کلنگ کوهنوردی راهنمای خرید و انتخاب و نکات مهم

این فاز در دیاگرام فازي CaO-SiO2 قرار دارد. هر دو نوع پرتلند پوزولانی و پرتلند روباره با توجه به مقدار مواد پوزولانی و روباره ای در برابر سولفاتها مقاوم هستند و بتن آنها نفوذپذیری کمتری دارد و این دو نوع سیمان نسبت به پرتلند معمولی دیرگیر تر هستند. در سیمان آلومینائی مقدار آن بالاتر است (5/1 تا 2 درصد). البته نماهای سیمانی ترک پذیر می باشند به این دلیل که سیمان خواص الاستیکی نداشته و لذا در انبساط و انقباض ساختمان احتمال ترک برداشتن آن وجود دارد.

آرد سنگ دارای ویژگی اصطکاکی بهتری نسبت به ماسه است، به همین دلیل برای ساخت بتن با خصوصیات مقاومتی بالاتر گزینه مناسبتری است. کلنگ صاف بهترین گزینه برای ترمز روی برف است اما هنگام حرکت در یخ و برف، ایمنی آن بسیار کمتر است. همچنین در بارداری میزان دفع کلسیم در ادرار به مقدار بسیار کمی افزایش مییابد. اکسید سدیم به صورت محلول جامد و به مقدار حدود 3/0 درصد وارد شبکه کریستالی C3S میشوند.

این ترکیب در ضمن پختن کلینکر و در حالت جامد تشکیل میگردد. هنگامی که ماگما یا مواد مذاب در زیر زمین سخت و جامد شوند، سنگ آذرین تشکیل می شود. سنگ فلوریت یک سنگ بسیار قدرتمند در میان انواع سنگ ها می باشد. سنگ پله: پوشش دیوارهای داخل ساختمان استفاده از سنگ برای دیوار داخلی ساختمان ظاهری بسیار باشکوه و خنک به آن می بخشد. اين سنگ را برای نماسازی داخل و خارج ساختمان به كار می برند. برای نمای آجری باید از آجری که برای نماسازی تهیه می شود استفاده نمود این آجرها به رنگ های بهی، قرمز، ابلق در بازار یافت می شود.

سنگ مرمریت:مرمر از انواع سنگ های دگرگون است كه در رنگهای سفيد، خاكستری، سياه، سبز، قرمز، زرد و ارغوانی می باشد. سنگ آذرین درشت، متوسط و ریز دانه ای که از کوارتز، فلدسپات و میکا با کانی های جانبی تشکیل شده است دامنه رنگهای آن صورتی، قرمز، آبی، سبز، برنزی، قهوه ای، سیاه و هر رنگ و سایه می باشد. قیمت پودر خاک سنگ تولیدی به عوامل مختلفی نظیر نوع سنگ استفاده شده ، اندازه ذرات و دانه بندی آن ، کیفیت سنگ مصرفی و نوع بسته بندی محصول مربوط می شود.

سنگ دیوریت:سنگ دیوریت نوعی سنگ آذرین است که دانه های آن درشت و رنگ آن خاکستری، خاکستری مایل به سبز و خاکستری تیره می باشد. فیروزه یکی از انواع سنگهای قیمتی و ارزشمند می باشد که به رنگ های آبی آسمانی از معدن استخراج می شود و بیشتر انواع سنگ انگشتر از آن به دست میآید. سیمانهایی که از ترکیب گردهای باقی مانده آتش فشانی یا رسوبهای دیاتومه یا آب آهک به دست میآیند.

فعل و انفعال شکفته شدن آهک آزاد و منیزي در سیمان معرف ناسالم بوئن و معیمب بودن سیمان (میزان انبساط ملات یا بتن) است که اصطلاحاٌ بدان (Unsoundness) میگویند. حضور آن باعث انبساط حجمی (ناسالم بودن سیمان) بتن و ملات میشود. درصد مجاز MgO در کلینکر کمتر از 5% درصد است و بالاتر از این ارقام، مترادف با ناسالم بودن سیمان است. معمولاٌ این ترکیب بصورت خالص در کلینکر وجود ندارد و اغلب همراه با ناخالصی متشکل از اکسیدهایی نظیر 2TiO، 3Fe2O3 ،MgO3 ،Al2O میباشند که درصد آنها در فاز آلیت جمعاٌ حدود 2 درصد است. الماس سخت ترین ماده و با ارزش ترین سنگ جهان در صدر اسامی سنگ های قیمتی قرار گرفته است.

آزمایش مقاومت تک محوره (یا نامحصور) متداول ترین آزمون آزمایشگاهی برای مطالعات مکانیک سنگی بر روی ماده سنگ می باشد. این آزمایش را هم می توان در آزمایشگاه و هم در سایت انجام داد. در مناطق کویری و پرگردوخاک هم همین روزنه ها عمر سنگ را کوتاه می کنند. اما به گفته پودرسازان این روزها خانم های زیادی هستند که به دنبال خرید پودر سنگ برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی برای خودشان می­باشند. قبل از سنگ کاری نما و خرید سنگ باید به بررسی کانی های آن پرداخته شود.

برای خرید پودر سنگ با قیمت مناسب هم پیشنهاد ما به شما پودرسازان می باشد. سنگ آهک و کربنات کلسیم که بیشترین میزان خاک سنگ از آن ها تولید می گردد ، سفید هستند بنابراین پودر تولید شده از آن هم سفید خواهد بود. اصولاً از سنگ برای پوشش دیوار حمام وسرویس بهداشتی، ساختمان های اداری، فروشگاه ها، سالن های غذاخوری استفاده می شود. در شرایط آب و هوایی گرم میتوان جهت مصارف خارجی نیز از آن استفاده کرد. می توان برای این منظور از واتر جت یا کارواش خانگی استفاده کرد.

مرمرها را نیز می توان با آب و محلول های شوینده رقیق تمیز کرد.سنگ های گرانيت، مرمر و شيت استفاده شده در نمای ساختمان به تناوب نياز به شست شو با مواد تميز كننده رقيق دارند. در صورتی که سنگ ایجاد شده به قدری بزرگ باشد که به روش قبلی نیز قابل درمان نباشد، پزشک در نهایت جراحی را برای بیماران در نظر خواهد گرفت. این سنگ های زیبا برای حمایت از ما اینجا هستند و حتی در بهبود و درمان بیماری های جسمی به ما کمک کند. عفونت نیاز به درمان با آنتی بیوتیک دارد. نیاز به زیبایی ظاهری در نمای یک بنا و آسایش ساکنان آن با توجه به ویژگی عایق صوتی نما و صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی موجب شد تا تنوع مصالح در دستور کار ساختمان ها قرار بگیرد.

اما این درصد با توجه به تجربه بنا و سازنده ممکن است متفاوت باشد. انبساط حجمی آهک آزاد ناشی از آهسته شکفته شدن آن است که همان تکیب آهک با آب تشکیل هیدروکسیبد کلسیم 2Ca(OH) میباشد. سنگ لاشه:سنگی است که شکل خاصی نداشته و به همان صورتی که از معدن آورده می شود بکارمی رود و کاربرد آن در زیرسازی ها، پر کردن فاصله بین سنگها و کف سازی خشن محدود می شود.

دیدگاهتان را بنویسید