجم پیش از میلاد این سنگ های زیبا مورد توجه و استفاده بشر قرار گرفته است.

علاوه بر این، استفاده از گیاهان نیز نقش مؤثری در پیشگیری و درمان سنگهای جزئی دارند. در مورد سنگ کلیه کوچک ، ممکن است با عبور سنگ از مجاری ادراری، درد و علائمی نداشته باشید. متراکم باشد و از بافتی یکنواخت با بلورهای ریز برخوردار باشد. این سنگ ها به تدریج سرد شده و بلورهای درشتی دارند. اگر به این مشکل زود رسیدگی نشود، کلیه غرق شده در ادرار به تدریج از کار می افتد و کار دستمان می دهد.

در مردان ، درد ممکن است به ناحیه کشاله ران کشیده شود. همان طور که حتماً تا حالا متوجه شده اید، انواع و اقسام گوناگونی از سنگ ها ممکن است راه عبور ادرار را ببندند و باعث درد شدید شوند. این نوع کلنگ ها برای عبور از یخچالها، کوهنوردی با اسکی ، و پیمایش زمستانی مناسب می باشند. سنگ شکنی با استفاده از امواج صوتی سنگهای بزرگ را می شکند تا بتوانند راحت تر از حالب به مثانه منتقل شوند.

3- آب و هوای گرم باعث زیاد شدن عرق و دفع بیشتر آب بدن می شود. به علت دارا نبودن استانداردهای کیفی بین المللی، توانایی صادرات بیشتر واحدهای سنگبری ضعیف می باشد. این نوع سنگ بیشتر در زنان مبتلا به عفونت ادراری (UTI) یافت می شود. دلیل محبوبیت این کلنگها این است که آنها میتوانند هنگام لیز خوردن روی برف به عنوان ترمز بکار روند و همچنین در شیب های یخی تند، بسیار ایمنتر هستند. بر اساس ترکیب شیمیایی و ساختمان داخلی کانیها میتوان آنها را به انواع زیر تقسیم کرد. ترکیب شیمیایی کانیها معین است، و معمولا متبلورند.

یکی از شناخته شده ترین انواع پودر سنگ که معمولا در موارد بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد ، خاک سنگ مرداب یا پودر سنگ نقره است که آن را مردار سنگ هم می نامند. دارای خواص فیزیکی و شیمیایی خاص خود است، از پودر سنگ های پر مصرف در کشور است. فرمول شیمیایی آن FeOOH.nH2O بوده و مخلوطی از اکسیدهای آهن و هیدروکسیدها است. همچنین سنگهایی که به صورت آنتیک فرآوری میشوند نیز در ابعادی بسیار کوچکتر برش داده میشوند و قیمتی متفاوت از انواع قبلی دارند.

همچنین رژیم غذایی پر فیبر و کمچربی در پیشگیری از تشکیل سنگهای مثانه ضروری است. همچنین در جایی که کلنگ به عنوان قسمتی از سیستم کارگاه و حمایت حضور دارد. این همه سنگ، آدم را یاد سنگریزه های کنار دریا می اندازد که ناخودآگاه وسوسه اش می کنند تا موقع قدم زدن در ساحل، یکی یکی آنها را بردارد و در شکل و اندازه شان دقیق شود. آنها اغلب از کلسیم اگزالات ساخته شده اند (اگرچه ممکن است از فسفات کلسیم یا مالات نیز تشکیل شوند).

دیدگاهتان را بنویسید