10 کاربرد پودر خاک سنگ – نیکان تولید

مدیرعامل سپیدگچساوه با اشاره به برنامههای شرکت برای سال جاری عنوان کرد: ما براساس برنامه تعیین شده کار را به پیش میبریم و با وجود شیوع بیماری کرونا در این دوران هیچگونه تعدیل نیرو نداشتهایم. همچنین ماسه سنگ کوارتزی رابه عنوان ماسه ریخته گری و ماده اولیه شیشه استفاده می کنند. این ماده در عین سبکی بسیار مقاوم بوده و به همین علت جانشین مناسبی برای گچ است. چرا که با توجه به اینکه پودر سنگ معدنی توانایی بسیار خوبی در انعکاس نور دارد موجب ایجاد زیبایی زیادی در آنها می شود . این نوارهای پنبه ای در واقع شیت های پنبه ای به طول حدود دو متر و عرض ۲۰-۱۰ سانتیمتر و کلفتی چند میلیمتر هستند که آنها را بصورت رول پیچیده اند.

به این رول های پنبه ای ویبریل هم میگویند. سپس پزشک معالج رول گچی را مدت کوتاهی در یک لگن محتوی آب قرار میدهد تا گج با آب خیس شود و سپس نوار گچی خیس شده را دورادور اندام میپیچد. برای استفاده در پزشکی فایبرگلاس بصورت نوارهایی با عرض های متفاوت تهیه میشود و پزشک معالج با پیچاندن این نوارها به دور اندام یک قالب محکم و سبک را در اطراف آن ایجاد میکند.

این نوار پس از چند دقیقه سفت و محکم شده و گج یا فایبرگلاس بصورت یک قالب دور تا دور اندام را میگیرد. این مواد به دست امده که آسیاب شده همان سیمان می باشد که بسته بندی شده یا به صورت فله ای به فروش می رسد. این نوع کورهها که دارای محصولی یکنواخت میباشد تشکیل شده است از یک سینی بزرگ که سنگ گچ آسیاب شده را در آن میریزند. این نوع گچ ها دارای قیمتی بالاتر از گچ های معمولی است و نمی توان آن ها را به روش های قدیمی همچون کوره های دستی تولید گچ، ساخت.

همچنین از نظر مقاومت هم نسبت به دیگر انواع گچ بسیار بهتر عمل می کند و به سادگی دچار سایش یا حریف نمی شود. کنگلومراها در صورتی که به صورت لایه ای ضخیم باشند و به طور کامل نیز سیمانی شده باشند، امکان دارد که به عنوان سنگهای تزئینی بسیار جالبی مورد استفاده قرار گیرند. وی در پایان عنوان کرد: از آنجا که صنعت گچ جزو صنایعی است که هیچ مواد اولیه و سوخت وارداتی نیز ندارد، اگر به درستی حمایت شود، میتواند همراه با ارزآوری بالایی باشد. وی با اشاره به استانهایی که گچسپیدساوه را استفاده میکنند، عنوان کرد: تولیدات ما در استانهای کردستان، همدان، تهران، قزوین و مرکزی مورد استفاده قرار میگیرد؛ همچنین به کشورهایی عراق، ترکمنستان و قطر صادرات داشتهایم.

اقبالیون تاکید کرد: کشوری مانند امارات که به اندازه یک استان ما نیست، حدود ۷ تا ۸ کارخانه دارد که با فناوری جدید کار میکنند و جالب است که گچ موردنیاز خود را از ایران تامین میکنند. اقبالیون به وضعیت بازار گچ نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این موضوع که تعداد کارخانههای گچ در کشور زیاد است، بیشتر آنها با ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت خود مشغول به کار هستند.

آنها درد و تورم اندام را کاهش داده و موجب کم شدن اسپاسم عضلات میشوند. امروزه استفاده از گچ Plaster برای درست کردن این قالب ها بتدریج کمتر شده و جای خود را به فایبرگلاس داده است. همچنین فایبرگلاس کمتر از گچ مانع اشعه ایکس است و بهتر میتوان از طریق رادیوگرافی استخوان را از ورای آن دید. بیل مکانیکی جز ماشین آلات و تجهیزات سنگین است که دارای بازوی مفصلی، باکت و کابین چرخان (اتاقک) میشوند. این خلل و فرج موجب میشوند هوا بهتر به پوست اندام بیمار برسد.

فایبرگلاس سبک و مقاوم است و خلل و فرج آن بیشتر از گچ است. نوارهای فایبرگلاس از جنس بافته ای مخصوصی است که به نوعی رزین آغشته میشود. آتل های آماده در اندازه های مختلف و از جنس پلاستیک یا مواد دیگری ساخته میشود. گچ علاوه بر دو خاصیت عمده (زود گیر بودن و ازدیار حجم به هنگام سخت شدن) دارای خواص دیگری نیز هست از جمله آنکه گچ آکوستیک است.

البته هر چقدر که خرید عمده تری داشته باشید و میزان فروش این ماده ارزشمند در شرکت بالا برود، تخفیف بیشتری نصیب شما خواهد شد. این ماده برای تولید مصالح راه سازی، زیرسازی جاده ها و ساخت مسیرهای تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. سیمان تیپ 2 معمولاً کندتر از سیمان تیپ 1 می گیرد و در گرفتن حرارت کمتری تولید کی می کند. کارخانه تولید خاک سنگ نیکان تولید با بهره مندی از معادن سنگ مختلف و تجهیزات سنگ کوبی دقیق قادر است با کیفیت ترین محصولات مورد نظر مصرف کنندگان گرامی در سراسر کشور را تولید نماید.

این کوه با تپههای ماسهای احاطه شده است. به این ترتیب هزینه های شما پایین تر می آید و به صرفه تر است. امروزه در بسیاری از موارد از مواد جدیدتری مانند فایبرگلاس برای Cast استفاده میشود با این حال برای سهولت، ما از عبارت گچ و گچ گیری بجای Cast استفاده میکنیم. ما نیز با حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت خود مشغول به کار هستیم. این نکته در مورد سقف نیز باید لحاظ گردد. در مصرف این نوع سیمانها باید دقت داشت که دقیقاً مطابق روش ارائه شده در راهنمای آن عمل شود. این نوع سیمان در مقابل حرارت هیدراتاسیون و در برابر حمله سولفات های در حد متوسطی عمل می کند.

عایق رطوبت: یک لایه گچ، در برابر نفوذ رطوبت، بسیار خوب عمل کرده و عایق مناسبی محسوب میشود. عضو هیات مدیره انجمن گچ ایران در ادامه این گفتوگو به خامفروشی در صنعت گچ کشور اشاره کرد و افزود: ایران از نظر معادن گچ، کشوری بسیار غنی بهشمار میرود که این معادن در سراسر آن پراکنده شده است. اگر این طرح راهاندازی شود، میتوانیم مهندسی معکوس نیز داشته باشیم تا شرکتهای دیگر داخلی نیز از آن استفاده کنند و با این مهندسی معکوس میتوانیم به تحولی در صنعت گچ برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید