10 کاربرد پودر خاک سنگ – نیکان تولید

صرفنظر از علت، تقاضای رو به فزونی برای این تولیدات، در انواع آهک زنده، هیدراته، کلوخه، میکرونیزه و پودر سنگ آهک باعث شده تا صنایع استخراج و تبدیلی آن نیز روزبه روز گسترش یابند. آهک زنده، سفیدرنگ و دارای دمای ذوب بالاست. فرایند تبدیل سنگ آهک، به مادهای قابل استفاده، در کوره و طی مراحلی با تحمل دمای ۹۰۰ درجه سانتیگراد صورت میپذیرد. آهک زیستی: این نوع مستقیما حاصل فرایندهای بیولوژیک در جاندارانی است که قرنها پیش در طبیعت صورت گرفته و طی آن یونهای بیکربنات و کلسیم پس از پیوند با هم رسوب یافتهاند. آهک در واقع رسوب لاشههای گیاهی و جانوری با منشا زیستی است که طی میلیونها سال تشکیل یافتهاند.

منشا آن به دوران رسوب مواد در اعصار پیشین زمین بازمیگردد. سنگ آهک، از دسته سنگهای رسوبی با منشا بیولوژییک است. یکی دیگر از عوامل تغییر رنگ سنگ وجود کانی های ناپایدار در آن است که به سهولت به کانی های دیگر تبدیل شده و این تغییرات باعث تغییر رنگ سنگ مخصوصا سنگ های سفید و روشن می گردد. این در حالی است که آهک، در صنایع دیگر مانند چینی سازی، صنایع غذایی و تصفیه قند، سیمان پزی و شیشه گری نیز موارد استفاده زیادی دارد. مقاومت خوب در برابر سرما، گرما و نور خورشید. کوارتزیت از انواع سنگ های ساختمانی با ظاهری شبیه مرمریت ولی مقاومت بالاتر و مشابه گرانیت ولی سختتر از آن است.

در هتلهای دنیا هر شب سنگها را پولیش میکنند و بهشان رسیدگی میکنند؛ ولی ما یک سنگ که کار میکنیم فکر میکنیم تا آخر عمرمان باید این سنگ بماند و هیچ نیازی به پرداخت و رسیدگی ندارد. درگذشته این اتفاق نمیافتاد؛ یعنی سنگها درپروژه قرار میگرفت و با توجه به تصمیمی که درمحل اجرا گرفته میشد، کار را شروع میکردند. چون خیلی از کارخانههایی که شروع به این کار کردند و میخواستند همین هدف را دنبال کنند، الان بهخاطر قیمت یورو فعالیتشان کُند شدهاست.

ما بهعنوان اولین گروه مهندسی شناخته میشویم که تمام کارهای سنگ و اسلب را قبل از اینکه اجرا کنیم، روی نقشه به کارفرما توضیح میدهیم و میگوییم که با این سنگ چه کاری میشود در آن فضا انجام داد. به هر حال سعی و خطاهای بسیاری وجود داشت چون کسی نبود که در این زمینه تخصصی فعالیت داشته باشد. اگر نسبت به کشورهای دیگر مدرن نیست، چه راهکارهایی وجود دارد که ما بتوانیم در این زمینه پیشرفت کنیم؟ سنگ مثانه ممکن است بهدلیل کاتتر یا وسیلههای پزشکی دیگر ایجاد شده باشد، در صورتی که باعث حرکت مثانه شود.

در برخی از مواقع سنگهای مثانه میتوانند به دیواره مثانه یا حالب گیر کنند. همچنین ازجمله کاربردهای این نوع سنگ میتوان در روسازی و استفاده بهعنوان سنگفرش نام برد.۱۴. از دیگر کاربردهای آن نیز، در مهار رویش گیاهان ناخواسته حریم جادهها و گندزدایی در کشاورزی میتوان نام برد. زیرا به این شکل پیش رود دیگر تولید منفعتی برای تولیدکننده ندارد. اگر سنگ خود به خود دفع شد، سعی کنید آن را نگه دارید تا برای تجزیه و تحلیل و آزمایشات لازم نزد دکتر کلیه ببرید. قطعا دولت هر صنعتی را که تحت حمایت خود قرار دهد آن صنعت موفق تر خواهد بود.

سنگ یکی از ابتدایی ترین مصالح ساختمانی است که انسان برای ساختن ابزار و پناهگاه ها و رفع نیاز خود استفاده کرده است. هرچند باید بدانید که برای انتخاب بهتر، هوشمندانه ترین کار گرفتن مشاوره و بعد تصمیم گیری است. لازم به ذکر است که بهره گیری از پودر سنگ در سیمان سبب از بین رفتن ترک های احتمالی آن بعد از خشک شدن خواهد بود. ما بعد از پروژه هایی که با شرکتهای ایتالیایی انجام دادیم و ناظرهایی که از کشورشان برای نصب فرستادند؛ به شکل چشم گیری از علم نصب را تجربه کردیم. سنگ حاجیآباد برای استفاده در نماکاری ساختمان و لابی هتلها گزینهای بسیار ایده آلی میباشد.

این ماده از دوران باستان در کنار چوب و سنگ به عنوان یکی از مصالح مهم ساختمانی کاربرد داشته و از آن در ساخت و ترمیم پلها و محکم کردن اتصالات استفاده شده است. اما در صنعت ساخت و ساز، کاربردهای مفید فراوای دارد. این پودر برای استفاده در تولید رنگ و رزین و پلیمرها بکار می رود. با توجه به این نکاتی که اشاره کردید و مشکلاتی که در تامین مواد اولیهتان وجود دارد، چه راهکارهایی را برای رفع موانع میتوانید پیشنهاد بدهید و بهعنوان کسی که برای نصب سنگها در پروژهها فعالیت دارد، چه انتظاراتی میتوانید از دولت داشته باشید؟

این سنگها هنگام رشد برای پرکردن قسمت داخلی کلیه شکل شاخ گوزن میشوند. همین قابلیت، آن را برای استفاده در سطح کورهها مفید میکند. سنگ مرمریت آب را جذب نمیکند اما در برابر هوازدگی و بارانهای اسیدی مقاومت کمی دارد. این نوع سنگ، به همراه اسیدی که به طور طبیعی در بدن تشکیل می شود، از کلیه ها به ادرار انتقال می یابد. مقاومت در برابر هوازدگی، گازها و بارانهای اسیدی قابلذکر است.

کانی های رنگارنگی مانند آهن، سیلیس، میکا، سرپانتین و گرافیت در سنگ های مرمریت مناسب نما وجود دارند. اگرچه هیچ مدرکی وجود ندارد، اما احتمال میرود این سنگ به دلیل عقب نشینی یخها تشکیل شده باشد. این سنگ نسبت به سایر سنگها سبکتر اما پایدارتر است. این نوع سنگها که از متامورفیسم سنگهای آهکی اولیه حاصله شده اند، بر حسب درجه متامورفیسم و رشد کریستالها، ممکن است سنگهای تزئینی مختلفی را با نامها و بافتهای متفاوت ریز و درشت تشکیل دهند. نوع دیگری از کلنگ ها ساخته شده از جنس فولاد و با بهره مندی از دسته ای از جنس فایبرگلاس به بازار عرضه می شود.

شرکت پودرسازان آرد سنگ را در سه نوع ساختمانی، مل و جوشقان ممتاز تولید و به بازار عرضه می کند. معدن نوع اول در همدان و معدن نوع دوم در مشهد است. سنگ اسلب طبیعی محصولی طبیعی است که صفت مشخصه آن نوع و ترکیب مواد معدنی تشکیل دهنده آن است. زیبایی و خصوصیات ظاهری مناسبی داشته باشد و استانداردهای لازم در رابطه با ابعاد و ضخامت در آن تعریف شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید